شگفت‌انگیز ترین تصاویر و عکس غارها در سراسر دنیا

0 93

شگفت‌انگیز ترین تصاویر و عکس غارها در سراسر دنیا  

گالری شگفت‌انگیز ترین تصاویر و عکس غارها در سراسر دنیا  

همراه عکس  غارها بخش مقالات زیبایی در ضمینه  سلامت , سبک زندگی , روانشناسی و… قرار میدهیم

 

عکس غارها ،عکس غارها در دنیا


 غارهای شگفت انگیز جهان
همواره در گوشه و کنار جهان می توان از گردشگران بی باک و ماجراجویی که در حال عبور از دالان های زیرزمینی تاریک و وحشتناک هستند سراغ گرفت. افرادی که می کوشند با ورود به تونل های تاریک زیرزمینی، رمز و راز غارهایی که کمتر بشری به آنجا پا گذاشته را کاوش کنند.حتی آن دسته از گردشگرانی که تمایلی به غارنوردی هم ندارند، اغلب در برابر وسوسه بازدید از غارهای معروف جهان تسلیم می شوند. امروزه غارهای شناخته شده سطح جهان که بعضاً مجهز به محل های تردد امن و نورپردازی های مسحورکننده است، هزاران بازدیدکننده را به خود جذب می کند.ضمناً در برخی از این غارها می توان بقایای انسان های اولیه و یا فسیل هایی از جانداران مختلف را نیز تماشا کرد.

 

عکس غارها ،عکس غارها در دنیا


۱٫ غار ویتومو گلورم
غار ویتومو گلورم (Waitomo Glowworm) واقع در شمال جزیره نیوزیلند، یکی از زیباترین غارهای جهان به شمار می رود.یکی از دلایل زیبایی خیره کننده این غار، وجود تعداد بسیار زیادی کرم شب تاب است که منحصراً در نیوزیلند یافت می شود.این کرم ها برای جذب حشرات کوچک جهت تغذیه، از خود نور ساطع می کنند و در شب، منظره حیرت انگیزی می آفرینند.تماشای این غار در شب هنگام که تعداد بی شماری کرم به سقف و دیوارهای غار آویزان می شوند و به نورافشانی می پردازند، مناظر بدیعی ایجاد می کند که شاید هیچ گاه از یاد گردشگرانی که با قایق در غار به گشت و گذار مشغول هستند پاک نشود.

 

عکس غارها ،عکس غارها در دنیا

 

۲٫ رودخانه زیرزمینی پورتو پرنس
معمولاً کسانی که نسبت به غارها آشنایی چندانی ندارند، غارها را مکانی پر از صخره و سنگ تصور می کنند و شاید کمتر احتمال بدهند که در آنها بتوان از رودخانه و جریان آب سراغ گرفت.
به این افراد پیشنهاد می شود از یکی از شگفت انگیزترین غارهای جهان، یعنی رودخانه زیرزمینی پورتو پرنس (Puerto-Princesa) که در شهر پالاوان (Palawan) فیلیپین واقع شده، بازدید کنند.
این رودخانه زیبا و مرموز که در زیر زمین جاری است، چندین کانال مختلف دارد. در طول سال های متمادی، شکل گیری صخره ها و مواد معدنی موجود در غار، مناظر زیبایی را خلق کرده است.
قایق های پارویی خالی در دهانه غار منتظر گردشگرانی هستند که می خواهند طول این رودخانه پرصخره را که پوشیده از استالاکتیت است بپیمایند.این رودخانه زیرزمینی در پارک ملی پورتو پرنسس قرار گرفته است. پارک مزبور در در فهرست «عجایب هفت گانه طبیعی زمین» یونسکو قرار دارد.


عکس غارها ،عکس غارها در دنیا

 

۳٫ غار بارتون کریک

غار بارتون کریک (Barton Creek) یکی از جاذبه های زیرزمینی کشور بلیز (Belize) واقع در آمریکای مرکزی است.طبق شواهد باستانی، مایاها از این غار به عنوان مکانی برای دفن اموات خود استفاده می کرده اند.با گذشت قرن ها از انقراض تمدن مایا، هنوز هم بقایای انسانی در داخل غار قابل مشاهده است. این غار با صخره های شگفت انگیز و تاریخ منحصر به فردی که دارد، گردشگران زیادی را به خود جلب می کند.آب جاری در غار بارتون کریک به گونه ای است که گردشگران می توانند در آن شنا کنند.

 

عکس غارها ،عکس غارها در دنیا

 

۴٫ غار هاریسون
در کشور جزیره ای باربادوس (Barbados) واقع در میان دریای کارائیب و اقیانوس اطلس شمالی، غارهای طبیعی زیادی وجود دارد که بزرگترین آنها غار هاریسون (Harrison) است.فرسایش طبیعی صخره های آهکی غار در طی صدها هزار سال، باعث به وجود آمدن تعداد زیادی راهرو و تونل تو در تو شده که جلوه شگفت انگیزی به غار بخشیده است.گردشگران با استفاده از تراموا می توانند در این راهروهای زیبا حرکت کنند. به این تابلوی نقاشی، استالاکتیت ها و استالاگمیت هایی با اشکال عجیب و غریب که بر اثر حرکت آب در غار پدید آمده را نیز اضافه کنید.دسترسی آسان به غار هاریسون یکی از مزیت های آن به شمار می رود و به همین دلیل غارنوردان آماتور به راحتی می توانند در آن تفرج کنند.

