نکته هایی برای افراد مو مشکی

0 349

نکته هایی برای افراد مو مشکی

 

نکته هایی برای افراد مو مشکی
برای کسانی که موهای تیره دارند، برای جذابیت بیشتر بهتر است از سایه‌های مات و دودی، خط چشم، ریمل مشکی و رژ لب صورتی یا کرم کمرنگ استفاده کنند! در ادامه توضیحات بیشتری داده ایم که مشاهده می نمایید:

‎دختران مو مشکی
‎اگر شما موهایی مشکی با چشمانی قهوه ای دارید بهتر است مقاله روبرو را مطالعه کنید تا اطالاعاتی در رابطه با نحوه آرایش و زیبایی چهره بدست آورید. رنگ موها و چشمان شما زیبایی ظاهری شما را دو چندان می کنند. گاهی اوقات ممکن است فکر کنید که آرایش شما مناسب چهره اتان نیست.
‎با استفاده از راهنمایی های زیر و استعمال آنها می توانید چهره ای خیره کننده داشته باشید.
‎رنگ چشم : شما می توانید با استفاده از خط چشم مشکی و ریمل باعث شوید که رنگ چشمان شما بیشتر مورد توجه قرار گیرد. با استفاده از یک سرمه ، مداد و یا سایه پررنگ می توانید یک پوشش زیبا برای چشمان خود ایجاد کنید. سپس از تیره ترین رنگ ریمل استفاده کنید. قسمت فوقانی پلک خود را خط بکشید و سعی کنید خط چشم را تا نیمه های مژگان ادامه دهید و به داخل چشم نکشید.
‎ـ رنگ پوست : داشتن پوست درخشان و روشن بهترین گزینه برای زیبایی موهای شما بشمار می آید. مسلما ترکیب رنگ مو و رنگ چشم بسیار مهم است. با مراجعه به متخصصین لوازم آرایش می توانید کرم مناسب رنگ پوست خود را بیابید. هدف استفاده از این کرم ها پوشاندن لکه ها و اطمینان از اینکه هیچ گونه خطی بر روی صورت شما باقی نخواهد ماند ، است. در نواحی استخوان های گونه و پل بینی سعی کنید از یک رنگ طلایی استفاده کنید.
‎ـ رنگ لباس : هیچگونه رنگی وجود ندارد که بطور مطلق از پوشیدن آنها خودداری کنید. از آنجاییکه شما موهایی مشکی با چشمانی قهوه ای دارید هیچ تداخلی در رنگ های لباس شما ایجاد نخواهد شد و در انتخاب رنگ پوشش خود آزاد هستید.

 

نکته هایی برای افراد مو مشکی

رعایت نکات مهم در آرایش با چشم و موی مشکی 
برجسته کردن رنگ پوست داشتن پوست روشن و درخشان بهترین ترکیب ممکن با رنگ موی مشکی است. به همین دلیل بهتر است: • در آرایش تمام چروک ها و لکه های روی پوست به خوبی پوشانده شود و با استفاده از کرم پودر و کانسیلری که مناسب با رنگ پوست باشد، هر گونه مشکلی بر روی پوست از بین برود. • سپس می توان از محصولات هایلایت کننده که کمی براق هستند و ته رنگ طلایی دارند را در آرایش به کار برد. این محصولات را می بایست روی بینی، روی گونه ها و نوک چانه زد تا صورت روشن تر دیده شود.
برجسته کردن رنگ چشم ها نکته کلیدی برای انجام آرایش روی چشم های مشکی این است که از مداد، خط چشم و ریمل مشکی استفاده شود. • بنابراین روی چشم ها باید از آرایش تیره تری استفاده کرد. • سپس روی مژه ها ریمل مشکی رنگی به کار برده شود. • برای زدن خط چشم نیز از ۳/۲ خارجی چشم شروع کرده و آن را تا بیرون ادامه داد. • با توجه به سلیقه هر فرد می توان داخل چشم ها را هم تیره و یا با استفاده از مداد روشن تری آرایش کرد.
 

