بورس هفته را با رکورد جدید آغاز کرد

0 24
امروز با باز شدن معاملات بورس اوراق بهادار تهران، شاخص کل به روند صعودی خود ادامه داد و توانست تا پایان ساعات معاملاتی ۵ هزار و ۶۱۵ واحد رشد کند و به رقم ۳۲۰ هزار و ۲۴ واحدی برسد. همچنین شاخص کل هم وزن با ۲ هزار و ۴۱۳ واحد افزایش عدد ۹۳ هزار و ۹۶۴ را تجربه کرد.به اعتقاد کارشناسان، گزارش های ماهانه شهریور ماه شرکت ها انتظار سهامداران از رشد قیمت‌ها در بازار را افزایش داده است و این موضوع می‌تواند یکی از دلایل رشد قیمت‌ها در بازار باشد. این انتظارات سبب شده نقدینگی جدیدی وارد بازار سهام شود.شاخص آزاد شناور نیز با رشد ۷ هزار و ۸۷۷ واحدی رقم ۳۷۱ هزار و ۹۱ را تجربه کرد و شاخص بازار اول و دوم هر کدام به ترتیب ۴۲۰۲ و ۱۰۸۷۷ واحد رشد کردند.

شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، مخابرات تهران و توسعه معادن وفلزات هر کدام به ترتیب  ۷۴۳، ۲۶۵ و ۲۴۳ واحد تاثیر افزایشی روی شاخص‌های بازار داشتند. اما در طرف مقابل پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان و پتروشیمی شیراز هر کدام به ترتیب ۱۱۰، ۸۰ و ۳۴ واحد در کاهش شاخص‌ها تاثیر گذار بودند.در گروه خودرو ساخت قطعات بیش از ۶۵۰ میلیون سهم و اوراق مالی به ارزش بیش از ۱۹۵ میلیارد تومان داد و ستد شد؛ به طوری که این گروه بیشترین ارزش معاملات رابه خود اختصاص داد. خودرویی‌ها امروز عمدتا با رشدقیم مواجه بودند و تعدادی از سهم‌های آنها با صف خرید روبرو شد.

گروه فلزات اساسی پس از خودرویی‌ها بیشترین ارزش‌  معاملات را به خود اختصاص دادند به طوری که تونستند ۲۷۶ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۹۲ میلیارد تومان را معامله کنند. در این گروه نیز تعداد بیشتر سهم‌ها با شد قیمت رو به رو بودند.گروههای شیمیایی ، بانکها و کانه‌های فلزی پس از  این دو گروه توانستند بیشترین ارزش معاملات را داشته باشند.امروز دربورس تهران ۲۸۴ سهم با رشد قیمت و ۶۱ سهم با افت قیمت روبرو شدند. در فرابورس نیز ۱۳۱ سهم رشد و ۶۶ سهم افت کردند.ارزش معاملات بورس تهران در مجموع به ۲۲۱ میلیارد تومان رسید. و حجم معاملات رقم ۴٫۷ میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه کرد. تعداد معاملات این بازار به عدد ۵۱۱ هزار و ۸۳۱ رسید.آیفکس با حدود ۸۰ واحد رشد توانست به عدد۴۲۴۷ برسد.

ارزش معاملات این بازار رقم هزار و ۱۲ میلیارد تومانی را شاهد بود و حجم معاملات به عدد ۱٫۴ میلیارد سهم و اوراق مالی رسید.فعالان بازار سرمایه در اولین روز معاملاتی بورس تهران در این هفته شاهد افزایش تقاضا نسبت به عرضه بودند. به طوری که  شاخص کل با بیش از ۵۰۰۰ واحد افزایش رکوردی جدید را به ثبت رساند.

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/IpyO
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.