نکاتی مهم و خواندنی برای انتخاب کاغذ دیواری خانه 2017

0 299

نکاتی  مهم و خواندنی برای انتخاب کاغذ دیواری خانه 2017

کاغذ دیواری خانه

جدیدترین و شیک ترین نکاتی  مهم و خواندنی برای انتخاب کاغذ دیواری خانه 96 – 2017

انواع مجموعه نکاتی  مهم و خواندنی برای انتخاب کاغذ دیواری خانه 96 – 2017

پیشنهاد ژورنال انواع نکاتی  مهم و خواندنی برای انتخاب کاغذ دیواری خانه 2017 و 96 می باشد

 

کاغذ دیواری خانه

استفاده از کاغذ دیواری برای پوشاندن دیوارهای منازل در دهه های گذشته رونق چندانی نداشت. علت این بی اقبالی هم متنوع نبودن رنگ ها و طرح های کاغذهای دیواری بوده است اما امروزه کاغذ دیواری ها به دلیل تنوع در رنگ، شکل و جنس به یکی از اولین انتخاب های خانه دارها برای پوشش دیوارها تبدیل شده اند.

 

نکاتی برای انتخاب کاغذ دیواری خانه

 تا آنجا که حتی می توان گفت این پوشش تاحد زیادی جای رنگ را گرفته است. علت دیگری که کاغذ دیواری این روزها طرفداران بسیاری پیدا کرده، نصب آسان و سریع آن است.به علاوه کاغذها، بوی تند و تیز وخرابکاری های رنگ را نیز ندارند. اساسا کاغذ دیواری هایی که دارای پوشش وینیل هستند بادوام ترین انواع کاغذ دیواری ها محسوب می شوند. این نوع از کاغذدیواری ها هم چنین قابل شست وشو و ضد آب هستند.

البته این نکته نیز قابل توجه است که قبل از انتخاب کاغذ دیواری حتما باید به نکاتی توجه کنید. در غیر این صورت به سرعت دلزده و پشیمان می شوید

نکات زیر می تواند راهکارهای مفیدی برای انتخاب کاغذ دیواری خانه شما باشد: قبل از انتخاب کاغذ دیواری باید به رنگ وسایل خانه توجه کنید زیرا هماهنگ نبودن رنگ و نوع کاغذ دیواری با سایر وسایل، علاوه بر اینکه خانه را بی نظم و خسته کننده نشان می دهد، برای افراد خانواده احساس آشفتگی ایجاد می کند. بنابراین حتما به هماهنگی رنگ ها توجه داشته باشید.

 
انتخاب مبلمان

هماهنگی نوع و طرح کاغذ دیواری با سبک و شکل چیدمان خانه نیز مهم است. به طور مثال، برای خانه ای که سبکی بسیار فانتزی و مدرن دارد باید از کاغذ دیواری هایی ساده و با نقش و نگار کم استفاده کنید و برای خانه هایی که با مبلمان استیل و فرش های ابریشمی چیدمان شده اند باید کاغذ دیواری هایی سنگین با نقش و نگارهای برجسته به کار ببرید.بهتر است برای خانه هایی که سقف بلندی دارند از کاغذ دیواری هایی با شکل و خطوط افقی استفاده کنید که در این صورت ارتفاع سقف را کوتاه تر جلوه می دهد و در ضمن نوعی گرما و صمیمیت نیز به وجود می آورد. استفاده از کاغذ دیواری های بافت دار به دیوارها عمق می بخشد و نیز سبب جذب صدای فضا می شود.

برای آنکه فضایی آرام و به دور از شلوغی و بی نظمی داشته باشید بهتر است از کاغذ دیواری هایی گلدار با رنگ های ملایم استفاده کنید. اگر خواهان فضایی پر از انرژی و هیجان هستید کاغذ دیواری هایی با رنگ های شاد و درخشان که طرح های هندسی و هنری دارند به کار ببرید که در این صورت هر بیننده ای را سر ذوق می آورد.هماهنگی کفپوش خانه با کاغذ دیواری بسیار مهم است. بنابراین بهتر است از کاغذ دیواری های گل دار یا با طرح و شکل های شلوغ برای خانه هایی با کفپوش ساده استفاده کنید و برعکس کاغذ دیواری های ساده را برای خانه هایی با کفپوش های طرح دار به کار ببرید تا این هماهنگی، زیبایی خانه شما را چند برابر کند.

