وابستگی کودکان به پدربزرگ و مادربزرگ خوب است یا نه؟

0 499

گاهی وقت ها به دلیل شریاط کاری والدین ،‌ متاسفانه ناچار هستند که چندین ساعت فرزندان خود را به دیگران بسپارند . گاهی اوقات برخی والدین فرزندشان را به مادربزرگ و پدربزرگ می سپارند . زمانی که فرزندان در کنار پدربزرگ و مادربزرگ خود هستند بین آن ها وابستگی ایجاد می وشد .

درست است که پدربزرگ و مادربزرگ می تواند نقش حمابتی را برای کودک داشته باشد اما ممکن است این رفتار ها زیان آور و آسیب رسان به کودکان باشد .

حتما تا به حال دیده اید که گاهی اوقتات پدر و مادر با کودک رفتاری دارند وبا تذکر دادن پدربزرگ و مادربزرگ رو به رو می شوند و کودک به سمت پدربزرگ و مادر بزرگ می رود و آن ها را در آغوش می گیرد و به اصطلاح ترجح می دهد .

معجزه ارتباط پدربزرگ و مادربزرگ ها با نوه ها

در نبود والدین ،‌مادربزرگ و پدربزرگ تا 3 سالگی می توانند بهترین پرستار و جانشین برای مراقبت از فرزندان باشند . زیرا مهر و  محبت آن ها واقعی است و از مهد کودک ها بسیار بهتر است .
اما مشکلی که وجود دارد این است که پدربزرگ و مادربزرگ بسیار مهربان تر از ژدر و مادر هستند و به علت وابستگی و علاقه شدیدی که به نوه خود دارند در برخی از مسائل بسیار آسان برخورد کرده و سخت گیری نمی کنند .

این سبب پیدایش مشکلات و رفتار های نامطلوب همچون پرخاشگری و لجبازی در آن ها می شود . این مسئله ای که در این جا گفته شد در مورد تمام پدربزرگ ها و مادربزرگ ها صدق می کند . زمانی که کودک در کنار ژدربزرگ و مادربزرگش است رفتارهای ناپسند تری را داشته و چون آن ها از این رفتار های کودک چشم پوشی کرده و عکس العمل نشان نمی دهند ممکن است رفتار ها بدتر هم بشود .

عکس پدربزرگ و نوه دختر

همانطور که مشاهده می کنید در فرهنگ ما نوه از فرزند عزیزتر است . به همین خاطر آن ها همیشه درصدد محبت و مهربانی بیش از اندازه به نوه هستند که این می تواند مشکلاتی را ایجاد کند .

والدین باید وضعتی را ایجاد کنند و از امر و نهی و قوانین زیاد که موجب ناخشنودی فرزند از منزل می شود بپرهیزند تا موجب تمایل به زندگی در منزل پدربزرگ و مادربزرگ در کودک پیش نیاید .

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/LvIcK
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.