آشنایی با روش های تشخیص میگو سالم و تفاوت میگو سالم پروشی و دریایی

0 127

آشنایی با روش های تشخیص میگو سالم و تفاوت میگو سالم پروشی و دریایی

میگو سالم مطمئنا هر غذایی در مدت زمان معینی فاسد خواهد شد. میگو هم از این قاعده مستثنی نیست. اما گاها پیش می آید که قصد خرید کردن مواد غذایی مانند میگو دارید اما نمی دانید که میگو سالم است یا نه. اگر اطلاعات درستی در این زمینه نداشته باشید، ممکن است که کلک بخورید و هم پول‌تان و هم منبعد اعتمادتان را از دست بدهید. حال برای دانستن ویژگی های یک میگوی سالم این مقاله را تا انتها همراه ما باشید.

 

نشانه های میگو سالم,تشخیص میگو سالم از ناسالم,مشخصات میگو سالم

 

نشانه های میگو سالم

 

حتما می دانید که میگو به خاطر اینکه دارای اسید چرب غیراشباع است به سرعت فاسد خواهد شد. فاسد شدن میگو هم از سر آن آغاز می شود.  معمولا که زمانی که مشاهده می شود میگو در حال فاسد شدن است سر آن را جدا می کنند، البته این معنی‌اش آن نیست که اگه میگو بسته بندی شده ای بدون سر دیده اید باقی میگو خراب باشد.

 

اما اگر میگو با سر بود، حتما دقت کنید که سر آن محکم به بدنه چسبیده باشد. رنگ میگو بستگی به خیلی چیزاها دارد اما وقتی میگو پخته می شود رنگش صورتی خواهد بود که متمایل به قرمز است. هر چه شدت این رنگ بیشتر باشد، نشانه سالم بودن میگو است.

 

نشانه های میگو سالم,تشخیص میگو سالم از ناسالم,مشخصات میگو سالم

 

تشخیص میگو سالم از ناسالم

 

میگو نباید لکه داشته باشد، مخصوصا لکه هایی مثل خال که درشت هم هستند. البته خال های زیر که پراکنده باشند کاملا طبیعی است. دقت کنید که میگوی که تازه باشد به هیچ عنوان بوی بدی نخواهد داد. یعنی بوی میگو نباید تند باشد.

 

اگر بوی آمونیاک از میگو شنیده اید، مطمئن باشید که میگو فاسد است. این که میگو پرورشی باشد و یا از ساحل به تور انداخته شود، فرقی به حال بویش نخواهد کرد.

 

نشانه های میگو سالم,تشخیص میگو سالم از ناسالم,مشخصات میگو سالم

 

مشخصات میگو سالم

 

دقت کنید اگر میگو را از شهرهای جنوبی خرید کرده اید باید در همان محل سرش را جدا کرد و با پوست آن را فریز کنید. اما اگر منجمد شده میگو را خریداری کرده اید، باید به تاریخ تولید و انقضایش توجه کنید و آن را در حدود دمان -۱۸ سانتی گراد نگهداری کنید.

 

توجه داشته باشید که میگویی که پوستش را کنده اند را نمی توانید به مدت زیادی فریز کنید. دقت کنید اگر پوست میگویی براحتی ار بدنش جدا د، شک نکنید که میگو فاسد است.

 

میگو سالم

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/eegZ
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.