rouzegar
دکتر کرمانی
روزگار
روزگار
دسته بندی موضوعات

عکس های دیده نشده پگاه آهنگرانی + زندگینامه پگاه آهنگرانی

عکس های دیده نشده پگاه آهنگرانی + زندگینامه پگاه آهنگرانی

 

pegahah_angarani-Rozegar (9)

 

 

پگاه آهنگرانی (زادۀ ۲ مرداد ۱۳۶۳ در اراک) بازیگر و مستندساز ایرانی است. پگاه فرزند منیژه حکمت، از کارگردانان ایرانی، و جمشید آهنگرانی، کارگردان سینما است

عکس بازیگران , بیوگرافی کامل بازیگران ایرانی پگاه آهنگرانی

.

pegahah_angarani-Rozegar (6)

 بیوگرافی پگاه آهنگرانی

در ۶سالگی در فیلم گربۀ آوازخوان (به کارگردانی کامبوزیا پرتوی) در سال ۱۳۶۹ بازی کرد.اما شاید در دومین بازی کارنامۀ هنری‌اش در ۱۵سالگی بود که درخشید: بازی در نقش تداعی در فیلم دختری با کفش‌های کتانی نظرات مثبتی را برای او در پی داشت. تاجایی‌که جایزۀ بهترین بازیگر زن را از جشنواره فیلم قاهره، جایزۀ بهترین بازیگر از جشن دنیای تصویر، دیپلم افتخار از جشنواره بین‌المللی فیلم اجتماعی آبادان و جایزۀ بهترین نقش‌آفرینی از جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان را در سال ۱۳۷۸ به دست‌آورد.او در اولین تجربه کارگردانی منیژه حکمت (مادرش) فیلم زندان زنان در سه نقش متفاوت بازی کرد. زندان زنان جایزۀ بهترین فیلم و فیلمنامه را در دورۀ ششم جشن خانۀ سینما به‌دست آورد.او در سال ۱۳۸۰ به همراه باران کوثری در مستند روزگار ما که دربارۀ انتخابات ریاست‌جمهوری است ایفای نقش می‌کند.پگاه آهنگرانی در سال ۱۳۸۶ در فیلم آتش سبز بدون حضور بازیگر بدل در حین فیلمبرداری به‌علت سقوط، دچار سانحه و شکستگی مهره‌های کمر شد و تا مدت­ها به‌علت این حادثه بستری بود.او هم‌چنین سابقۀ بازی در فیلم پرهزینه و با مضمون تاریخیِ راه آبی ابریشم به کارگردانی محمد بزرگ‌نیا را نیز در کارنامۀ بازیگری خود دارد.دو فیلم ورود آقایان ممنوع و مکس ازجمله فیلم‌های با مضمون طنز و پرفروشی هستند که پگاه آهنگرانی در آنها به ایفای نقش پرداخته‌است.

 

pegahah_angarani-Rozegar (13)

پگاه آهنگرانی در سال ۱۳۸۷ در بیست‌وهفتمین دورۀ جشنواره بین‌المللی فیلم فجر نامزد نقش دوم زن برای فیلم زادبوم به کارگردانی ابوالحسن داوودی شد. او در فیلم‌های دیگری نظیر آقا یوسف، صداها، خواب زمستانی، سه زن و طبقه سوم نیز به ایفای نقش پرداخته‌است.پگاه آهنگرانی مستندهایی نظیر سیب، تماشاخانه، محاکات غزاله علیزاده و ده‌نمکی‌ها را نیز کارگردانی کرده‌است. مستند "تماشاخانه" دربارۀ تئاتر شهر است. او جایزه ویژه هیأت داوران جشنواره فیلم کوتاه اصفهان را برای کارگردانی فیلم مستند "تماشاخانه" در سال ۱۳۸۴ به دست‌آورد.پگاه آهنگرانی در ساخت مستند "محاکات غزاله علیزاده " ضمن مصاحبه با نزدیکان این نویسنده، از جمله دخترش سلمی، و دوستان مشهور او از جمله مسعود کیمیایی، محمد علی سپانلو و بهرام بیضایی تلاش کرده‌است از زوایای مختلف زندگی غزاله علیزاده نویسنده معروف را مورد بررسی قرار دهد. مستند "ده‌نمکی‌ها" نیز دربار‌ مسعود ده‌نمکی کارگردان فیلم اخراجی‌ها و از رهبران سابق انصار حزب‌الله است و در برنامۀ آپارات شبکه فارسی بی‌بی‌سی پخش شد. او هم‌چنین در نمایش‌های تئاتر مانند منهای دو به کارگردانی داوود رشیدی و متولد ۱۳۶۱ به کارگردانی پیام دهکردی در سال ۱۳۸۹ به ایفای نقش پرداخته‌است.

