گالری شیک ترین مدل عینک آفتابی ۲۰۱۷ | مدل عینک آفتابی ۹۶

0 302

گالری شیک ترین مدل عینک آفتابی ۲۰۱۷ | مدل عینک آفتابی ۹۶

جدیدترین مدل عینک آفتابی زنانه و دخترانه

جدیدترین مدل عینک آفتابی مردانه ۲۰۱۷ 

پیشنهاد مدل عینک های جدید و شیک برای سال ۲۰۱۷ و ۹۶ می باشد

برای اینکه یک مدل عینک آفتابی انتخاب کنید چه نکاتی را در نظر میگیرید؟

 

مدل عینک آفتابی

 

صورت شما چه شکلی است ؟

شما باید اندازه‌های صورت‌تان را اندازه‌گیری کنید و با استفاده از این اندازه‌ها فرم صورت‌تان را دریابید. برای این کار شما به یک آینه که در محل مناسب پر نور قرار گرفته، یک متر و یک کاغذ و قلم برای نوشتن اندازه‌ها نیاز دارید. با فراهم کردن این وسایل از شیوه‌های زیر استفاده کنید:

 

مدل عینک آفتابی

۱- انتهای متر اندازه‌گیری را روی نقطه خارجی یک چشم خود بگذارید سپس متر را خیلی آرام از روی چشم و بینی خود عبور دهید و تا نقطه خارجی چشم دیگر خود ببرید. در این حالت، متر اندازه‌گیری باید از بالای نقطه تیزگونه،گونه‌های شما یا نقطه برجسته گونه‌هایتان عبور کرده باشد. این اندازه را یادداشت کنید. این اندازه را به اصطلاح فاصله میان «2 استخوان‌گونه» می‌نامند.

۲- اکنون نوبت اندازه‌گیری «خط‌فکی» است. متر را روی یکی از مفاصل استخوان فک خود که در نقطه کناری قسمت برجسته گوش قرار دارد بگذارید و سپس متر را تا نقطه مقابل این قسمت در گوش دیگر ببرید. سپس عدد به دست آمده را در ۲‌ضرب و یادداشت کنید.

۳- حالا «پیشانی»‌تان را اندازه‌گیری کنید. یک سر متر اندازه‌گیری را در نقطه‌ای که کاملا وسط نقطه میانی ابروها و نقطه روییدن موها در بالای آن است بگذارید (این نقطه مهم‌ترین نقطه پیشانی شماست). حالا متر را تا نقطه مقابل در سمت دیگر ببرید و عدد به دست آمده را یادداشت کنید.

 

مدل عینک آفتابی

 

۴- در نهایت قد یا ارتفاع صورت‌تان را اندازه‌گیری کنید. سر متر اندازه‌گیری را در نقطه وسط رویش‌ موهایتان قرار دهید و آن را به صورت صاف پایین بیاورید تا به چانه برسد. اندازه را یادداشت کنید. پس از نوشتن این اندازه‌ها می‌توانید شکل صورت‌تان را حدس بزنید.

صورت‌های تخم‌مرغی:

 اگر اندازه «قد- ارتفاع» صورت شما یک و نیم برابر «فاصله میان ۲ استخوان‌گونه» شما باشد، آن وقت این صورت را فرم صورت «تخم‌مرغی» می‌نامند که از لحاظ آرایشگران فرم ایده‌آلی برای صورت است. «جولیا رابرتز» یکی از چهره‌های مشهور فرم صورتش اینگونه است.

صورت‌های گرد:

اگر «ارتفاع» صورت شما مساوی فاصله میان ۲ استخوان «گونه» صورت‌تان یا نزدیک به آن باشد، در این حالت صورت شما گرد محسوب می‌شود. در میان چهره‌های مشهور صورت «کیت وینسلت» صورت گرد محسوب می‌شود.

 

مدل عینک آفتابی

 

صورت مستطیلی:

اگر «فاصله  میان ۲ استخوان‌گونه» و خط فکی صورت شما بیشتر از «ارتفاع» آن باشد، صورت‌تان را صورت «مستطیلی» می‌نامند. در میان چهره‌های معروف صورت «نیکی تایلور» تقریبا مستطیلی است.

صورت قلبی شکل:

در این حالت اندازه دو استخوان «گونه» و «پیشانی» شما بیشتر از اندازه خط فکی است. صورت «جنیفر لاوهویت»  اینگونه است.

