کشف دو هزار کیلو گوشت فاسد در فروشگاه رفاه !

0 92

نزدیک به دو تن گوشت که با ارز دولتی خریداری شده از یک فروشگاه زنجیره ای معتبر در همدان جمع آوری شد و با اینکه دامپزشکی و دادستان بر این موضوع انگشت تایید زده اند؛ مسئولان فروشگاه از پاسخ گویی خودداری می کنند.

به گزارش روزگار، چند روز پیش بود که مسئله کشف صد لاشه گوشت تاریخ مصرف گذشته در فروشگاه رفاه همدان خبرساز شده و دادستان مهر تائید بر آن گذاشت.

گوشت گوسفند فاسد در فروشگاه رفاه

این گوشت ها که به گفته رسولی، مدیرکل دامپزشکی استان همدان ۸ ساعتی از پایان تاریخ مصرفشان گذشته بود؛ قرار بود جمعه یکم شهریور توزیع شود که با بازرسی سرزده مأموران دامپزشکی کشف شد.

۹۵ لاشه گوشت گوسفندی که وزن آن ها نزدیک به هزار و ۷۰۰ کیلوگرم بود به وسیله دامپزشکی از فروشگاه رفاه جمع آوری و به آزمایشگاه منتقل شد.

دادستان هم با بیان اینکه اجازه تهدید سلامت غذایی مردم را به کسی نمی دهیم، تأکید کرد: پرونده گوشت های تاریخ مصرف گذشته فروشگاه رفاه در دست بررسی است.

واکنش فروشگاه رفاه: اشتباه گرفته اید!

حال با گذشت چند روز از این ماجرا، خبرگزاری تسنیم به پیگیری موضوع پرداخته و برای یافتن پاسخ به سراغ مسئولان اصلی ماجرا رفته است.

این خبرگزاری ازآنجاکه سهراب وند، مدیر فروشگاه حضور نداشته و مسئول دفتر وی گفت که دو سه روزی نمی آید به سراغ محمودی، مدیر امور بازرگانی فروشگاه رفاه همدان رفته است تا در مورد گوشت های تاریخ مصرف گذشته شفاف سازی کند.

وی که موضوع را نه رد کرد و نه تأیید، گفت: تا پیش از مشخص شدن نتیجه آزمایش نمی توانم چیزی بگویم و فردا تماس بگیرید تا پاسخ دهم، اما پیگیری خبرنگار این خبرگزاری فردای آن روز نیز فایده ای نداشت و او از پاسخ فرار کرده و گفت: اشتباه گرفته اید!

در تاریخ مصرف گذشته بودن گوشت ها جای تردید نیست

مدیرکل دامپزشکی استان همدان در واکنش به اظهارات مدیر امور بازرگانی فروشگاه رفاه گفت: در تاریخ مصرف گذشته بودن گوشت های جمع آوری شده از این فروشگاه جای هیچ شکی نیست.

محمود رضا رسولی افزود: آزمایش گوشت ها برای تعیین مقدار بار میکروبی آن هاست تا مشخص شود که امکان استفاده از آن ها در صنایع غذایی هست یا نه زیرا گوشت ها با ارز دولتی وارد کشور شده و بیت المال نباید تضییع شود.

وی بیان کرد: البته اولویت اصلی با بهداشت عمومی بوده و این موارد در صورتی مورداستفاده قرارمی گیرد که سلامت مردم به خطر نیفتد.

رسانه ها نماینده مردمند و پاسخگویی به آن ها وظیفه مسئولان بخش خصوصی و دولتی است درحالی که مسئولان فروشگاه رفاه خلاف این مهم عمل کرده و به جای شفاف سازی از پاسخ دادن طفره می روند.

اینکه چرا یک شرکت معتبر که بارها و بارها از سلامت کامل محصولات خود سخن گفته، اقدام به توزیع هزار و ۷۰۰ کیلو گوشت تاریخ مصرف گذشته کرده و جلوگیری از ضرر مالی را به حفظ سلامت مردم ترجیح داده؛ موضوعی است که امیدواریم مدیران این فروشگاه به آن پاسخ داده و به جای توجیه از مردم عذرخواهی کنند

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/nvPX
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.