تعمیر فنر شل شده مبل

0 96

شاید برایتان پیش آمده که روی مبل مینیشیند و فرو می رود. تا جایی که حس می کنید توی یک چاله افتاده اید. احتمالا فنرها خراب شده اند. فنرها دائمی نیستند و باید به فکر تعویض فنر یا خرید مبل جدید باشید. با این حال اگر مبل تان سالم است و فقط فنر ایراد دارد، می توانید آن را تعویض کنید.

در این متن، به چگونگی انجام تعمیر، ابزار مورد نیاز، فوت و فن های کار و گام های تعمیر مبل خواهم پرداخت. اگر می خواهید خودتان این کار را انجام دهید همه چیزی که به آن نیاز دارید در این مقاله هست. اما برای استفاده از خدمات تعمیر مبلمان در تهران منزل توسط یک متخصص حرفه ای می توانید از بازار خدمات سنجاق کمک بگیرید. البته قیمت تعمیر مبل هم می‌تواند هدف شما برای جستجو در این بازار پر سر و صدا باشد.

  1. تشک را بردارید. پارچه زیرین آن را باز کرده و کنار بکشید. اگر روی فنر هم ابر وجود دارد آن را بردارید تا فنر را ببینید.
  2. دستکش پوشیده و فنرها را بگیرید. فنرهای مبل عمودی نیستند بلکه به صورت افقی از یک سمت به سمت دیگر قرار داشته و با گیره محکم شده است. فنر را بکشید تا نگهدارنده آن را بررسی کنید تا بلرزد یا تکان بورد. اگر شل شده باید با دریل کردن پیچ، نگهدارنده ها را به مبل سفت کنید.
  3. سیمی که از این سمت به سمت دیگر فنر قرار دارد را بردارید. آن را بکشید تا ببینید شل نشده باشد. قسمت های پیچ خورده فنر و سیم را باز کنید.
  4. با گیره جدید سیم و فنر را به هم محکم کنید و با انبر گیره را ببندید. این کار را برای هر طرف انجام دهید.
  5. ابر را دوباره روی فنر بگذارید و با منگنه آن را محکم کنید. پارچه را روی آن بکشید و منگنه کنید.
  6. طول و عرض پارچه را اندازه بگیرید و ۱۲ سانتی متر از آن کم کنید. ورقه چوبی را به همان اندازه برش دهید، گوشه های ان را سنباده بزنید تا صاف شود.
  7. ورقه چوبی را روی پارچه بگذارید. آن را در وسط قرار دهید و کمی به عقب هل دهید. تشک ها را روی آن بگذارید.

لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/KiSJ
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.