لمینت دندانی چیست و چگونه انجام می شود؟ + هزینه

0 197

لمینت، ارتودنسی و کاشت های دندانی از جمله راه های موثر در ایجاد سلامت و زیبایی دندان ها به منظور اصلاح  و زیبا سازی لبخند هستند. از جمله دغدغه ها و دل نگرانی های اصلی در انجام این روش هزینه های ترمیم زیبایی دندان مانند لمینت و کاشت های دندانی است که بسیاری از متقاضیان را از انجام آن منصرف نموده و از خدمات نسبتا پرهزینه در زمینه سلامت و زیبایی دهان و دندان محسوب می گردند. در این مقاله قصد داریم شما را با خدمات زیبایی و هزینه های ترمیم زیبایی دندان آشنا نموده و بسیاری از سوالات رایج شما در این زمینه را پاسخگو باشیم.

تاثیر لبخند زیبا بر حفظ زیبایی ظاهری

لمینت

لبخند یکی از اصلی ترین و مهم ترین فاکتورهای موثر در زیبای ظاهری است. لمینت و ایمپلنت از جمله خدمات اصلی دندانپزشکی در حیطه زیبایی و درمانی که طرفداران بسیار زیادی را به خود اختصاص می دهند. متاسفانه یکی از مشکلات اصلی در استفاده از این روش های ترمیمی، هزینه های بسیار زیاد آن ها است که متاسفانه تحت پوشش هیچ یک از  بیمه های درمانی قرار نمی گیرند.

لمینت دندانی چیست و چگونه انجام می شود؟

لمینت دندانی، پوسته نازکی از جنس سرامیک است  که به منظور قرار دادن در سطح جلویی دندانها جهت زیباسازی آن ها در رنگ های مختلف نزدیک به رنگ های طبیعی دندان تهیه گردیده است. رنگ های تشکیل دهنده لمینت از مواد رنگ طبیعی دندان است و با تغییر رنگ، شکل و اندازه دندان، منجر به زیبایی دندان های شما می گردد. لمینت فواصل زیاد بین دندانی، زردی و جرم گرفتگی های دندانی، پریدگی های دندانی، شکستگی های کوچک دندانی و بهم ریختگی های دندانی را برطرف نموده و زیبایی را به دندان های شما هدیه می نماید. از جمله مزیت های قابل توجه لمینت، مقاومت در برابر رنگ پذیری با چای و مواد رنگ کننده طبیعی است و دغدغه های جرمگیری و تیرگی دندان را از شما سلب می نماید. هزینه های ترمیم زیبایی دندان به عوامل بسیار زیادی وابسته است. از جمله عوامل تاثیر گذار درهزینه های ترمیم زیبایی دندان، می توان به جنس لمینت مورد استفاده، تعرفه های دندانپزشکی، جلسات مورد نیاز به منظور لمینت گذاری، تجربه و سابقه کاری دندانپزشک و کیفیت تجهیزات مورد استفاده توسط دندانپزشک اشاره نمود.

جنس لمینت مورد استفاده

لمینت های مورد استفاده به منظور اصلاح لبخند در دو جنس سرامیکی و کامپوزیتی هستند. لمینت های کامپوزیتی از جنس مواد ترمیم کننده دندانی ولمینت های سرامیکی از جنس سرامیک است و تهیه آن به چند روز تا چند هفته زمان نیاز دارد.

هزینه های ترمیم زیبایی دندان

لمینت

هزینه های لمینت کامپوزیتی به عوامل مختلفی مانند کیفیت، جنس و حجم کامپوزیت بستگی داشته و استفاده از کامپوزیت های مرغوب تر و با کیفیت تر احتیاج به هزینه بیشتری دارد. میزان تخریب شدگی دندان مانند پریدگی های جزئی، شکستگی ها و بهم ریختگی های دندانی از عوامل تاثیرگذار دیگر در تفاوت قیمت ها هستند. با اینکه مراجعه به دندانپزشک ماهر و مجرب احتیاج به هزینه های بیشتری دارد، اما باید در نظر داشت مهارت و تجربه دندانپزشک در انجام یک لمینت موفق بسیار موثر بوده و احتیاج به شما به جلسات مختلف و طولانی را در یک جلسه برآورده می سازد. تعداد دندان های کاندید شده به منظور لمینت از عوامل موثر دیگر در تخمین هزینه های ترمیم زیبایی دندان است و با توجه به موارد نام برده لمینت های کامپوزیتی هزینه ای از چندصد هزار تومان تا چند میلیون خواهند داشت. ساخت لمینت های کامپوزیتی با استفاده از مواد و تجهیزات داخلی بوده و احتیاج به زمان بسیار زیادی ندارد. این لمینت های آماده شده طی یک جلسه بر روی دندان ها نصب شده و به همین خاطر هزینه های ترمیم زیبایی دندان با لمینت های کامپوزیتی نصف هزینه های ترمیم زیبایی دندان با لمینت های سرامیکی است.در برآورد کلی می توان گفت قیمت لمینت کامپوزیتی در هر دندان بین 700 هزار تومان تا دو میلیون تومان است.

