کاهش آمار چک‌های وصول شده در مردادماه

0 26
در ماه مورد گزارش در استان تهران بالغ بر ٢ میلیون و ۴۰۰ هزار فقره چک به ارزشی حدود ۴۴٩ هزار میلیارد ریال مبادله شد.بالغ بر ۵۱٫۳ درصد از تعداد چک‌های مبادله‌ای کل کشور در مردادماه ١٣٩٨ در سه استان تهران، اصفهان و خراسان رضوی مبادله شده است که به ترتیب با ۳۳٫۴ درصد، ۹٫۹ درصد و ٨ درصد بیش‌ترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند. همچنین ۶۵٫۲ درصد از ارزش چک‌های فوق در سه استان تهران (۵۱٫۸ درصد)، اصفهان (۷٫۴ درصد) و خراسان رضوی (۶ درصد) مبادله شده است که بیش‌ترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند.بالغ بر ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر ٧۵٧ هزار میلیارد ریال در مردادماه ١٣٩٨ در کل کشور وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۵٫۷ درصد و ۱۵٫۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

در ماه مورد بررسی، در کل کشور ۹۱٫۱ درصد از کل تعداد چک‌های مبادله‌ای و ۸۷٫۵ درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله‌ای وصول شد. در این ماه در استان تهران بالغ بر ٢ میلیون و ۲۰۰ هزار فقره چک به ارزشی حدود ۴٠٠ هزار میلیارد ریال وصول شد. در ماه مورد بررسی در استان تهران از نظر تعداد ۹۱٫۹ درصد و از نظر ارزش ۸۹٫۱ درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله‌ای وصول شده است.در ماه مذکور در بین سایر استان‌های کشور بیشترین نسبت تعداد چک‌های وصولی به کل چک‌های مبادله‌ای در استان، به ترتیب به استان‌های گیلان (۹۳٫۴ درصد)، البرز (۹۲٫۵ درصد) و یزد (۹۲٫۱ درصد) اختصاص یافته است و استان‌های کهگیلویه و بویراحمد (۸۵٫۵ درصد)، چهارمحال و بختیاری و کرمان (هر کدام ۸۷٫۴ درصد) و کردستان (۸۷٫۶ درصد) پایین‌ترین نسبت تعداد چک‌های وصولی به کل چک‌های مبادله شده در استان را به خود اختصاص داده‌اند.

در ماه مورد بررسی، در بین سایر استان‌های کشور بیش‌ترین نسبت ارزش چک‌های وصولی به کل ارزش چک‌های مبادله‌ای در استان به ترتیب به استانهای کهگیلویه و بویراحمد (۹۱٫۶ درصد)، کرمانشاه (٩١ درصد) و گیلان (۹۰٫۹ درصد) اختصاص یافته است و استان‌های اصفهان (۷۳٫۲ درصد)، سیستان و بلوچستان (۸۴٫۱ درصد) و چهارمحال و بختیاری (۸۴٫۶ درصد) کم‌ترین نسبت ارزش چک‌های وصولی به کل ارزش چک‌های مبادله شده در استان را به خود اختصاص داده‌اند.حدود ۶۴٧ هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر ١٠٨ هزار میلیارد ریال در مردادماه ١٣٩٨ در کل کشور برگشت داده شده است که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۹٫۸ درصد و ۲٫۸ درصد کاهش نشان می‌دهد. در ماه مورد گزارش، در استان تهران بالغ بر ١٩۶ هزار فقره چک به ارزشی حدود ۴٩ هزار میلیارد ریال برگشت داده شد. در ماه مورد بررسی، در کل کشور ۸٫۹ درصد از کل تعداد چک‌های مبادله‌ای و ۱۲٫۵ درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله‌ای برگشت داده شده است. در ماه مورد بررسی، در استان تهران ۸٫۱ درصد از کل تعداد چک‌های مبادله‌ای و ۱۰٫۹ درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله‌ای برگشت داده شده است.

در ماه مذکور در بین سایر استان‌های کشور بیش‌ترین نسبت ارزش چک‌های برگشتی به کل ارزش چک‌های مبادله شده در استان به ترتیب به استان‌های اصفهان (۲۶٫۸ درصد)، سیستان و بلوچستان (۱۵٫۹ درصد) و چهارمحال و بختیاری (۱۵٫۴ درصد) اختصاص یافته است و استان‌های کهگیلویه و بویراحمد (۸٫۴ درصد)، کرمانشاه (۹ درصد) و گیلان (۹٫۱ درصد) کم‌ترین نسبت ارزش چک‌های برگشتی به کل ارزش چک‌های مبادله شده در استان را به خود اختصـاص داده‌اند.حدود ۶٢١ هزار فقره چک به ارزشی حدود ١٠۴ هزار میلیارد ریال در مردادماه ١٣٩٨ در کل کشور به دلایل کسری یا فقدان موجودی برگشت داده شده است.در واقع درکل کشور از نظر تعداد ۹۵٫۹ درصد و از نظر ارزش ۹۵٫۸ درصد از کل چک‌های برگشتی به دلایل کسری یا فقدان موجودی بوده است. در ماه مورد بررسی، در استان تهران بالغ بر ١٨۵ هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر ۴۶ هزار میلیارد ریال به دلایل کسری یا فقدان موجودی برگشت داده شده است.در واقع در استان تهران از نظر تعداد و مبلغ (هر کدام ۹۴٫۴ درصد) از کل چک‌های برگشتی بـه دلایل کسری یا فقدان موجودی بوده است.

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/RARd
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.