جدیدترین مدل لباس عروس بچه گانه 2015 سری اول

1 34

جدیدترین مدل لباس عروس بچه گانه 2015 سری اول

آتش بس بین عروس و مادر شوهر؟

محمد‌علی شاطری: بعضی از حرف‌ها نقل امروز و دیروز نیست؛ حتی نقل امسال و پارسال هم نیست؛ مثل همین سابقه اختلاف و درگیری و حسادت بین مادر شوهر و عروس.

 انگار از روزي كه عروس‌ها عروس شدند و مادرها مادرشوهر اين سابقه سوء‌تفاهم و اختلاف وجود داشته. اما اين‌همه انرژي كه در طول تاريخ به پاي اينگونه اختلافات ريخته شده، اين همه خون دل‌ها و اشك‌ها كه اين درخت نامبارك را آبياري كرده و اين همه رنج و غصه كه بر عروس‌ها و مادرشوهرها در طول تاريخ بشريت روا شده به چه دليل بوده است؟ به راستي راهي براي حل اين اختلافات وجود نداشته و ندارد؟ به راستي عروس و مادر‌شوهرهايي نبوده‌اند كه با هم روابط خوبي داشته باشند و در اين 4‌روزه عمر اوقات خوشي را با هم سپري كرده باشند؟ نبوده‌اند كساني كه از لذت با هم بودن لبريز باشند و به خوبي و خوشي با هم زندگي كنند؟ اگر دغدغه رابطه مناسب با مادرشوهر براي شما هم يك دغدغه ذهني مهم بوده و هست، اگر از رابطه همسرتان با مادرش رنج مي‌بريد و نمي‌دانيد چه كار بايد بكنيد، اگر مي‌خواهيد روابط صميمي و لذت‌بخشي با خانواده همسرتان داشته باشيد و خلاف اين قاعده نامبارك تاريخي را اثبات كنيد با ما همراه باشيد تا ريشه‌ها و راهكارهاي روابط سالم و صميمي ميان عروس‌ها و مادرشوهر‌ها را با هم مرور كنيم.

 مدلهای جدید لباس عروس بچه گانه,مدل لباس عروس بچه گانه

بايد در نوع نگاه خود به مادر شوهر و پيشداوري‌هاي ذهني در اين زمينه تجديد نظر كنيد تا زندگي شيرين و سرشار از محبت و شادي را تجربه كنيد. اما چگونه؟ چه راهكارهايي براي غلبه بر احساس حسادت نسبت به رابطه همسر شما با مادرش و جلب محبت مادرشوهر و احيانا اصلاح رفتار نامناسب او وجود دارد؟ در ادامه چند توصيه مهم در اين زمينه را با هم مرور مي‌كنيم.
 

 مدلهای جدید لباس عروس بچه گانه,مدل لباس عروس بچه گانه

سعي كنيد در رابطه با مادرشوهرتان و محبت كردن به او دست پيش را بگيريد؛ يعني هميشه سعي كنيد قدم اول در ابراز محبت و علاقه را شما برداريد و منتظر ابراز علاقه از طرف مادرشوهرتان نمانيد. براي اين كار راه‌هاي خلاقانه زيادي وجود دارد. مي‌توانيد هنگامي كه مادرشوهرتان با منزل شما تماس مي‌گيرد و با پسرش صحبت مي‌كند شما به‌طور داوطلبانه با او صحبت كنيد و ابراز محبت و دلتنگي كنيد. يا مي‌توانيد ماهي يك‌بار يا چندبار غذاي ساده‌اي تهيه كنيد و از همسرتان بخواهيد كه شما را به منزل مادرش ببرد و دور هم غذايي بخوريد. حتي مي‌توانيد بعضي وقت‌ها تنها يا همراه بچه‌ها سرزده و بدون حضور همسرتان به منزل مادرشوهرتان برويد. پيشقدم‌شدن در تهيه هديه در روز مادر، روز تولد، سالگرد ازدواج و مناسبت‌هايي از اين دست هم راه ديگري براي ابراز علاقه شما به مادرشوهرتان است.

