ماجرای مبهم برادران صدرالساداتی / آیا برادران صدرالساداتی دستگیر شده اند؟

0 93

روز پنج شنبه اخبار مبهمی از ناپدید شدن نماینده هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری، دو برادر او و یک نفر همراهش در فضای مجازی منتشر شد.

به گزارش روزگار به نقل از اعتمادآنلاین، اگرچه تا به حال واکنش های متعددی از مجلس خبرگان رهبری گرفته تا دادسرای ویژه روحانیت و حتی سخنگوی قوه قضاییه در مورد مفقود شدن آنها در رسانه ها منتشر شده است، اما مشخص نیست که اصل ماجرای مفقود شدن صدرالساداتی ها چیست؟

اولین بار وحید اشتری، عضو سابق بسیج دانشجویی، در حساب توییتری خود نوشت: «سیدمهدی ‎صدرالساداتی ساعت ۲ و نیم بامداد چهارشنبه ۱۳ شهریور از قم خارج شده که از فرودگاه مهرآباد برود بندرعباس. تا الان نزدیک ۲۴ ساعت است که هم گوشی خودش خاموش است هم راننده و افرادی که با وی بوده اند. همه نگرانند.»
جزئیات ماجرای ناپدید شدن برادران صدرالساداتیاشتری البته در کانال تلگرامی خود تاکید کرده اولین بار سایت قمنا این خبر را منتشر کرده است.

او در ادامه انتشار این خبر در کانال تلگرامی خود نوشته است: «فرودگاه می گوید حتی دیشب بلیط هواپیما را هم از گیت نگرفته اند. سیدمهدی مثل بقیه اخیراً چندین بار تلفنی و پیامکی تهدید شده بود. خوشبینانه ترین اتفاق این است که ‎بازداشت شده باشد.
دوستانش تا الان به خانواده شان گفته بودند که به بندرعباس رسیده و در جلسه و سخنرانی است و امکان تماس ندارد تا از نگرانی در بیایند. الان چه کار باید کرد؟»

اشتری همچنین علاوه بر مفقودی سیدمهدی صدرالساداتی از ناپدید شدن سیدروح الله صدرالساداتی، عضو مجلس خبرگان، به همراه سیدرضا صدرالساداتی فعال فرهنگی و مجتبی پرگر هم که گویا آنها را همراهی می کرده، خبر داده بود.

اشتری همچنین ساعتی بعد در توییتر خود نوشت: «الان تماس گرفتم همسر روح الله صدالساداتی عضو خبرگان به پلیس مراجعه کرده تا مفقود شدن شوهرش را اعلام کند. پلیس گفته ماجراهای امنیتی به ما ربط ندارد. رفته خبرگان قم گفته اند پیگیری چنین مسائلی به خبرگان مربوط نیست. جلوی خبرگان دارند زنگ می زنند ۱۱۰ که گم شدن همسرش را ثبت کند.»

جزئیات ماجرای ناپدید شدن برادران صدرالساداتی

انتشار این اخبار با واکنش های متعددی همراه بود. علاوه بر اینکه هنوز بعد از گذشت حدود دو روز از اعلام خبر مفقودی برادران صدرالساداتی خبر دقیقی درباره سرنوشت آنها در دست نیست، اخبار هم ضدونقیض است.

روابط عمومی دادسرای ویژه روحانیت عصر پنج شنبه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: «نظر به انتشار خبر بازداشت آقای روح الله صدرالساداتی و برادرانش در فضای مجازی به اطلاع می رساند هیچگونه اقدام قضایی در خصوص بازداشت مشارالهیم ازسوی دادسرا و دادگاه ویژه روحانیت صورت نگرفته است. بدیهی است انتساب و انتشار خبر مزبور موجب تعقیب کیفری خواهد بود.»

دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری هم اطلاعیه ای منتشر کرد که در متن آن آمده است: «در پی نشر اخباری مبنی بر ناپدید شدن حجت الاسلام و المسلمین سید روح الله صدرالساداتی؛ نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری، به اطلاع می رساند دبیرخانه این مجلس از لحظه انتشار این خبر، پیگیر موضوع بوده و همچنان در حال پیگیری است.»

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه، هم درباره آخرین وضعیت برادران صدرالساداتی اعلام کرد: «همان طور که اعلام شده، بازداشت نشده اند و بقیه ماجرا به زودی مشخص می شود.»

بعدتر خبرگزاری تسنیم در گفت وگو با یک منبع آگاه احتمال ربوده شدن این افراد را رد کرد.

این منبع مطلع گفته است: «احتمال ربایش برادران صدرالساداتی که از روز چهارشنبه مفقود شده اند، منتفی بوده و ارزیابی نهادهای ذیربط بر اختفای اختیاری و هدفمند آنان به عنوان گزینه اصلی قابل پیگیری تاکید دارد.»

بهرام سرمست، استاندار قم هم در گفت وگو با انصاف نیوز درباره ی مفقود شدن سیدمهدی صدرالساداتی، سید روح الله صدرالساداتی، عضو خبرگان رهبری و دو سرنشین دیگر اتومبیلی که از قم راهی تهران بوده، تاکید کرد که تاکنون گزارشی در این مورد به او داده نشده است.