 

عکس غارها ،عکس غارها در دنیا

 

  5. غار فونگ نا
غار فونگ نا (Phong Nha)، دومین غار بزرگ ویتنام، در میان پارک ملی فونگ نها-که بانگ (Phong Nha Ke Bang) قرار دارد.این پارک با دارا بودن ۲۰۰۰ کیلومتر مربع مساحت، جزو میراث های جهانی یونسکو محسوب می شود.غار فونگ نا نیز در سایت میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است. در پارک مزبور بیش از ۳۰۰ غار وجود دارد ولی تنها بخشی از این غارهای طبیعی مورد بررسی و کاوش قرار گرفته است.علیرغم وجود چنین شبکه گسترده زیرزمینی، گردشگان فقط به بازدید از یک مایل اول غار مجاز هستند.

 

عکس غارها ،عکس غارها در دنیا

 

۶٫ غار ماموت
شغار ماموت (Mammoth) در ایالت کنتکاکی آمریکا، یکی از دیدنی ترین و سهل الوصول ترین غارهای آمریکاست.این غار با داشتن طولی برابر با ۳۵۰ مایل، طولانی ترین غار جهان به شمار می رود. در غار ماموت، ماهیان کوری که در تاریکی و فضای بدون نور می توانند زندگی کنند، یافت می شود.همچنین این غار دارای تونل ها و راهروهای بی انتهایی است و به همین دلیل، مکانی بسیار مناسب برای غارنوردان تازه کار، گردشگران و پژوهشگران کنجکاو محسوب می شود.

 

عکس غارها ،عکس غارها در دنیا

  7. غار کارلزبد

غار کارلزبد (Carlsbad) واقع در پارک ملی ایالت نیومکزیکو، یکی دیگر از غارهای پرطرفدار آمریکا به شمار می رود.این غار با ۴۴ کیلومتر طول، در کوه های گوادلوپ (Guadeloupe) در جنوب نیومکزیکو قرار دارد.فرسایش آب در طول صدها هزار سال، باعث شده صخره های زیبا و هنرمندانه ای در سراسر این غار تراشیده شود و همچون تابلو در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گیرد.

 

عکس غارها ،عکس غارها در دنیا

 

۸٫ غار گونونگ مولو
در اعماق جنگل های بورنئو، پارک ملی گونونگ مولو قرار دارد که بهترین وسیله برای رفت و آمد به آن، هواپیماست.این پارک دارای چهار غار قابل بازدید است که گردشگران و علاقه مندان به طبیعت می توانند از سیر و سیاحت در آنها لذت ببرند.کسانی که می خواهند به عمق غار گونونگ مولو (Gunung Mulu) سفر کنند، باید از مقامات مربوطه کسب اجازه نمایند و این کار را با همراهی و نظارت راهنماهای آموزش دیده انجام دهند.


عکس غارها ،عکس غارها در دنیا

 

  9. غار کنگو
غار کنگو (Cango) در استان کیپ غربی در جنوب آفریقای جنوبی واقع شده است. این غار یکی از زیباترین جاذبه های طبیعت زیرزمین و همچنین یکی از سهل الوصول ترین غارهای قاره آفریقاست.استالاگمیت های بزرگ و نیز تونل های بزرگ از مشخصه های غار کنگو به شمار می رود. به منظور تامین امنیت گردشگران و سهولت گردش در غار، مسیرهای پیچیده غار با استفاده از چراغ های متعددی روشن و نورانی شده است.در این غار معمولاً برگزاری یک سری «تورهای پیشرفته» برای کسانی که به صخره نوردی و گشت و گذار بیشتر در غار تمایل دارند، ارائه می شود.غار کنگو یکی از مقاصد پرطرفدار گردشگرانی است که به آفریقای جنوبی سفر می کنند.

 

عکس غارها ،عکس غارها در دنیا

شگفت‌انگیز ترین عکس غارها در دنیا

شگفت‌انگیز ترین عکس غارها در دنیا

عکس غارها ،عکس غارها در دنیا

شگفت‌انگیز ترین عکس غارها در دنیا

عکس غارها ،عکس غارها در دنیا

شگفت‌انگیز ترین عکس غارها در دنیا

عکس غارها ،عکس غارها در دنیا

شگفت‌انگیز ترین عکس غارها در دنیا

عکس غارها ،عکس غارها در دنیا

شگفت‌انگیز ترین عکس غارها در دنیا

عکس غارها ،عکس غارها در دنیا

 

عکس غارها 

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/Mp0T
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.