حتما بخوانید :   ساناز صالحی + عکس ساناز صالحی زیباترین دختر ایران

 

pegahah_angarani-Rozegar (1)

نمایش تئاتر متولد ۱۳۶۱ دارای مضمونی سیاسی بود و در در اسفند سال ۱۳۸۹ به‌دلیل مخالفت ادارۀ کل هنرهای نمایشی توقیف شد.پگاه آهنگرانی هم‌چنین به‌عنوان نوازندۀ ساز ویلونسل سابقۀ عضویت در گروه نوازندگان آثار حسین علیزاده و هوشنگ کامکار در ارکستر ملی را دارد. او هم‌چنین به‌عنوان نویسندۀ ستونی در روزنامه اعتماد فعالیت می‌کند. آهنگرانی در آذرماه ۱۳۹۲ در گفت‌وگو با ایسنا از ساخت دو فیلم مستند خبر داد و اظهار داشت: «مشغول تصویربرداری مستندی به‌همراه درنا مدنی با موضوع هنروران سینما هستم. کسانی که از دهۀ ۱۳۴۰ به "ارباب جمشيد" آمده‌اند و به‌خاطر علاقه‌شان به سینما در همانجا مانده‌اند.»وی افزود: «اين افراد، ضمن اين‌که سرِ فیلم‌های مختلف می‌روند و هنروری می‌کنند، هر چند وقت یک بار فیلم داستانی می‌سازند و نقش‌هایی را که به آن علاقه دارند و فرصت بازی در آن را در سینما پیدا نمی‌کنند در فیلمشان بازی می‌کنند.»آهنگراني فيلم ديگرش را مستندی دربارۀ تاريخچۀ محله‌های تهران عنوان کرد و به «ايسنا» گفت: «اين کار فعلاً در مرحلۀ تحقيق است و به‌صورت شخصی مشغول کار برروی ۱۶ محله از تهران هستم و به حمام‌ها، امامزاده‌ها و ساير ويژگی‌های هر محله خواهم پرداخت.

 

pegahah_angarani-Rozegar (10)

 فیلم های سینمای پگاه اهنگرانی
    خشکسالی و دروغ (پدرام علیزاده، ۱۳۹۴)
    نزدیکتر (مصطفی احمدی، ۱۳۹۳)
    از نفس افتاده (داریوش غذبانی، ۱۳۹۳)
    موقت (امیر عزیزی، ۱۳۹۳)
    جامه دران (حمیدرضا قطبی، ۱۳۹۳)
    خانه دختر (شهرام شاه حسينى، ۱۳۹۳)
    مادر قلب اتمی (على احمدزاده، ۱۳۹۳)
    مهمونی کامی (على احمدزاده، ۱۳۹۲)
    دربند (پرویز شهبازی، ۱۳۹۱)
    بی خداحافظی (احمد امینی، ۱۳۹۰)[۴۸]
    ورود آقایان ممنوع (رامبد جوان، ۱۳۸۹)
    آقا یوسف (علی رفیعی، ۱۳۸۹)
    طبقه سوم (بیژن میرباقری، ۱۳۸۸)
    راه آبی ابریشم (محمد بزرگ‌نیا، ۱۳۸۷)
    شیرین (عباس کیارستمی، ۱۳۸۷)
    زادبوم (ابوالحسن داوودی، ۱۳۸۷)
    صداها (فرزاد موتمن، ۱۳۸۷)
    هر کس سینمای خودش، (۱۳۸۶)
    آتش سبز (محمدرضا اصلانی، ۱۳۸۶)
    خواب زمستانی (سیامک شایقی، ۱۳۸۶)
    سه زن (منیژه حکمت، ۱۳۸۵)
    مربای شیرین (آرزو پتروسیان، ۱۳۸۵)
    خنگ آباد (مهدی اباسلط، ۱۳۸۴)
    مکس (سامان مقدم، ۱۳۸۲)
    روزگار ما (مستند، رخشان بنی اعتماد، ۱۳۸۰)
    زندان زنان (منیژه حکمت، ۸۰ – ۱۳۷۹)
    دختری با کفش‌های کتانی (رسول صدرعاملی، ۱۳۷۷)
    گربه آوازخوان (کامبوزیا پرتوی، ۱۳۶۹)

 

عکس جدید پگاه آهنگرانی و محمدرضا گلزار

 

pegahah_angarani-Rozegar (8)

 

عکس های پگاه آهنگرانی در اینستاگرام

pegahah_angarani-Rozegar (2)

pegahah_angarani-Rozegar (3)

pegahah_angarani-Rozegar (4)

pegahah_angarani-Rozegar (5)

pegahah_angarani-Rozegar (7)

pegahah_angarani-Rozegar (11)

pegahah_angarani-Rozegar (12)

pegahah_angarani-Rozegar (14)

 

پگاه آهنگرانی

 

عکس های دیده نشده پگاه آهنگرانی + زندگینامه پگاه آهنگرانی
این مطلب مفید بود ؟
این مطلب را به اشتراک بگذارید :

×
X