علت حذف برخی داروها از پوشش بیمه

0 21
مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در ششمین جلسه از نشست‌های گفت وشنود با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی (دیده بان رفاه و تامین اجتماعی)  با تبریک روز سالمند به تمامی پیشکسوتان و بازنشستگان کشور گفت: کارکرد این جلسات شنیدن مطالب شرکای اجتماعی و ذینفعان است که قطعاً این گفتگوها در تصمیم گیریها اثرگذار است.وی با بیان اینکه با دریافت دیدگاه‌ها و نظرات ذینفعان به دنبال کسب رضایتمندی آنها هستیم، افزود: خلاصه این جلسات تنظیم و مدون و برای وزیر  تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال می شود.سالاری با اشاره به نظرات مطرح شده از سوی روسا و نمایندگان بازنشستگان حاضر در جلسه اظهار داشت: همسان سازی حقوق بازنشستگان مطالبه به حق این قشر است. آقای شریعتمداری نیز تاکید دارند که منابع لازم برای اجرای این موضوع را تامین کنیم. در این خصوص مقدماتی آغاز شده است.

مجلس نیز به همسان سازی حقوق بازنشستگان توجه دارد.مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره حذف برخی داروها از پوشش بیمه که مورد سئوال حضار بود، نیز گفت: این تصمیم شورای عالی بیمه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که داروهای خارجی که مشابه ایرانی دارند از لیست بیمه خارج شوند تا ضمن صرفه جویی از تولید داخلی حمایت شود. این موضوع مختص سازمان تامین اجتماعی نیست و همه صندوق های بیمه ای باید این مصوبه را اجرا کنند.

وی افزود: در خصوص بیمه تکمیلی و پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد برنامه‌های خوبی در حال اجراست و  تلاش می کنیم تاخیر به شرکت‌های بیمه نداشته باشیم. در مورد پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد نیز بر اساس تفاهم نامه با وزارت بهداشت حرکت می کنیم تا پرداخت ها به موقع انجام شود و تکریم و کیفیت خدمات برای بازنشستگان و بیمه شدگان نیز حفظ شود. سالاری با تاکید براینکه در نظر است مطالبات طرف قرارداد مراکز درمانی تامین‌اجتماعی سر ماه و به‌موقع پرداخت شود، افزود: ماه جاری نیز تعهدات خود را در قبال وزارت بهداشت ایفا کرده‌ایم و اجازه نمی‌دهیم کسری در این زمینه ایجاد شود و سعی می‌کنیم چنین رویه‌ای استمرار یابد.

وی اضافه کرد: نرخ امید به زندگی طی سالهای گذشته افزایش یافته است.مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: سن بازنشستگی در ۳۰ سال گذشته کاهش پیدا کرده است و این مسئله در محاسبات بیمه ای صندوق های بیمه ای تاثیرگذار است. از دیگر عواملی که هزینه های این سازمان را افزایش داده است بیمه‌های حمایتی بوده است که البته توسط این دولت و این مجلس ایجاد نشده است.به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، سالاری گفت: گسترش دامنه مشاغل سخت و زیان و آور و وضعیت اشتغال در کشور نیز در محاسبات بیمه‌ای ما تاثیرگذار بوده و نرخ پشتیبانی را کاهش داده است.مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: خدماتی که این سازمان موظف به ارائه آن است با مدیریت بهینه ادامه پیدا می‌کند.

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/ua0L
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.