header
دکتر کرمانی
روزگار

پریناز ایزدیار برنده تندیس بهترین بازیگر زن سینما در جشن حافظ

پریناز ایزدیار برنده تندیس بهترین بازیگر زن سینما در جشن حافظ

در شانزدهمین جشن حافظ سال ۱۳۹۵ بهترین بازیگر زن سینما برای بازی در فیلم ابد و یک روز مشخص شد. پریناز ایزدیار در سال ۱۳۶۴ در تهران بدنیا آمد. خانوادهٔ او موافق تحصیل او در رشتهٔ بازیگری نبودند به خاطر همین در دبیرستان مجبور شد که رشتهٔ تجربی را انتخاب کند ولی سپس در دوران پیش دانشگاهی به رشتهٔ هنر تغییر رشته داد.

 

بهترین بازیگر زن سینما,پریناز ایزدیار,جشن حافظ

 

پدر ایشان یکی از مخالف‌های سر سخت رشتهٔ وی بود و مایل بود که او رشتهٔ حقوق بخواند ولی برعکس مادرش خیلی مایل بود که او رشتهٔ بازیگری را ادامه دهد.وی دارای تحصیلات لیسانس گرافیک می‌باشد. در سال ۱۳۸۵ برای بازی در فیلم سینمایی یک مرد، یک شهر تست بازیگری داد و قبول شد. وی با ایفای نقش در تله‌فیلم «ماه در سایه» (۱۳۸۸) به کارگردانی سعید ابراهیمی‌فر، قدم به عرصهٔ تلویزیون گذاشت.

 

بازیگر زن سینما در شانزدهمین جشن حافظ برای بازی در فیلم ابد و یک روز

 

بهترین بازیگر زن سینما,پریناز ایزدیار,جشن حافظ

 

پریناز ایزدیار در تله فیلمهای زیادی بازی کرد و با کارگردان‌هایی همچون فرزاد موتمن، مسعود آب‌پرور و علیرضا امینی کار کرد. پنج کیلومتر تا بهشت، اولین سریال او بود که در ماه رمضان پخش شد. وی در این سریال موفقیت زیادی کسب کرد. او همچنین در فیلم ورود آقایان ممنوع در چند سکانس بازی کرد ولی نسبت به بازی در سریال پنج کیلومتر تا بهشت موفقیت چشمگیری کسب نکرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

برای ورود به کانال سبک زندگی روزگار کلیک کنید