 
انتخاب مبلمان

اگر به لحاظ شخصیتی فردی تنوع طلب هستید و زود از همه چیز خسته می شوید، پیشنهاد ما این است که از کاغذ دیواری های ساده با رنگ های ملایم که هیچ طرح و شکلی ندارد و با هر نوع چیدمان و رنگی هماهنگ می شود، استفاده کنید زیرا استفاده از کاغذ دیواری های طرح دار روحیه خاصی می طلبد و هماهنگ کردن وسایل با این گونه کاغذها کمی مشکل است و ممکن است پس از مدتی دچار دلزدگی شوید.

بیشتر اوقات هزینه و قیمت کاغذ دیواری ها به دلیل برخی محاسبات تا حدودی برای افراد مبهم است زیرا کاغذ دیواری ها به شکل رول هایی با عرض های مختلف عرضه می شوند و هر شکل و طرحی از کاغذ دیواری متراژ و اندازه جدای خود را دارد و چون دیوارهای خانه به طور کامل مستقیم و دارای یک سطح نیست و بیشتر خانه ها دارای ستون و دیوارهای کاذب و غیر مفید هستند، بنابراین هم از رول های بیشتری نسبت به محاسبه شما استفاده می شود و هم در بعضی از مواقع کاغذها اضافه می آیند.

برای اینکه کمتر با این مشکل مواجه شوید بهتر است متراژ دیوارها و میزان پرتی ها را به طور کامل اندازه بگیرید. در صورت امکان از نصاب کاغذ دیواری بخواهید که اندازه گیری دیوارها را نیز خود او انجام بدهد.

این نکته نیز قابل ذکر است که کاغذ دیواری ها شاید در طول زمان دچار آسیب و خرابی شوند و زیبایی اولیه خود را از دست بدهند. بنابراین بهتر است یک رول بیشتر خریداری کنید تا در صورت نیاز بتوانید از آن استفاده کنید و برای پیدا کردن آن نوع کاغذ دیواری در بازار دچار مشکل نشوید.

کاغذ دیواری خانه
 
انتخاب مبلمان

ویژگی کاغذدیواری مرغوب از ویژگی های کاغذدیواری های مرغوب می توان به موارد ذیل اشاره کرد: · روکش سطح فوقانی از نوع وینیل Vinyl بوده و وزن وینیل بکار رفته در آن بین300 الی 450 گرم در هر متر مربع می باشد. · قابلیت شست و شوی کامل حتی با مواد شوینده خانگی است. مدل ساعت های دیواری با طراحی زیبا و مدرن · مقاومت بسیار بالا در برابر کشش و گسیختگی و جهت استفاده روی دیوارهای Dry wall بسیار مناسب است. · کاملا ضد آلرژی و هایژنیک است و بو و گردو غبار را به خود جذب نمی کند. · پس از نصب و اجرا سطحی کاملا بدون درز را ایجاد می کند.

 

انتخاب کاغذ دیواری صحیح
انتخاب یک کاغذ دیواری صحیح و خوب کاری سخت است؛ به خصوص اگر قبلا این کار را انجام نداده باشید. دلیل سختی انتخاب کاغذ دیواری این است که تنوع بی شماری از کاغذ دیواری از لحاظ طرح و رنگ و هم چنین جنس پشت کاغذ دیواری در بازار موجود است که باید از بین این تنوع بی شمار، مناسب ترین گزینه را برای دکوراسیون خانه خود انتخاب و استفاده کنید یکی از مهم ترین راه ها برای آسان تر شدن انتخاب کاغذ دیواری، این است که شما قبل از رفتن به فروشگاه ها برای انتخاب و خرید، ایده و طرحی واضح و شفاف از آنچه می خواهید، داشته باشید

کاغذ دیواری خانه
 
کاغذ دیواری خانه

هزینه و قیمت کاغذ دیواری
قیمت کاغذ دیواری ها مقداری گیج کننده است. قیمتی که در آلبوم ها برای هر نوع کاغذ دیواری قید شده است برای یک رول از کاغذدیواری است. در حالی که رول های کاغذدیواری ها برای فروش دو برابر یا سه برابر یک رول تکی تولید می شوند. این کار سبب گمراهی افراد در محاسبه هزینه ها می شود؛ اما این کار دلیل دارد. فروش کاغذ دیواری ها در رول های دو برابر و سه برابر، می تواند متراژ بیشتری کاغذ دیواری را نسبت به یک رول واحد در اختیار شما بگذارد. یک رول واحد تنها دارای 4 متر و 11٫5 سانتی متر (13٫5 فوت) کاغذ دیواری است در حالی که رول های دو برابر دارای 8 متر و 23 سانتی متر ( 27 فوت) کاغذدیواری هستند. بنابراین اگر طول دیوار شما 2 متر و 75 سانتی متر (9فوت) است، شما تنها می توانید سه ردیف کاغذ دیواری از یک رول واحد روی آن دیوار قرار دهید.

