بیوگرافی و عکس های فرشید رشید مجری صدا و سیما

1 405

بیوگرافی و عکس های فرشید رشید مجری صدا و سیما

فرشید رشید

 بیوگرافی فرشید رشید

فرشید رشید

فرشید رشید متولد ۷۴ است و جزو جوان ترین مجریان صدا و سیماست. فعلا مجرد است و همسر هم ندارد.

فرشید رشید را می توان جوانترین مجری رادیو و تلویزیون نامید، وی از سن ۱۲ سالگی وارد رسانه شد.

 

از کجا شروع کرده اید؟

من از ۱۲ سالگی وارد حیطه رسانه شدم و نگاهم نسبت به رسانه تغییر کرد . میتوانم بگوییم دیگر به عنوان یک مخاطب به این رسانه نگاه نمیکردم . اوایل کتاب خواندن هایم بلند بلند بود. کم کم وارد آموزشگاه ها شدم و بعد ازآن  وارد دنیای حرفه ای .

فرشید رشید

از اولین کارهایتان برایمان بگویید.

من در رادیو اول آرم استیشن میخواندم و بعد تر برنامه سلام نوجوان را در رادیو جوان داشتم و بعد تر خواندن نریشن در تلویزیون . اولین برنامه ام در تلویزیون گویندگی در برنامه ای ۳۰” یا سی” بود که از شبکه دو پخش میشد . نگاه یک ، گزارش هفتگی ، راه سوم ، خانم و اقای مطالعه هم از جمله کارهای اولم بود .

میشود بیشتر از اجراهای تان بگویید؟

اولین برنامه ای که اجرا کردم برنامه میدان انقلاب ویژه دهه فجر بود در شبکه پنج و بعد از ان شبکه خبر برنامه زنده صبح با خبر را اجرا میکردم . برنامه ی۳۰ یا سی هم برنامه زنده بود ، مجله هنر شبکه هفت و اخیرا هم مجله تصویری اب و اتش از شبکه چهار و تازه نفس در شبکه سه .

چقدر در اجراهایتان از نوشته ها استفاده میکنید؟

در حدی که یک چهار چوب به من بدهد . چون خیلی هم نباید به متن تکیه کرد . معمولا مجری خوب باید یک برداشتی از متن داشته باشد و بر اساس فکر خودش ان را جلو ببرد . اینکه مجری بخواهد از روی متن نوشته شده بخواند کار کاملا شکل تصنعی به خود میگیرد . و مخاطب با ان ارتباط نمیگیرد .

خودتان هم این مصنوعی بودن کار را  تجربه کردید؟

بله دقیقا. مخاطب این شکل مصنوعی بودن کار را خوب درک میکند و باید ارتباط با مخاطب صمیمانه تر باشد جوری که مردم احساس کنند مجری خیلی خودمانی با انها  صحبت میکند .کار خبری و خشک برای مخاطب جذاب نیست .

فرشید رشید

فکر می کنید مخاطب خودتان را می شناسید؟

من در حوزه های مختلفی کار کردم و سعی کردم در هر حوزه مخاطب خودم را خوب شناسایی کنم . و فکر میکنم که توانستم ، من قبل از اینکه کاری را بگیرم درباره مخاطبم مطالعه میکنم و اگر احساس کنم نمیتوانم کار را قبول نمیکنم .

کدام مخاطب با شما بیشتر ارتباط برقرار کردند؟

برنامه های جدی ام تا حدودی  موفق بودند  ،اما  در برنامه تازه نفس که به صورت انتن زنده است و ان را معمولا به صورت خودمانی اجرا میکنم موفق تر بودم و تصمیم دارم که این ارتباط صمیمانه را در برنامه هایم با مخاطب بیشتر کنم .

خانواده اجرای شما را نقد میکنند؟

من وقتی برنامه را اجرا می کنم کار را با اعضای خانواده تماشا می کنیم و انها مرا نقد می کنند . حتی به طرز نشستنم ، بیانم و لباس هایم گاهی ایراد می گیرند .

