استرس شغلی و راهکارهایی برای از بین بردن آن

0 203

استرس شغلی و راهکارهایی برای از بین بردن آن 

درمان استرس شغلی | روش های ‎کاهش استرس در محل کار

 

راهکارهایی برای از بین بردن استرس شغلی

استرس شغلی یکی از عوامل مخرب در بازدهی کارکنان و پدید آورنده عواقب روانی و جسمی زیاد و ماندگار بر روی افراد می باشد لذا لازمست با روشهایی علمی در جهت کاهش گام به گام آن تا درمان نهایی اقدام نمود. ‎در این قسمت از سایت روزگار راهکارهایی که باعث میشود استرس شما در محل کارتان کم شود را توضیح داده ایم که مشاهده می نمایید:

‎مشارکت صددرصدی اعضا را جلب کنید
‎در هر کسب‌وکاری، اعضا مسئولیت‌هایی تعریف شده دارند که به صورت روزمره موظف به انجام دقیق و صحیح آنها خواهند بود اما همه چیز به اینجا ختم نمی‌شود. برای آن که قادر به دور کردن هرگونه جو استرس‌زا از مجموعه کاری خود باشید، باید بتوانید مشارکت تک‌تک اعضا را جلب کنید. چنانچه اتحاد در مجموعه میان تمامی افراد برقرار شود، استرس در جوانب گوناگون نیز به تدریج از میان خواهد رفت. جلساتی هفتگی با اعضا برگزار کنید و ایده‌های جالب هر فرد در راستای کاهش استرس‌کاری را مورد بررسی دقیق قرار دهید.

 

راهکارهایی برای از بین بردن استرس شغلی 
‎با هرگونه آشفتگی در فضای کاری برخورد کنید 
‎کسب‌وکار را به حال خودش رها نکنید. مدیر مجموعه وظیفه دارد به دقت اتمسفر کسب‌وکار را مورد بررسی مدام قرار داده و هرگونه عاملی را که سبب از میان رفتن آرامش در این فضا می‌شود در حد توان حذف کند. فرقی نمی‌کند این عامل چه چیزی باشد، باید بتوانید با آن برخورد منطقی داشته باشید. حال اگر چندین عامل همزمان با هم در ایجاد چنین وضعیتی دخیل هستند چه کاری باید انجام داد؟ در این وضعیت بهترین راه‌حل در صورت امکان، جابه‌جایی مکان کسب‌وکار است. انتخاب محیطی مناسب‌تر و ایجاد یک تغییر بزرگ می‌تواند تا حد بالایی منجر به کاهش آشفتگی‌های موجود شود.

 

راهکارهایی برای از بین بردن استرس شغلی 
‎حامی تغییرات مثبت باشید و آنها را حفظ کنید 
‎یکی دیگر از گام‌های مهم برای به حداقل رساندن استرس در فضای کار، برخورد با دید باز است. به‌عنوان مدیری که از مهارت‌های ضروری مدیریت برخوردار است باید بتوانید با ایده‌ها و نظرات مختلف به درستی برخورد کنید. سرکوب ایده‌های مخالف خود عاملی است که منجر به تشدید تنش و استرس می‌شود. ضمن حفظ اهداف اصلی کسب‌وکار و مسیری که برای رسیدن به آنها در نظر دارید، به تمام نظرات چه موافق و چه مخالف گوش دهید. از این میان می‌توانید با مشورت و کمک اعضای کلیدی کسب‌وکار خود، ایده‌هایی را که منجر به تغییرات مثبت می‌شوند کشف و از آنها دفاع کنید.

 

راهکارهایی برای از بین بردن استرس شغلی 
‎منفی‌گرایی را ریشه‌کن کنید 
‎ازجمله آفت‌های به‌شدت مخربی که می‌تواند یک کسب‌وکار را درگیر خود کند، آفت منفی‌گرایی و بدبینی است. آنچه مجموعه‌های کاری و به‌ویژه انواع کوچک‌تر به آن نیاز اساسی دارند، انرژی مثبت است. بسیار دیده می‌شود اعضای منفی‌گرایی که با بدبینی‌های مداوم خود، در روحیه سایر افراد نیز تاثیر گذاشته و درنهایت منجر به بی‌انگیزگی کامل در کل اتمسفر کار می‌شوند. با این افراد کاملا جدی و قاطعانه برخورد کنید. حتی بهتر است آنها را از مجموعه خود حذف کنید.
 
‎در مجموع برای آنکه بتوان به تمام گام‌های مذکور به خوبی عمل کرد، نیاز به صرف مقداری وقت خواهید داشت. کمبود‌ها و نقاط ضعف کسب‌وکار خود را که سبب القای استرس شده‌اند، بررسی کرده و در راستای رفع آنها از مراحل اشاره شده کمک بگیرید.

 

راهکارهایی برای از بین بردن استرس شغلی

 

راهکارهایی برای از بین بردن استرس شغلی

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/052f
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.