نکته هایی برای افراد مو مشکی

 آرایش مناسب برای چشم وموی مشکی در این جا به سه نوع آرایشی که روی چهره کسانی که چشم و موی مشکی دارند، پرداخته می شود. 
آرایش نان میکاپ یا طبیعی
در این نوع آرایش می بایست تنها با استفاده از ریمل و کمی مداد رنگ مشکی چشم ها را تقویت کرده و با اضافه کردن یک رنگ روشن داخل چشم ها آن ها را برجسته تر نشان داد.

۱٫ روی چشم ها خط چشم کشیده و آن را کمی دنباله دار کنید.

۲٫ برای دودی کردن آرایش مداد خود را کمی روی پوست پخش کنید.

۳٫ اگر پلک ها چرب هستند از سایه استفاده کنید.

۴٫ برای زیبایی بیشتر چشم ها مژه ها را با ریمل مشکی کنید.

 

نکته هایی برای افراد مو مشکی

 تکمیل آرایش • روی گونه رژ گونه صورتی یا هلویی بزنید. زیرا این رنگ تقریبا روی هر پوستی زیباست. • برای لب ها نیز از رنگ های خنثی استفاده کرده و رنگ های روشن و یا مشخصی به کار نبرید.

آرایش با برجسته سازی چشم ها هنگامی که روی چشم های مشکی سایه دودی به کار برده شود، زیبایی این چشم ها چند برابر می شود.

• اگر پوست تیره است، می توانید از سایه مشکی روی پلک استفاده کرده و سپس در ادامه و قسمت خارجی آن سایه های روشن تری مانند رنگ قهوه ای به کار برید. سپس این رنگ ها را با یکدیگر ترکیب کنید. • اگر رنگ پوست روشن تر است، می توان از رنگ های آلویی، قهوه ای، آبی، سبز تیره و یا رنگ های مشابه آن روی پلک ها استفاده کرده و برای درماتیک تر نشان دادن چشم ها هم دنباله آن ها را با یک رنگ تیره سایه زد. تکمیل آرایش در صورتی که فردی بخواهد آرایش وی مشخص باشد، می توان از رژ لب روشن تری استفاده کرده و روی گونه ها نیز از رژ گونه قرمز مایل به صورتی و یا صورتی قهوه ای استفاده کند. در صورتی که فردی به دنبال آرایش ساده تری باشد، می تواند از رژگونه های صورتی کمرنگ و رژ لب های نود و بی رنگ استفاده کند.

 

نکته هایی برای افراد مو مشکی 

 آرایش با برجسته سازی لب ها  برخی از خانم هایی که چشم های تیره دارند ترجیح می دهند لب های خود را هم برجسته کرده و ظاهر زیبایی به آن ببخشند. برای این کار کافیست از رژ لب های با رنگ آلویی، جگری و یا قرمز تیره استفاده کرد. به طور کلی رنگ های قرمز برای آرایش لب ها مناسبند.
 تکمیل آرایش معمولا به همراه رژ لب های پر رنگ و مشخص توصیه می شود که از آرایش چشم کمتری استفاده شود. به همین دلیل کمی رنگ برنزه برای کانتورینگ صورت با  یک رژگونه روشن مناسب به نظر می رسد.

 

توصیه هایی برای افرادی که رنگ موهایشان مشکی می باشد :

آیا می دانید نگهداری موهای مشکی نیز همانند موهای رنگ شده دشوار می باشد زیرا اگر شامپو یا تقویتی که استفاده می کنید با موهای شما سازگاری نداشته باشد باعث می شود که موهای شما خشک و بد حالت شود .

موهایی که از ابتدا مشکی هستند دارای رنگ دانه های خاصی هستند که باعث شفافیت و متمایز شدن موهای مشکی نسبت به سایرین می شود ولی بااین تفاوت که در اثر رنگ کردن ، مش کردنهای مداوم یا استفاده از مواد آرایشی و بهداشتی نادرست این رنگ دانه ها کم کم حالت اولیه خود را از دست می دهند .