 مدلهای جدید لباس عروس بچه گانه,مدل لباس عروس بچه گانه

سعي كنيد به جاي اينكه ميان رابطه مادرشوهر و همسرتان قرار بگيريد در كنار همسرتان به مادر او عشق بورزيد و در مسابقه محبت از او سبقت بگيريد.

دقت كنيد كه قرار نيست شما براي همسر يا مادرشوهرتان نقش بازي كنيد و قرار است در يك فرايند تدريجي شما مادرشوهرتان را از صميم قلب دوست بداريد.

 مدلهای جدید لباس عروس بچه گانه,مدل لباس عروس بچه گانه

براي آنكه آرامش داشته باشيد و حس نكنيد وسط يك ميدان مبارزه قرار گرفته‌ايد، بهتر است مادر همسرتان را دوست بداريد و ارتباط خوبي با او برقرار كنيد. سعي كنيد مادرشوهرتان را مانند مادرتان دوست بداريد. البته قطعا شما نمي‌توانيد مادرشوهرتان را به اندازه مادرتان دوست داشته باشيد اما مي‌توانيد او را از جنس دوست داشتن مادرتان دوست داشته باشيد.

 مدلهای جدید لباس عروس بچه گانه,مدل لباس عروس بچه گانه

در ابراز محبت و خوبي كردن، نيت كار خير و رضاي خدا را درنظر بگيريد و هرگز به‌دنبال پاسخ يا تشكر خانواده همسرتان نباشيد. اگر بتوانيد به اين مرحله برسيد آنگاه به آرامشي باور نكردني دست خواهيد يافت.

هيچ‌گاه نكات منفي خانواده همسرتان را با همسرخود در ميان نگذاريد. اگر زماني مسئله‌اي شما را به‌شدت آزرده كرد و نكته‌اي را به همسرتان گوشزد كرديد حتما در كنار آن از نكات مثبت و خوبي‌هاي آنها نيز ياد كنيد تا باعث موضع‌گيري همسرتان نشود.

 مدلهای جدید لباس عروس بچه گانه,مدل لباس عروس بچه گانه

اتفاقات بد را به سرعت فراموش كنيد و سعي نكنيد دائما آنها را به ياد بياوريد. همه انسان‌ها نقطه ضعف دارند و شما بايد سعي كنيد اشتباهات آنها را ببخشيد و فراموش كنيد. در مقابل، اتفاقات خوب را به‌خاطر بسپاريد و سعي كنيد در قبال آنها بازخورد مثبتي از خود نشان دهيد. كش دادن اتفاقات ناگوار چيزي جز احساس خشم و نفرت عايد شما نمي‌كند.

 مدلهای جدید لباس عروس بچه گانه,مدل لباس عروس بچه گانه

عشق و محبت ميان مادرشوهر و همسرتان را بپذيريد و آن را به رسميت بشناسيد. آنها مادر و فرزند هستند و بايد عاشقانه يكديگر را دوست بدارند و اين دوست داشتن‌شان را ابراز كنند. اين عشق و محبت از چشمه‌اي ديگر جاري مي‌شود و چيزي از سرچشمه عشق و محبت ميان شما و همسرتان كم نمي‌كند. پذيرفتن و نشان دادن همين موضوع تا حدود زيادي مشكلات ميان شما و مادرشوهرتان را حل خواهد كرد.

 مدلهای جدید لباس عروس بچه گانه,مدل لباس عروس بچه گانه

به ياد داشته باشيد لازم نيست همه صحبت‌ها و رفتارها را جدي بگيريد و درصدد پاسخ به آنها بر‌بياييد. بعضي از رفتارها و صحبت‌ها و كنايه‌ها را از سر شوخي برداشت كنيد و آنها را نشنيده بگيريد. باور كنيد با اين كار روح و روان شاداب و سالم‌تري خواهيد داشت.

