10 آذر روز مجلس شورای اسلامی و عکس و پیام تبریک روز مجلس

0 365

10 آذر روز مجلس شورای اسلامی و عکس و پیام تبریک روز مجلس

روز مجلس مجلسی شورای اسلامی، برای اولین بار در تاریخ 7 خرداد 59 به دستور امام راحل آغاز به فعالیت کرد. وظیفه ی مجلس تدوین نظامی بود که جمهوری اسلامی آن را قبول داشت، آنهم در بخش هایی مانند: اقتصادی، اجتماعی، نظامی، اخلاقی و … اما چرا 10 آذر بعنوان روز مجلس نامگذاری شد به این دلیل که در این روز آیت الله مدرس به شهادت رسیده اند.

 

روز مجلس چه روزی است,روز مجلس تبریک,روز مجلس و شهادت مدرس

 

روز مجلس چه روزی است

 

مجلس شورای اسلامی دو وظیفه مهم دارد. اول اینکه باید قانون وضع کند و دوم نظارت بر اجرای قوانین داشته باشد. مجلس از نمایندگان ملت انتخاب می شوند و با رای گیری انجام می شود. هر دوره مجلس 4 ساله است. تعداد نمایندگاه مجلس 270 نفر می باشد.

 

شاید جالب توجه باشد که تعداد نمایندگان زرتشی و کلیمی در مجلس هر کدام یک نماینده است، مسیحیان آشوری و کلدانی نیز در جمع، یک نماینده و مسیحیان ارمنی شمالی و جنوبی هر کدام یک نماینده دارند.

 

روز مجلس چه روزی است,روز مجلس تبریک,روز مجلس و شهادت مدرس

 

روز مجلس تبریک

 

ساعات جلسات در مجلس نهایتاً 4 ساعت است که البته می تواند پیوسته و یا بافاصله انجام بپذیرد. برای به تصویب رسیدن لایحه ای، ابتدا توسط دولت به مجلس ارائه خواهد شد و سپس به امضای 15 نماینده می رسد و به رئیس مجلس ارجاع داده می شود.

 

گفتنی است که فقط در جلسات علنی است که خبرنگاران و یا تماشاچیان می توانند، در مجلس حضور پیدا کنند و شاهد جلسه باشند، البته به شرط آنکه در نظم جلسه اختلالی وارد نکنند.

 

روز مجلس چه روزی است,روز مجلس تبریک,روز مجلس و شهادت مدرس

 

روز مجلس و شهادت مدرس

 

رفتار داوطلبان در ریخت و پاش و خرج و تبلیغات زیاد از اندازه ی لازم می تواند ماها و آحاد مردم را نسبت به آنچه بعداً پیش خواهد آمد آگاه کند. رهبر انقلاب

 

هر رای که به صندوق ها ریخته می شود مانند یک موشک بالستیک اقتدار و امنیت را برای ایران تامین می کند .

 

انتنظام جمهوری اسلامی نظام های انتصابی قدرت ها را نسخ کرد و انتخاب مردم را در مدیریت کشور دارای نقش کرد .

 

هر حضور در انتخابات یعنی شرکت در مانور وحدت رای مردم در انتخابات خمپاره‌ای به اردوگاه دشمن است

 

هر انتخاباتی‌ برای‌ ملت‌ ما و فضای‌ عمومی‌ کشور مثل‌ نسیمی‌ است‌ که‌ فضا را تغییر می‌دهد و معطر می‌کند؛ هوای‌ تازه‌ای‌ در فضای‌ کشور به‌ وجود می‌آورد و امیدهای‌ تازه‌ای‌ در دل‌ها زنده میکند

 

باید بدانیم که اگر رئیس جمهور و نمایندگان مجلس، شایسته و متعهد به اسلام و دلسوز برای کشور و ملت باشند، بسیاری از مشکلات پیش نمی آید. امام خمینی(ره)

 

روز مجلس

5/5 - (1 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/Dia3
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.