ماهی قزل آلا آشپزی

برای آماده سازی 2 کیلوگرم این ظرف، ما نیاز داریم:
ماهی قزل آلا ماهی قزل آلا ماهی قزل آلا 500 گرم، شما همچنین می توانید از ماهی قرمز دیگری استفاده کنید
پخته شده، صعود خرد شده 250 گرم
روغن کرم 175 گرم
لیمو، آب جوش 1
کمان کوچک کوچک، ریز خرد شده
1 جعفری را کشف کرد و 1 ساعته (هر یک)
تخم مرغ (برش 4 جوش داده شده و برش برش)
گندم سیاه 150 گرم
نمک
آب جوش 300 میلی لیتر
پودرهای سوخاری
خمیر برای زوج ها:
مخمر تازه 20 گرم
شیر گرم 250 میلی لیتر
آرد 500 گرم
تخم مرغ 4
روغن کرمی، نرم 250 گرم
دستور غذا برای پخت و پز این ظرف ماهی:
برای تهیه خمیر، مخمر را در شیر گسترش دهید. از نصف آرد، نزدیک و قرار دادن در 45 دقیقه به یک مکان گرم تا زمانی که در نیمه حجم افزایش می یابد.
پرواز با تخم مرغ، کره، آرد باقیمانده و مقدار کمی نمک. با دقت محتاط باشید تا خمیر همگن شود و به دست نباشد. بستن و ترک برای ایستادن دیگر 45 دقیقه یا تا کنون شما در حجم افزایش نمی یابد.
ماهی قزل آلا فارکس یا ماهی قرمز دیگر در 30 گرم کره با آب لیمو برای حدود 10 دقیقه. اجازه دهید خنک شود
دمار از روزگارمان درآورد و کلفت در 60 گرم کره 5 دقیقه. گیاهان خرد شده را بگذارید و 2 دقیقه دیگر بخورید. اجازه دهید آن را سرد، سپس مخلوط با تخم مرغ، پخته شده توسط پیچ و مهره. مخلوط گندم سیاه را با تخم مرغ مخلوط کنید. دانه ها را به شدت بر روی حرارت متوسط ​​قرار دهید. 30 گرم کره را بگذارید، کمی آب جوش بخورید. بستن و جوش ماهی، نه به جوش، 20 دقیقه یا تا زمانی که تمام آب تبخیر می شود.
چنگال را مخلوط کنید تا دانه ها را تقسیم کنید. اجازه دهید خنک شود در آرد پارچه، خمیر را به یک مستطیل با ضخامت 1 سانتی متر رول کنید. در وسط مستطیل، یک لایه از مخلوط را با یک زخم بگذارید. لایه گندم سیاه را ببندید و ماهی قزل آلا را از بالا قرار دهید.
لایه گندم سیاه و لایه دیگری از بازدید ها را از بین ببرید. لبه ها را بچرخانید، تست بر روی پر کردن به طوری که آنها در وسط متصل هستند و به دقت آنها را می گیرند. سینی پخت شسته شده بر روی نیمکت را عوض کنید. ماده را بالا ببرید و با هم بچرخانید تا نیمکت را به ورق پخت تبدیل کنید تا درز "مهر و موم شده" در پایین باشد.
جریان آرد را با خمیر بکشید و نیم ساعت را به محل گرم بچرخانید. تخم مرغ باقی مانده را ضرب و شتم کنید و تست تست را روان کنید، با نان بپاشید. ماهی Kulebyak را در دمای گرم تا 200 درجه سانتیگراد 45 دقیقه یا تا زمانی که خمیر پیچیده شده و آماده نشود، پخت کنید.
ذوب کردن کره باقیمانده و بالا بردن بالای نیمکت؛ زوج ها را به نصف کاهش دهید، سپس هر نیمی از برش ها را برش دهید (در 12 قسمت) و کل گربه وحشی پشمالو را از ماهی بر روی یک ظرف خدمت بکشید. best hotbabepics.net sexy pics
366c19bb8c2cbb26a883c8ec24d3ac8d