سعي كنيد ميان رفت‌وآمد با خانواده خودتان و رفت‌وآمد با خانواده همسرتان تعادل برقرار كنيد. معمولا همه گمان مي‌كنند كه به‌صورت پيش فرض، رفت‌وآمد خانواده‌ها با خانواده خانم خانه بيشتر است اما شما نبايد اجازه بدهيد اين رفت‌وآمد از حد معمول خارج شده و تفاوت فاحش آن با رفت‌وآمد شما با خانواده همسرتان، باعث به‌وجود آمدن حساسيت و دلخوري نزد آنها شود. اين حساسيت‌ها در مواقعي همچون ايام خاص سال، عيدها و زمان تولد و كودكي نوه‌ها بيشتر مي‌شود و شما بايد بيشتر مراقب باشيد.

 مدلهای جدید لباس عروس بچه گانه,مدل لباس عروس بچه گانه

عروس خانم‌ها در برابر مسئله برقراري رابطه صحيح با خانواده همسر رفتارهاي متفاوتي از خود نشان مي‌دهند. عده‌اي سعي مي‌كنند تا با دور كردن همسرشان از خانواده و مادرش، او را براي خود نگه دارند و تلاش مي‌كنند به كلي رابطه خود و همسرشان را با خانواده او قطع كنند. عده ديگري رابطه كج دار و مريزي را در پيش مي‌گيرند و با هر بار برخورد با خانواده همسر يا ديداري كه ممكن است پيش بيايد دعوا و درگيري به راه مي‌اندازند و هزينه ديدار و رابطه با خانواده همسرشان را آنقدر بالا مي‌برند كه تنها به قدر ضرورت و اجبار باقي بماند. عده‌اي هم دوستانه و از سر محبت سعي مي‌كنند تا رابطه‌اي سالم و محبت‌آميز با خانواده همسرشان داشته باشند. اگر شما از 2 دسته اول هستيد بايد بدانيد كه خود و خانواده‌تان را از مزاياي زيادي محروم مي‌كنيد و بار سنگيني را به دوش خود مي‌گذاريد. مسئله‌اي كه در اينجا وجود دارد حق والدين بر فرزندان و اثر وضعي خير و بركت دعا و رضايت آنها يا خداي ناكرده نارضايتي و دلخوري آنها از فرزندان است كه دنيا و آخرت شما و همسر و فرزندانتان را تحت‌تأثير قرار مي‌دهد.

 حتي اگر شما موفق شويد به‌طور كامل رابطه همسر و فرزندانتان را با خانواده همسرتان قطع كنيد و اين كار تأثيري بر روابط في‌مابين شما و او نگذارد (كه البته اين تقريبا غيرممكن است) سنگيني بار قطع صله‌رحم و دور كردن يك مادر و فرزند از يكديگر و بار گناه اين مسئوليت بر دوش شما سنگيني خواهد كرد و علاوه بر بار گناه و مسئوليت آن، اثرات نامطلوب آني و لحظه‌اي در اين دنيا و بر زندگي شما و فرزندانتان خواهد گذاشت. از سوي ديگر، دوري از خانواده همسر شما نه‌تنها مي‌تواند شما را از مزايايي همچون حمايت مادي و معنوي در مشكلات، نگهداري از فرزندان در مواقع خاص ومزايايي از اين دست محروم كند بلكه فرزندان شما را از بخش مهمي از هويت و اصالت خود و فرايند اجتماعي‌شدنشان محروم مي‌كند. رابطه با خانواده همسر و اقوام باعث مي‌شود احساس هويت در بچه‌ها تقويت شده و آنها شخصيت و اصالت خانوادگي كسب كنند و غيرمستقيم از اثرات تربيتي حضور در جمع خانواده استفاده كنند.

مدل لباس عروس

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. محبوبه می گوید

    سلام اگه این لباسها را بخوایم از کجا باید تهیه کنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.