هزینه های ترمیم زیبایی دندان با لمینت های سرامیکی

انجام لمینت های سرامیکی به دلیل جنس و مراحل آماده سازی آنها گران تر است  واحتیاج به تعداد جلسات درمانی بیشتر از دیگر دلایل افزایش هزینه در این نوع اصلاح لبخند است. لمینت های سرامیکی دارای مقاومت بیشتری بوده وایستادگی بیشتری در برابر تغییر رنگ و عوامل مخرب خواهد داشت. هزینه های ترمیم زیبایی دندان در لمینت های سرامیکی نیز به عوامل متفاوتی بستگی داشته و در اکثر مواقع پرداخت این هزینه ها بر عهده شخص است و بوسیله بیمه ها پرداخت نمی گردد. افزایش قیمت در لمینت های سرامیکی به دلیل ماندگاری بسیار بالای آن ها به مدت 10 تا 15 سال بوده و هزینه لمینت سرامیکی هر دندان 3 میلیون تومان تخمین زده شده است.

هزینه های جانبی ترمیم زیبایی دندان

هزینه های جانبی اصلاح لبخند نیز جزئی از هزینه های اصلاح و ترمیم زیبایی دندان است و بخش اعظم آن مربوط به هزینه های ترمیمی بوده که احتیاج به همان تعداد جلسات اولیه داشته و هزینه ایتقریبا برابر با جلسات اولیه خواهد داشت. هزینه تجهیزات مورد استفاده، پزشک متخصص و عکس برداری های چند مرحله ای از جمله هزینه های جانبی این عمل ترمیمی به شمار می آید. هیچکدام از بیمه های درمانی هزینه های مربوط به لمینت را به منظور عمل ترمیمی و یا زیبایی تقبل ننموده و تنها در صورت تشخیص این اقدام به عنوان عمل کمک کننده به سلامتی توسط دندانپزشک، بخش بسیار کمی از هزینه ها توسط شرکت های بیمه پرداخت خواهد شد.

کاشت های دندانی

کاشت دندانی

یکی دیگر از راه های افزایش زیباسازی و اصلاح لبخند، کاشت های دندانی هستند که می توانند فضای خالی بین دندانی را پر نموده و دندان از دست رفته اتان را به شما بازگردانند. کاشت دندان در اصطلاح علمی ایمپلنت نامیده شده و یکی از اصلی ترین اقدامات ترمیمی و زیبایی دهان و دندان به شمار می آید. این روش علاوه بر تاثیر به سزایش در حفظ زیبایی ظاهری به برطرف نمودن مشکلات تلفظی و گوارشی شما نیز کمک شایان ذکری خواهد نمود. ایمپلنت احتیاج به جلسات درمانی بسیار زیادی داشته و مراقبت های پس از جراحی در این روش ترمیم زیبایی بسیار حائز اهمیت است.

هزینه های ترمیم زیبایی دندان در ایمپلنت

توجه داشته باشید ایمپلنت جراحی چند مرحله ای است که به دوشکل توسط یک پزشک و یا چندین دندانپزشک در تخصص های مختلف  انجام می گیرد. یکی از عوامل تعیین کننده سقف و تخمین قیمت ها، استفاده از این روش توسط یک یا چند پزشک متخصص است. تبحر ومهارت دندانپزشک معالج تاثیر بسیار زیادی در برآورد هزینه های ترمیم زیبایی دندان در این عمل ترمیمی دارد. عمل ترمیمی ایمپلنت در قراردادهای بیمه ای نبوده و پرداخت هزینه های آن در اکثر مواقع به عهده شخص است. استفاده از روش های مختلف قالب گیری و روکش در عمل ایمپلنت فاکتور مهمی در تخمین هزینه های ترمیم زیبایی دندان در این روش است و توسط دندانپزشک متخصص پروتز مشخص می گردد. تهیه پروتز از برخی برندهای تولید کننده مشهور و صاحب نام، احتیاج به پرداخت هزینه های بسیار زیادی داشته و تعدادی از این شرکت ها به عنوان ضمانت، انجام مجدد درمان پس از شکست در خط اول درمان را به عهده می گیرند. برخی برندهای شرکت تولید کننده پروتزهای دندانی در کشورهای امریکا، کانادا، آلمان، سوئیس و سوئد بسیار گران قیمت بوده و تهیه آن ها احتیاج به پرداخت هزینه های بسیار زیادی خواهد داشت.

هزینه های جانبی ایمپلنت

هزینه های ناشی از اقدامات قبلی مانند مشاوره دندانپزشک، عکسبرداری های اشعه ایکس، داروهای مورداستفاده و درمان مجدد در صورت ناموفق بودن درمان اولیه نیز در برآورد هزینه های کامل این جراحی ترمیمی موثر هستند. توصیه می شود به منظور صرفه جویی در هزینه ها از پروتز های نامعتبر ارزان قیمت و مراکز ناشناخته و تجهیزات و لوازم نامرغوب و بی کیفیت استفاده ننمایید، زیرا تمامی موارد ذکر شده در نتیجه مورد نظر شما تاثیر سوء داشته و مشکلات بسیار زیادی برای شما ایجاد خواهد نمود.

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/sBo3
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.