استاندار قم، در پاسخ به اینکه آیا پیگیری از سوی استانداری قم شده و اطلاع جدیدی دارند یا خیر گفت: تاکنون هیچ گزارشی در این مورد به من نرسیده است.

همچنین محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در واکنش به مفقود شدن برداران صدرالساداتی در پیامی که در توییتر خود منتشر کرد، نوشت: «برای اطلاع از وضعیت برادران صدرالساداتی با بعضی از مراجع ذیربط تماس گرفتم، برخی خبرهای منتشره را تکذیب کردند و بعضی ضمن تایید اصل خبر، یعنی خروج از منزل به قصد رفتن به بندرعباس از فرودگاه مهرآباد و قطع تلفن های همراه و ارتباط با ایشان را تایید کردند و گفتند در حال پیگیری موضوع هستند.»

جزئیات ماجرای ناپدید شدن برادران صدرالساداتی احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، در واکنش به اخباری که در خصوص مفقود شدن صدرالساداتی ها مطرح می شود در توییتی نوشت: «پیگیر موضوع برادران صدرالساداتی شدم. مسئولین مربوطه گفتند احضار و بازداشت نشدند و در حال حاضر در قم به سر می برند و زندگی عادی خودشان را دارند.»

نماینده اصولگرای قم همچنین در پایان پیامی که در توییتر خود منتشر کرده هشتگ «به خدا پناه می بریم از شر شیطان» را ذکر کرده است.

جزئیات ماجرای ناپدید شدن برادران صدرالساداتی

مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و نماینده اصولگرای قم، هم در گفت وگو با فارس تاکید کرده است: «آقایان صدرالساداتی ربوده و مفقود نشدند و کسی هم آنها را به جایی منتقل نکرده است. خودشان در مسیر قم-تهران یعنی اطراف مجموعه خدماتی مهتاب، تصمیم می گیرند که موبایل های خود را خاموش کنند و به قم برگردند که نهایتاً این تصمیم را اجرایی و موبایل خود را خاموش کرده و به قم برمی گردند. آنها به منزل برادر آقای غفاری (غفار عباسی مراغه ای) می روند و به کسی هم خبر نمی دهند.»

نماینده اصولگرای قم در ادامه با تاکید بر این موضوع که خاموش بودن موبایل هایشان باعث شده تا خانواده نگران شوند و از آگاهی پیگیر وضعیت آنان شوند، گفته است: «هیچ محدودیتی وجود نداشته و بعد نیروهای امنیتی تلاش کردند به نحوی ردی از اینها پیدا کنند که این اتفاق می افتد و می بینند که آنها در یک خانه به اختیار خودشان بدون اینکه کسی از آنها اطلاعی داشته باشد حضور داشتند؛ حال اینکه نیت و انگیزه آنها چه بوده و چه کاری را می خواستند انجام دهند نمی دانیم اما موضوع این گونه بوده و هیچ برخورد قضایی هم وجود نداشته و هیچ کسی هم آنها را به اقدامات این چنینی هدایت نکرده و به اختیار خود خودشان بوده است.»

سیدمهدی صدرالساداتی کیست؟

سیدمهدی صدرالساداتی، داماد آیت الله مدرسی یزدی فقیه شورای نگهبان است و پست های انتقادی در صفحه اینستاگرامش او را به یک روحانی فعال در فضای مجازی تبدیل کرده است.

انتقادات او در اینستاگرام بیشتر حول اشرافی گری برخی از مسئولان مطرح شده است. او مطالب خود را با هشتگ «نه_به_ اشرافی گری» منتشر کرده است.

جزئیات ماجرای ناپدید شدن برادران صدرالساداتی
او در آخرین پست اینستاگرام خود که روز ۱۲ شهریور و به مناسبت سالروز شهادت رئیسعلی دلواری منتشر کرده، نوشته است: «امروز دوازده شهریور مصادف است با شهادت رئیسعلی دلواری. جوانی مبارز از اطراف بوشهر (دلوار) که به مبارزه با انگلیس رفت و به کمک هم رزمانش بارها انگلیسی هایی که اداره گمرک و اقتصاد به دست آنها بود را شکست داد. در سی وسه سالگی و در حال مبارزه، از پشت سر توسط یک هم رزم خائن مورد اصابت گلوله قرار گرفت و شهید شد. (رزقنا الله و ایاکم)».

استوری دیشب صدرالساداتی

سیدمهدی صدرالساداتی روحانی معروف فعال در اینستاگرام که از روز گذشته گفته می شد به همراه برادرش که عضو مجلس خبرگان رهبری است در حالی که از قم به سمت فرودگاه در حرکت بود مفقود شده است، دقایقی پیش در اینستاگرام با انتشار یک استوری از حال خود خبر داد.

استوری صدرالساداتی نشان می دهد آنها در ۵ کیلومتری کیاسرند.

او ضمن تکذیب حضور در قم و اختفای اختیاری شان، نوشته است “خدا به همه ما رحم کند”.

استوری دیشب صدرالساداتی (عکس)

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/gw1G
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.