عیب یابی مایکروفر – سرویس برتر

0 75

عیب یابی مایکروفر اولین و مهم ترین بخش تعمیر ماکروفر میباشد ، تا زمانی عیب یابی مایکروفر به صورت صحیح انجام نشود نمیتوان اقدام به تعمیر یا سرویس مایکروفر کرد

این روزها مایکروفر طرفداران خاص خود را دارد و هرروز به افرادی که از این دستگاه استفاده می کنند اضافه می شود.یکی از بشترین علت هایی که می توان گفت باعث مورد توجه بودن این دستگاه شده است سرعت و کارایی آن نسبت به دیگر اجاق ها می باشد.

عیب یابی مایکروفر

برای کار نکردن مایکروفر علت هایی وجود دارد که به آنها اشاره می کنیم.

گرم نکردن مایکروفر

اگر مایکروفر شما غذا را دیر گرم می کند می توان یکی از این دلایل باشد: بخاطر اینکه حجم غذای شما زیاد است و شما از زمان کمتری برای گرمتر آن استفاده می کنید.
اگر به تمیزی فضای داخل دستگاه خود اهمیت نمی دهید سخت در اشتباهید.کثیف بودن فضای داخل دستگاه شما باعث می شود که حرارت به خوبی منتقل نشود.

تمیز بودن فضای مایکروفر باعث می شود امواج از قطعه مگنترون پراکنده شده و از جداره ها عبور کرده وبه مواد غذایی داخل دستگاه برسند.اما وقتی دیواره ها دارای جرم بیشتر شوند گرم کردن دیرتر و سخت تر انجام خواهد شد.
آیا می دانستید هرچه غذا چربتر باشد دیرتر گرم می شود!؟پس به مقدار روغنی که در غذای خود استفاده می کنید دقت کنید

نکته بیشتر مشتریان برای تعمیر ماکروفر سامسونگ با گرم نکردن مایکروفر خود مواجه میشوند و با مراکز سرویس برتر تماس میگیرند.

جرقه زدن مایکروفر

استفاده کردن از ظروفی چون ظروف فلزی یا چینی هایی که دارای طلاکوب باشند باعث جرقه در دستگاه شما می شود.

استفاده از لوازم جانبی مثل سه پایه که نسبت به برنامه ای که انتخاب می کنید از آن استفاده شود.
از ظروف دارای لب پریدگی در داخل دستگاه استفاده نکنید.

برای اطمینان بیشتر از درست کار کردن دستگاه لوازم جانبی که می تواند سه پایه ،جوجه گردان و بخار پز باشد را از دستگاه خارج کنید و لیوانی آب را به مدت ۳ دقیه در مایکرو گرم کنید .اگر جرقه نزد دستگاه شما سالم است و می تواند مشکل جرقه از لعاب سینی که دارای رنگ پریدگی است باشد. یا امکان اینکه پینهای سه پایه براثر حرارت آب شده باشد.و یا اینکه درپوش بخار پز شما تمیز نباشد ودارای سایدگی و خش باشد. اگر دسنگاه شما هنگام گرم کردن لیوان آب جرقه زد با تعمیرکاران تماس گرفته تا در صدد عیب یابی مایکروفر شما را همراهی کنند

نکته : این مشکل بیشتر برای تعمیر ماکروفر ال جی پیش می آید

سینی مایکروفر

اگر سینی دستگاه شما نمی چرخد یا کند می چرخد می توانید این کارها را انجام دهید:

داخل دستگاه خود و سینی و همچنین ریل و چرخ زیر سینی را به دقت تمیز کنید تا دیگر از چربی ها و مانده های غذا اثری نباشد.چرخش سینی را با جسمی سنگین امتحان کنید و اگر سینی دستگاه با جسم سنگسن نمی چرخد ولی با استفاده از اجسام سبک سینی چرخش خود را دارد ،امکان اینکه شفت دستگاه که همان قطعه ای است که در مرکز و زیر سینی قرار دارد،ایراد پیدا کرده باشد و باید توسط افراد مربوطه تعویض شود.

روشن نشدن مایکروفر

چک کردن دوشاخه دستگاه که مشکلی نداشته باشد و فرم طبیعی خود را از دست نداده باشد و بطور کامل داخل پریز قرار گرفته باشد.
پریز برق را با دستگاهی دیگر امتحان کنید تا مطمئن شوید دارای جریان برق می باشد.
دستگاه را بررسی کنید که روی قفل کودک نیاشد و اگر قفل کودک فعال بود از این حالت دستگاه را خارج کنید. با انجام دادن این کارها اگر مایکرو شما روشن نشد از افراد متخصص کمک بگیرید.

خاموش شدن یا توقف دستگاه حین کار

اگر در زمانهای طولانی استفاده از دستگاه این اتفاق می افتد جای هیچ نگرانی نیست و این به این دلیل است که ترموستات دستگاه بیش از حد مجاز گرم نشود. اما دقت داشته باشید اگر دستگاه شما زیر۵ دقیقه خاموش می شود حتما با تعمیر کار تماس بگیرید.
اگر دستگاه شما داخل کابینت قرار گرفته باشد و فاصله های استاندار آن چون :فاصله از سقف ۳۰cm، از پشت ۱۰cm و از طرفین ۱۵cm رعایت نشده باشد امکان خاموش شدن در حین کار وجود دارد.
برق خانه را کنترل کنید تا دچار نوسان نباشد و همچنین از استاندارد بودن پریز و سالم بودن آن مطمئن شوید .دستگاه شما کنار دیگر وسایل گرم کننده که در حال کار کردن است نباشد.

روشن نشدن لامپ مایکروفر

اگر در زمانی که در دستگاه را باز کردید لامپ آن روشن نشد و یا در زمانی که دستگاه مشغول به کار است ولی لامپ آن روشن نمی شود با سرویس برتر تماس گرفته تابا عیب یابی مایکروفر شما مشکل دستگاهتان را برطرف کنند.

 

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/VvsI
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.