برای آرام کردن همسر عصبی و عصبانی خود چه باید کرد؟

0 773

روی آتش بنزین نریزید

عصبانیت یک ویژگی مهم دارد و آن هم این است که موقتی است بنابراین به او اجازه دهید خودش خشمگین شود و بداند که عاقبت آرام خواهد شد.اگر آتش بیشتری روی آتش قرار دهید، ممکن است چند ساعت یا حتی بیشتر از حد معمول طول بکشد. به خاطر داشته باشید که عصبانیت او از بین خواهد رفت، اما چیزی که شما به هم می‌گویید در هنگام بحث در لحظه عصبانیت ممکن است جای زخمی را برای همیشه بگذارد.

صبر کنید تا او آرام شود:

زمانی که منطقی شد، خشم خود را بیان کنید. تعجب نکنید که شوهر شما هنوز عصبانی است، حتی وقتی همه چیز مطابق میل او باشد.درک کنید که بدن یک سیستم انرژی است و زمان می‌برد تا انرژی حل شود و پایان یابد. معمولاً حداقل 20 دقیقه طول می‌کشد تا اثر آدرنالین کاهش یابد.وقتی او خونسرد و آرام شد، رفتار نامعقولش را بررسی کنید.

مرزهای خود را مشخص کنید:

آن‌ها را تنظیم کنید و طبق آن‌ها عمل کنید. بزرگ‌ترین اشتباهی که از دیگران می‌بینم این است که آن‌ها به روشنی آنچه را که مایل به تحملش نیستند را معین و تعریف نمی‌کنند.تعیین مرزها و شناختن آن‌ها یکی از موثرترین روش‌های مدیریت عصبانیت در خانه است.

نبرد خودتان را انتخاب کنید:

بزرگ ترین ژنرال‌ها می‌دانند که تنها در جنگ‌هایی می‌توانند پیروز شوند که در آن‌ها مبارزه می‌کنند. آن ها منابع خود را در مورد آنچه که نمی‌توانند، تلف نمی‌کنند. هرچه کمتر در مبارزه‌ها شرکت کنید، قدرتمندتر خواهید شد.

بی احترامی را تحمل نکنید:

این به خصوص به سمت دیدگاه تحقیر آمیز می‌رود. این برای او سازنده نیست، چه برسد به شما. از دیدگاه مردان:یک مرد تنها زمانی که می‌تواند با یک زن بد رفتاری کند که کسی رفتار او را به چالش نکشد.اگر او بداند که می‌تواند این کار را انجام دهد و مشکلی نیست، به شما چیزهای بدتری خواهد گفت.

این کار کثیفی است و ممکن است کمی زننده به نظر برسد، اما همان طور که پیرمرد می‌گفت:” زمانی که فریبم دادی، شرم بر تو باد.

اگر دو بار فریبم دادی، شرم بر من باد” پس اگر شوهرتان بیش از یک بار با شما بدرفتاری کرد، این با شما خواهد بود که جلوی او را بگیرید.

اگر سو استفاده را بارها و بارها انجام داد و کاری نکردید، یعنی به او این اجازه را دادید که باور کند کار بسیار خوبی انجام می‌دهد. لطفاً این را تحمل نکنید:مرزهای خود را تنظیم کنید.

در زمان لازم معذرت خواهی کنید:

معذرت می‌خواهم”، این یکی از این تاکتیک‌های حس مشترکی است که حتی در اینجا هم مضحک است. اگر به طور واضح نقشی در افزایش درگیری ایفا کرده‌اید، پس به سادگی مسئولیت آن را برعهده بگیرید و بگویید:” بسیار متاسفم” ، هیچ چیز یک قلب خشمگین را مانند یک معذرت خواهی صادقانه صاف نمی‌کند. با این حال، حتما صادق باشید.

حواستان به رژیم غذایی همسرتان باشد :شوهر شما چه می‌خورد؟

خوردن غذاهای هله هوله‌اش خیلی زیاد است؟ اهمیت رژیم غذایی خوب برای سلامت روانی خوب مهم است. “ما همان چیزی هستیم که می‌خوریم” این جمله واقعاً در اینجا صادق است. اگر او غذاهای کم ارزش مغذی مانند غذاهای سرخ شده، فرآوری شده، چرب، و شیرین شده، را می‌خورد پس تعجبی ندارد که مغز او آتش گرفته باشد.یک رژیم غذایی فاسد به خصوص سلامت شکم را ضعیف می‌کند که می‌تواند هر فرد را دیوانه کند.

برای یک راه حل سریع:

یک ماهی تن نیمه پخته، غذاهای سالم و تازه را به وعده‌های خود اضافه کنید، و گوشت قرمز را با ماهی و ماکیان، سبزیجات آب میوه و میوه‌های محلی جایگزین کنید، همچنین کمی مکمل‌های خوبی مانند ویتامین B، ویتامین C، امگا 3، را مصرف کنید. حالت روحی و عصبانیت به طور چشمگیری بهتر می‌شوند.

اگر هیچ چیزی جواب نداد، می‌توانید در برخی از کلاس‌های مدیریت خشم شرکت کنیداز طرف دیگر ممکن است دچار اختلال عصبانیت و یا برخی شرایط مربوط به مغز باشد که باید توسط فرد حرفه‌ای مورد توجه قرار گیرد.

باید او را متقاعد کنید که از یک متخصص بهداشت روانی به دنبال کمک باشد.

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/Thz3n
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.