 
نکته هایی برای افراد مو مشکی

نحوه صحیح شامپو کردن موهایی با رنگ مشکی :
شما باید موهای خود را با آب ولرم که تا حدی گرم می باشد شستشو دهید زیرا آب سرد یا آبی که خیلی گرم باشد شفافیت و براق بودن موهای را کاهش می دهد .
افرادی که دارای موهای مشکی هستند می توانند یک روز در میان یا هر دو روز یک بار به حمام بروند و شامپویی که برای شستشوی موهای خود استفاده می کنید باید با توجه به جنس موی شما باشد اگر موهای شما خشک است نباید از شامپوی موهای چرب استفاده کنید زیرا موهای شما را بیش از حدی که خشک است ، شکننده می کند .

بعد از اینکه موهای خود را در حمام شامپو زدید و آب کشی نمودید ، یک تقویت کننده مناسب را برای موهای خود انتخاب کنید و در هفته ، یک بار موهای خود را با این تقویت کننده در حمام ماساژ دهید .

اگر موهای شما کوتاه می باشد تقویت کننده موی را تنها به ریشه موهایتان ماساژ دهید .اما اگر موهایی شما بلند است بهتر است علاوه بر اینکه تقویت کننده را به ریشه موهایتان می زنید به نوک و انتهای موهایتان نیز بزنید زیرا این کار باعث می شود موهای شما از دو شاخ شدن ، موخوره و … در امان بمانند .

 

نکته هایی برای افراد مو مشکی

بلافاصله بعد از اینکه از حمام خارج می شوید موهای خود را با حرارت داغ ، گرم و مستقیم خشک نکنید .اجازه دهید ۲۰ دقیقه از زمانی که از حمام خارج شده اید بگذرد و در این مدت موهای خود را با حوله ای بپوشانید تا کمی از خیس بودن موهایتان کاسته شود .

هنگامی که می خواهید از حمام خارج شوید ، آب کشی نهایی موهای خود را با آب سرد انجام دهید زیرا این عمل شما باعث می شود که موهایتان شفاف شود .

هنگامی که موهایتان خشک است و هیچ گونه رطوبتی را حس نمی کنید ، از کلیه مواد بهداشتی که نام استفاده جهت موهای خشک بر روی آنها درج شده است ، اجتناب کنید .

اگر موهای شما آسیب دیده و حساس هستند حتما از سرم های تقویت کننده استفاده کنید تا موهایتان بیش از این ضعیف نشوند .

هفته ای یک بار هنگام خروج از حمام موهای خود را با چند قطره سرکه سفید شستشو دهید تا از موخوره ،ریزش موهایتان ممانعت کنید .

جهت نگهداری از موهای مشکی پیشنهاد می کنیم هفته ای یک بار ماسک تقویتی به موهای خود بگذاریدمانند :روغن بادام ، روغن زیتون ، و …اجازه دهید این ماسک های تقویتی به مدت نیم ساعت بر روی موهای شما باشند .

برای تاثیر گزاری و جذب بیشتر بهتر است موهای خود را با یک حوله گرم بپوشانید و در نیم ساعتی که زمان دارید مدام موهایتان را ماساژ دهید تا کاملا تمام نقاط مو را پوشش دهید و سپس آنها را با آب ولرم شستشو دهید .

اگر می خواهید موهای خود را رنگ کنید ولی موهای مشکی و ذاتی خود را نیز دوست دارید پیشنهاد می کنیم از مش ، هایلایت استفاده کنید زیرا باعث می شود در عین اینکه موهای مشکی شما حفظ شده است از تکراری و یکنواختی نیز خارج شوید از دکلره کردن موهایتان در چند نوبت و با فاصله زمانی کوتاه جدا خودداری فرمایید زیرا ریشه مو استحکام خود را به مرور از دست می دهد و موهایتان شکننده و ضعیف می شوند .

 

نکته هایی برای افراد مو مشکی

نکته هایی برای افراد مو مشکی

 

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/aGwB
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.