ماجرای دختر ۲ ساله در آغوش مرگ

0 20
این ماجرای هولناک شب جمعه گذشته زمانی در مشهد رقم خورد که مرد مسافری به همراه دختر کوچکش، نسخه به دست وارد داروخانه‌ای در خیابان شهید نواب صفوی شد. او دختر دو ساله اش را روی سنگفرش‌های داروخانه رها کرد و خود منتظر پیچیده شدن نسخه اش ماند. دقایقی بعد متصدی داروخانه نام مرد مسافر اهل قزوین را صدا زد و او به طرف صندوق رفت تا وجه خرید دارو‌ها را پرداخت کند.مرد جوان پلاستیک دارو‌ها را به دست گرفت و چشم هایش را داخل داروخانه چرخاند، اما اثری از «یسنا» نبود. مرد نگران به بیرون از داروخانه پرید و مضطرب و حیران به هر سو می‌نگریست تا دختر دو ساله اش را پیدا کند، ولی هیچ دختری حتی شبیه «یسنا» هم در آن نزدیکی حضور نداشت. مرد جوان که دیگر به یقین رسیده بود، نازدانه اش گم شده است با چشمانی اشکبار و وحشت زده از رهگذران و مغازه داران می‌پرسید که دختر کوچکی با لباس‌های رنگارنگ را ندیده اند؟!

پاسخ‌های منفی، هر لحظه بر وحشت او می‌افزود و حیران و سرگردان داخل پیاده رو، کوچه‌های تنگ و باریک و حتی پشت ساختمان‌های نیمه ساز را جست وجو می‌کرد. وقتی دختر کوچک اش را نیافت در حالی که هنوز دستانش می‌لرزید و از شدت اضطراب توان نگه داشتن گوشی تلفن را هم نداشت با کمک شهروندان با سامانه ۱۱۰ تماس گرفت و چند دقیقه بعد، خودرو‌های گشت انتظامی کلانتری شهید نواب صفوی، آژیرکشان مقابل داروخانه توقف کردند.مرد جوان در حالی که دیگر حتی نای حرف زدن نداشت و خود را سرزنش می‌کرد که چرا دست دختر خردسالش را در هیاهوی امور روزمره رها کرده است، به تشریح خلاصه‌ای از جریان گم شدن «یسنا» پرداخت و افزود: اکنون نمی‌دانم چگونه این موضوع را برای دیگر اعضای خانواده ام بازگو کنم! آیا آن‌ها تحمل شنیدن این ماجرای تلخ را خواهند داشت!…

نیرو‌های انتظامی پس از دعوت به آرامش مرد جوان و ارائه آموزش‌های لازم در صورت تماس احتمالی آدم ربایان، بلافاصله وارد عمل شدند و به تحقیق در این باره پرداختند. با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع و با صدور دستور شبانه‌ای از سوی سردار محمدکاظم تقوی (فرمانده انتظامی خراسان رضوی) گروه‌های ویژه‌ای از چند کلانتری به همراه گشت‌های پیاده و موتوری به حالت آماده باش درآمدند تا بررسی‌های کارشناس را با فرماندهی و نظارت مستقیم سرهنگ عباس صارمی ساداتی (رئیس پلیس مشهد) ادامه دهند.فرمانده انتظامی مشهد درباره چگونگی وقوع این حادثه تلخ و عملیات گسترده شبانه پلیس به خراسان گفت: به دنبال گزارش این حادثه به پلیس و تحقیقات مقدماتی نیرو‌های انتظامی، ماجرای آدم ربایی محرز شد چرا که در بررسی‌های میدانی و ترافیکی نیرو‌های کلانتری که تا سپیده دم طول کشید، شواهدی از ردپای یک زن به میان آمد که نشان می‌داد زن جوانی با یک چادر گل دار در حال تردد بوده که دختر بچه دو ساله را زیر چادرش گرفته و او را به مکان نامعلومی برده است، اما چهره این زن پنهان بود!

سرهنگ صارمی ساداتی افزود: با توجه به تاکید فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی، بلافاصله چند گروه عملیاتی کارآزموده به تجزیه و تحلیل سرنخ‌های موجود پرداختند و ردزنی‌های اطلاعاتی را ادامه دادند. فرضیه قوی‌تر آن بود که با توجه به پوشش کهنه و مندرس زن جوان او باید یکی از افراد آلوده به مواد مخدر باشد که در همان اطراف زندگی می‌کند!بنابراین تحقیقات گسترده با رصد‌های اطلاعاتی ادامه داشت تا این که چند ساعت بعد نیرو‌های گشت کلانتری مصلی که در بخش دیگری از شهر وارد عملیات شده بودند، پیکر نیمه جان دختر خردسالی را درون چمن‌های فضای سبز میدان عدالت مشاهده کردند که آخرین نفس هایش را می‌کشید. رئیس پلیس مشهد اضافه کرد: نیرو‌های عملیاتی به سوی دخترک شتافتند و زمانی که با نبض‌های کند او روبه رو شدند، بی درنگ دختربچه را به مرکز درمانی رساندند. کادر پزشکی در آن ساعت از شب، عملیات احیا را آغاز کردند تا این که خبری خوش لبخند را بر لبان نیرو‌های پلیس نشاند، «دختر بچه از مرگ حتمی نجات یافت».

مقام ارشد انتظامی مشهد ادامه داد: وقتی مشخص شد که دختر نجات یافته همان «یسنا» دختر دو ساله مرد قزوینی است، بلافاصله نیرو‌های انتظامی باوی تماس گرفتند و این گونه مرد مسافر، دخترش را که از مرگ نجات یافته بود، در آغوش کشید، اما عملیات پلیس پایان نیافت چرا که پزشکان از مسمومیت دختربچه سخن گفتند و از سوی دیگر هنوز آدم ربا در چنگ قانون گرفتار نشده بود.سرهنگ عباس صارمی ساداتی تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع، گروه‌های عملیاتی همچنان به فعالیت‌های خود ادامه دادند تا این که مشخص شد زن آدم ربا، گاهی در خیابان شهید نواب صفوی تردد دارد بنابراین شاخه‌ای از عملیات به بولوار شهید نواب صفوی کشید تا این که شب گذشته با توجه به مشخصاتی که نیرو‌های انتظامی از زن جوان داشتند با همکاری اهالی و مغازه داران محلی موفق شدند او را هنگام گدایی دستگیر کنند و به مقر انتظامی انتقال دهند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: زن ۳۲ ساله که تبعه یکی از کشور‌های همسایه است، در بازجویی‌ها به صراحت ربودن دختر بچه دوساله را پذیرفت. این زن که اعتیاد شدیدی به مواد مخدر دارد، مدعی شد به خاطر اعتیادم هنوز نمی‌دانم چه کار کرده ام! من دختربچه را ربودم، ولی وقتی او را به خانه بردم خیلی سروصدا و گریه می‌کرد من هم برای آن که او را وادار به سکوت کنم مجبور شدم چند قرص خواب آور به او بخورانم! بعد فهمیدم که دیگر نفس نمی‌کشد. از شدت ترس پیکر او را روی چمن‌های میدان انداختم و فرار کردم!فرمانده انتظامی مشهد افزود: این زن برای کشف جرایم احتمالی دیگر و همچنین بازجویی‌های تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفته است.

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/xWDi
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.