فرشید رشید

اجرای خودتان را دوست دارید؟

گاهی نه . گاهی خودم هم با اجرای خودم ارتباط نمی گیرم. اما از اجرایم در برنامه تازه نفس و انرژیی که به مخاطب می دهم و این فضای رئال تا حدودی راضی هستم . احساس می کنم مخاطب خودش را در این برنامه احساس می کند .

پول خوبی هم برای اجراهایت میگیری؟

(خنده) من خیلی انتخابی کارهایم را جلو می برم و در بحث مالی بد اخلاقم .

جلوی دوربین حرف دلتان را می زنید؟

خیلی اوقات . مثلا در برنامه نگاه یک که خیلی برنامه جدی بود  و درباره افزایش قیمت خودرو بود .من یاد این افتادم که بگویم “جاتون خالی من هفته پیش  سوار پراید شدم ” و ساختار جدی برنامه شکست و همه لبخند زدند و ادامه برنامه روال راحت تری داشت. یا مثلا در تازه نفس من وسط برنامه گفتم چقدر امسال سریع گذشت و پیام هایی که امده بود نشان می داد مخاطب هم این را دوست دارد . مخاطب خوب می فهمد یک مجری حرفی را که به او تحمیل شده میزند  یا از ته دلش صحبت می کند .

خارج از چهار چوب رسانه از ارتباط با مردم چه احساسی دارید؟

من خیلی به رفتارها دقت می کنم گاهی یکی دو ساعت مردم را نگاه می کنم . زندگی را می شود از رفتار مردم شناخت و از آن برای اجرا بازخورد گرفت  . می شود دغدغه های مردم را فهمید از نوع رفتارهایشان و این ارتباط در اجراهایم  به من کمک می کند  .

فرشید رشید

تا به حال کسی هم در زندگی خصوصیتان سرک کشیده؟

بله. سایتی اخیرا شماره تلفن من رو گذاشته بود و بعد از یکی دو تا برنامه دیدم پیام های زیادی به تلفنم فرستاده می شود .مخاطب های برنامه از جاهای مختلف ایران بودند و مردم هم سوالات عجیب و غریبی می پرسیدند و من هم پیگیری کردم و شماره را برداشتند .

خودتان را با کسی مقایسه می کنید؟

اصلا

حتی در اجرا؟

حتی در اجرا. من برای خودم شخصیت سازی کردم و در اجراهایم خودم هستم  حتی شوخی ها و جدی شدن هایم .خیلی با مخاطبم راحت هستم .

این شخصیتی که ساختید چقدر محبوب هست؟

برای مردم قابل تحمل است . ادمی که گه گاه جدی است و در نهایت جدیت لبخند میزنه .

فرشید رشید

اهل مطالعه هستید؟

باید باشم.

در چه زمینه ای؟

در زمینه های مختلف. مثلا وقتی یک برنامه پزشکی دارم حجم زیادی از مطالب پزشکی را می خوانم. اما معمولا این جور نوشته ها را به نیت فهم و درک عمیق نمی خوانم. بیشتر با مطالعه هم موسیقی گوش می کنم.

مهم ترین عاملی که کمک می کند مخاطب یک مجری را کنار نگذارد؟

اینکه به روز باشد. با اتفاقاتی که برای مردم جامعه اش می افتد هم سو باشد.

آینده را چگونه می بینید؟

خیلی روشن. البته باید آینده را خودمان بسازیم و منتظر کسی نباشیم که کسی بیاید و آینده را بسازد.

عکس های شخصی فرشید رشید

فرشید رشید

عکس های فرشید رشید

فرشید رشید

عکس های فرشید رشید

فرشید رشید

عکس های فرشید رشید

فرشید رشید

عکس های فرشید رشید

فرشید رشید

عکس های فرشید رشید

فرشید رشید

عکس های فرشید رشید

فرشید رشید

فرشید رشید

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/WEDM
ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. نازنین می گوید

    خیلی دوستون? دارم اقای فرشید رشید?

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.