کاغذ دیواری خانه
 
کاغذ دیواری خانه

رول های کاغذ دیواری دارای عرض های مختلفی نیز هست. انواع اروپایی آنها دارای عرض 52 سانتی متر (20٫5 اینچ) است در حالی که رول کاغذ دیواری های آمریکایی عرض 68٫5 سانتی متر (27 اینچ) دارد. یعنی مسلما شما می توانید مقدار بیشتری از دیوار را با یک رول کاغذ دیواری آمریکایی نسبت به یک رول کاغذ دیواری اروپایی بپوشانید.

مورد دیگری که روی قیمت کاغذدیواری تاثیر می گذارد؛ طرحی است که انتخاب می کنید. به طور کلی دو نوع طرح برای کاغذدیواری وجود دارد: طرح های مستقیم و صاف و طرح های منحنی شکل.

طرح های مستقیم و صاف مانند طرح های راه راه عمودی و افقی که باید در قسمت درزها تنظیم شوند و طرح های منحنی شکل نیز مانند طرح های گلدار و هندسی هستند که باز هم باید در قسمت درزها تنظیم شوند. این تنظیمات در قسمت درزها به طوری که دنباله طرح ها از ردیفی به ردیف دیگر رعایت شود، نیاز به متراژ بیشتری کاغذدیواری دارد که در این زمینه و اینکه طرح انتخابی شما به چه مقدار متراژ اضافه نیاز دارد، باید از فروشنده کمک بگیرید.

از این رو باید حتما دیوارهای اتاق را با دقت اندازه گیری کنید و هنگام سفارش آنها را به همراه داشته باشید. در نظر گرفتن در و پنجره ها را فراموش نکنید. حتی توصیه می شود به همراه متراژ، طرحی ساده از فضا را روی کاغذ پیاده کره و به همراه داشته باشید. زمانی که متراژ لازم را برای کاغذ دیواری محاسبه کردید، توصیه می کنیم یک یا دو رول کاغذ دیواری اضافه از حد نیاز را خریداری کنید تا در صورت اشتباه در اندازه گیری یا خراب شدن قسمتی از کاغذدیواری، بتوانید از آن مقدار اضافی استفاده کنید.

کاغذ دیواری خانه

 

انتخاب مبلمان

انواع کاغذ دیواری
این مهم است که در مورد رایج ترین انواع کاغذ دیواری های موجود، در هنگام خرید اطلاعاتی داشته باشید. اساسا کاغذ دیواری هایی که دارای پوشش وینیل هستند بادوام ترین انواع کاغذ دیواری ها محسوب می شوند. این نوع از کاغذ دیواری ها هم چنین قابل شست وشو و ضد آب هستند. همین نوع از کاغذ دیواری خود به دو نوع تقسیم می شود: نوع اول در قسمت پشت کاغذ دیواری دارای لایه ای از وینیل است و نوع دوم دارای لایه ای از وینیل در قسمت روی کاغذ دیواری است که مسلما نوع دوم دوام بیشتری دارد. نوع اول قابل شست وشو و ضد آب است و راحت تر از روی دیوار کنده می شود. بنابراین نوع دوم کاغذ دیواری های دارای پوشش وینیل، می توانند مناسب ترین گزینه برای انتخاب باشند.

 
کاغذ دیواری خانه

کجا به دنبال کاغذدیواری برویم؟
کاغذ دیواری را می توان در فروشگاه های مخصوص خود و هم چنین فروشگاه های مجازی بیابید. خرید کاغذدیواری از طریق اینترنت ایده خوبی نیست، زیرا بافت، طرح و رنگ کاغذ دیواری ها در عکس، هرگز مانند آنچه واقعا هستند مشخص نیست. هم چنین اگر شما به فروشگاه ها مراجعه کنید این شانس را دارید که بتوانید نمونه ای از گزینه های انتخابی خود را به خانه بیاورید و با وسایل و مبلمان خانه تان تطبیق دهید و جلوه آنها را با نورپردازی موجود در خانه، هم در روز و هم در شب مشاهده کنید، سپس بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. در صورتی که این امکان برای شما در خرید اینترنتی وجود ندارد.

 
آلبوم کاغذ دیواری

قیمت کاغذ دیواری، آلبوم کاغذ دیواری، کاغذ دیواری

 

آلبوم کاغذ دیواری
 
آلبوم کاغذ دیواری
 
آلبوم کاغذ دیواری
 
آلبوم کاغذ دیواری
 
آلبوم کاغذ دیواری
 
آلبوم کاغذ دیواری
 
آلبوم کاغذ دیواری
 
آلبوم کاغذ دیواری
 

بخش دکوراسیون

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/HK4H
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.