‎آموزش تمیز کردن ماهی، سریع و آسان

0 955

‎آموزش تمیز کردن ماهی ، سریع و آسان

بهترین روش تمیز کردن ماهی | ریزه کاریهای تمیز کردن ماهی | آموزش ماهی پاک کردن | روش پاک کردن ماهی

 

‎آموزش تمیز کردن ماهی  
‎در این قسمت از سایت روزگار، نحوه تمیز کردن ماهی را بصورت آسان و دقیق توضیح داده ایم که در ادامه مشاهده می کنید:
‎ریزه‌کاری‌های تمیز کردن ماهی
‎برای لیز نخوردن ماهی روی تخته نمک بپاشید. ماهی رو هم با روزنامه بگیرید.
‎اگه فلس ماهی رو توی ظرف پُر آب بکنید پخش نمیشه. 
‎واسه‌ی پوست‌گیری ماهی 2 شکاف عرضی نزدیک آبشش‌های ماهی، 2 شکاف طولی به فاصله‌ی حدود یک سانتی‌متر در طرفین باله‌های پشتی و 2 شکاف طولی در طرفین باله‌های شکمی #ماهی بدین، بعدش با انگشت در قسمت برش عرضی پوست ماهی آزاد کنین که بتونین پوست ماهی را از سر به طرف دم بکشین اینکارو واسه اونورم بکنید
‎برای جدا کردن تیغ‌های درشت ماهی , دل ماهی ‌رو بازکنین از پشت، غشاء چسبیده به استخوانها را به کمک چاقو ببرین و ستون مهره‌هارو بکشین همه استخوان‌های متصل به ستون مهره در میان.

‎ روشی كه برای تمیز كردن ماهی استفاده می‌شود بستگی به نوع ماهی و نوع طبخ آن دارد. در اینجا در آموزش پاك كردن ماهی فرض بر این است كه بخواهید ماهی تازه كوچكی را برای طبخ یا سرخ كردن ماهی استفاده كنید.

 

‎آموزش تمیز کردن ماهی  
‎بدیهی است كه به یك چاقو تیز و آب كافی برای تمیز كردن ماهی نیاز دارید. پاك كردن ماهی دلپذیر نیست ــ می‌توانید تعداد زیادی روزنامه در دست داشته باشید. استفاده از دستكش آشپزخانه یا جراحی هم خوب است.

‎ قبل از شروع كار، ماهی را با آب سرد بشویید تا ترشحات لزج روی پوست ماهی از بین رود. سپس پشت چاقو را در طول ماهی از دم تا سر بكشید تا فلس یا پولك‌های ماهی كنده شود. اگر پشت چاقو فلسهای در حال كنده شدن حركت آرام روی ماهی دارد نیازی به برداشتن و دور كردن فلسها نیست ولی اگر به اطراف پراكنده می‌شوند فلسها را با دست نگه دارید تا در روی چاقو حركت آرامی داشته باشد. بعد از فلس گیری دوباره ماهی در آب سرد شسته تا تمام فلسهای كنده شده پاك گردد.

 

‎آموزش تمیز کردن ماهی 
‎ماهی را بچرخانید و در خط شكمی اش نزدیك باله ماهی، دنبال یك سوراخ كوچك بگردید. نوك چاقو را در این سوراخ مخرجی فرو برید و متصلاً برش دهید. در طول ماهی از دم تا آبشش شكاف دهید البته تنها پوست را برش دهید و اندامهای داخلی را نبرید. اندامهای داخلی را به طور كامل خارج كنید. روی خط قرمز باریك در امتداد ستون مهره‌ها، شكافی وارد كرده و آن را هم بطور كامل خارج كنید. 
‎ آبشش‌ها را از ناحیه شكاف سرپوش آبششی خارج كنید و یا آبشش‌ها را قطع كنید.

 

‎آموزش تمیز کردن ماهی 

‎ ماهی را بار دیگر با آب سرد بشویید. 
‎آماده كردن ماهی برای طبخ بستگی به سلیقه شما دارد. ممكن است بخواهید شكل اصلی ماهی دست نخورده باقی بماند یا تصمیم بگیرید سر، دم و باله‌ها را ببرید. اگر می‌خواهید سر ماهی را بزنید، درست از زیر آبشش، سر را ببرید. دم را از محلی كه به بدن متصل می‌شود قطع كنید. باله‌ها را با مقدار اندكی از پوست ماهی برش دهید.  
‎اگر می‌خواهید باله پشتی ماهی را ببرید، با مقدار اندكی از پوست از هر دو طرف باله برش دهید. سپس باله را از جلوی قسمت انتهایی دم ببرید. این راه خوبی برای كشیدن اندكی از استخوان‌های متصل به باله پشتی است. اگر این عمل را 20 بار در عصر گرم تابستان با حشراتی كه اطراف شما پرسه میزنند. انجام دهید مادام العمر متخصص این كار می‌شوید!

 

‎آموزش تمیز کردن ماهی

 

‎آموزش تمیز کردن ماهی

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/cMYV
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.