 

مدل عینک آفتابی

 

صورت مربعی:

 اگر در صورت شما «ارتفاع» با اندازه «2 استخوان گونه» و نیز اندازه‌های خط فکی و پیشانی تقریبا یک اندازه است، آن وقت حالت کلی صورت شما مربعی است. «ساندرا بولاک» یکی از چهره‌های مشهور با این نوع صورت است.

 

مدل عینک آفتابی

 

صورت الماسی:

 اگر در صورت شما اندازه خط فکی با  ارتفاع آن تقریبا برابر است اما خط پیشانی و اندازه خط فکی و «فاصله ۲ استخوان گونه» مساوی است، صورت‌تان حالت الماسی‌شکل دارد.

صورت‌های تخم‌مرغی

افرادی که صورت گرد دارند، برای خرید عینک آفتابی مناسب کار سختی پیش‌رو ندارند. واقعیت این است که بیشتر فریم‌های عینک برای اینگونه صورت‌ها مناسب هستند و هم فریم‌های دایره‌ای و هم فریم‌های مربعی می‌تواند صورت شما را زیبا کند. حتی قاب‌های خیلی بزرگ و نوع عینک‌های خلبانی هم به این نوع صورت‌ها می‌آیند اما، خب رعایت بعضی نکته‌های کوچک به شما کمک می‌کند عینک بهتری انتخاب کنید: اگر اجزای صورت‌تان کوچک است هرگز از عینک‌های با قاب‌های بزرگ استفاده نکنید و اگر هم حالت موهایتان چتری یا رها روی صورت است از عینک‌های ریز گرد استفاده نکنید.

 

 

صورت‌های گرد

افرادی که صورتشان گرد است به عینک‌های زاویه‌دار نیاز دارند تا صورتشان را به حالت مناسب تغییر دهد. بهترین نوع عینک‌ها برای این نوع صورت آنهایی هستند که تقریبا خطوط فریمشان صاف باشد. عینک‌های مربع و مستطیل بهترین انتخاب برای این نوع صورت‌ها هستند. درباره این نوع صورت‌ها هم البته بسیار مهم است که به اندازه اجزای صورت‌تان هم توجه کنید. اگر چشم‌های بزرگ و دهان برجسته دارید از عینک‌های ریز و ظریف استفاده نکنید.

 

مدل عینک آفتابی

 

صورت‌های قلبی

در صورت‌های قلبی‌شکل پیشانی بسیار بزرگ‌تر و عریض‌تر از چانه‌ها و گونه‌هاست باید عینک‌هایی را با حالت متضاد فرم صورت‌تان را انتخاب کنید. عینک‌های خلبانی برای این نوع صورت‌ها بسیار مناسب هستند. در کل باید گفت، همه عینک‌های گرد یا چند ضلعی که قسمت بالایی آنها بزرگ‌تر از قسمت پایینی آنهاست، برای این نوع صورت‌ها بسیار مناسب هستند.

 

 

صورت‌های مربع

صورت‌های مربعی باید از عینک‌های منحنی استفاده کنند، زیرا این نوع عینک‌ها بیشتر از هر نوع دیگری بر این صورت‌ها می‌نشیند. این فریم‌ها صورت تیز افراد صاحب چهره مربعی را نرم می‌کند و شکل متوازن و آراسته به آنها می‌دهد. افرادی که دارای این نوع صورت هستند، گونه‌ها و فک بزرگی دارند و بهتر است برای اصلاح این حالت از عینک‌هایی استفاده کنند که بالاتر از حد معمول روی صورت می‌‌ایستند. با این نوع عینک‌ها توجه به چشمان شما جلب می‌شود.

 

مدل عینک آفتابی


صورت‌های مستطیلی

در این فرم از صورت‌ها استخوان‌های گونه عموما برجسته‌اند و بینی‌ها درشت و استخوانی هستند. درکل برای این نوع از صورت‌های کشیده هم بهترین نوع عینک‌ها، عینک‌هایی موسوم به خلبانی هستند. با این نوع عینک‌ها حالت صورت شما از کشیدگی درمی‌آید و فرم مناسبی پیدا می‌کند. عینک‌‌های مربعی که فریم‌های خیلی بزرگی نداشته باشند هم یک انتخاب بسیار مناسب برای این گروه از چهره‌ها هستند.

 

مدل عینک آفتابی

مدل عینک آفتابی

مدل عینک آفتابی

 

مدل عینک آفتابی

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/O2Gb
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.