جدیدترین مدل لباس مجلسی ۱۳۹۵ کوتاه و کارشده

0 114

جدیدترین مدل لباس مجلسی ۱۳۹۵ کوتاه و کارشده

مجموعه گالری عکس های مدل لباس جدید از مزون های ایرانی و خارجی

برای سال ۱۳۹۵ و ۲۰۱۶ برای شما به اشتراک گذاشته شده است

پیشنهاد انواع مدل های لباس دخترانه و  زنانه  جدید و شیک

همراه با مدل های جدید سال برای شما مقاله زیبایی در ضمینه سبک زندگی و…   قرار میدهیم

ازدواج به شرط بچه دار نشدن !

«فرزند کم‌تر، زندگی بهتر» از ابتدا شعاری غلط و بر اساس سیاست‌های اشتباه بود؛ چرا که این شعار نتوانست سیر حرکتی زندگی مردم را به درستی تنظیم کند.

در واقع، با کم شدن تعداد فرزندانِ هر خانه و افزایش رفاه اقتصادی، وضعیت زندگی مردم به مراتب بهبود یافت؛ به حدی که میزان رفاه و آسایش فرزند امروز با فرزند دهه‌ی شصت یا هفتاد بسیار متفاوت است. افزایش رفاه اقتصادی به تدریج سبب شد تا خانواده‌ها به تجملات و مصرف‌گرایی روی بیاورند.

مدل لباس مجلسی ۲۰۱۶ | مدل لباس مجلسی ۱۳۹۵

مدل لباس مجلسی 1395
وقتی خانواده‌ای بر اساس مُد روز زندگی خود را تزیین کند و به دیگران گوشزد کند که «سبک زندگی من بر اساس استفاده از کالاهای لوکس و خارجی است» چگونه می‌تواند دست از تجمل‌گرایی بردارد؟

چگونه می‌تواند چشم از اجناس تزیینی و گران‌قیمت با بِرَندهای معتبر خارجی بردارد؟

سبک زندگی تجملی سبب میشود که طرز فکر خانواده‌ها و زوج‌های جوان نیز به سمت رفاه بیش‌تر حرکت کند و از داشتن فرزند یا فرزندان بیش‌تر خودداری کنند؛ زیرا در این صورت آسایش و رفاه آن‌ها به خطر می‌افتد و احتمالاً سیری نزولی را طی می‌کند.

مدل لباس مجلسی 1395

سبک زندگی تجملی سبب میشود که طرز فکر خانواده‌ها و زوج‌های جوان نیز به سمت رفاه بیش‌تر حرکت کند و از داشتن فرزند یا فرزندان بیش‌تر خودداری کنند؛ زیرا در این صورت آسایش و رفاه آن‌ها به خطر می‌افتد و احتمالاً سیری نزولی را طی می‌کند

به عبارت دیگر، زندگی تجملی طرز فکر انسان‌ها را تغییر می‌دهد و حتی سطح تدبر آن‌ها را در تدبیر امور منزل کاهش می‌دهد. متأسفانه در سال‌های اخیر زوج‌های جوان بسیاری دیده میشوند که یکی از قراردادهای اولیه‌ی زندگی‌شان نداشتن فرزند یا حداکثر داشتن یک فرزند است.

چنین خانواده‌هایی، طرز فکر اشتباه خود را به دیگران نیز تسری می‌دهند؛ و اگر زن و شوهری را ببینند که دو یا سه فرزند دارند، ممکن است یا به تمسخر آن‌ها بپردازند یا از نوع زندگی آن‌ها بسیار متعجب شوند. در زندگی تجملی و مصرفی امروز، فرزندآوردن نوعی بی‌کلاسی و بی‌فرهنگی به‌شمار می‌آید و این یعنی فاجعه‌ای وحشتناک برای یک کشور!

مدل لباس مجلسی 1395

کاهش ۷۰ درصدی نرخ باروری در ایران طی ۳۰ سال / هشدار سازمان ملل نسبت به کاهش جمعیت ایران

کاهش نرخ باروری در ایران طی ۳۰ سال گذشته حیرت‌انگیز و معادل ۷۰ درصد بوده ، که به گفته اِبِرستات "یکی از سریع‌ترین و چشمگیرترین آمارهای کاهش باروری در تاریخ بشر" بوده است. به گفته ابرشتات، تا سال ۲۰۰۰، نرخ باروری ایران به دو زایمان در هر زن کاهش یافته بود، که پایین‌تر از سطح موردنیاز برای جایگزینی جمعیت کنونی است.
در مقاله‌ای در تایمز مورخ ژوئیه ۲۰۱۲ نرخ باروری در ایران از این نیز کم‌تر عنوان شده و به هشدار سازمان ملل در گزارشی اشاره کرد. بنا بر این گزارش، جمعیت ایران در دو دهه آینده رو به کاهش می‌رود و درصورت تداوم روند کنونی، تا پایان این قرن بیش از ۵۰ درصد کاهش می‌یابد.

مدل لباس مجلسی 1395

تهران و اصفهان در صدر کاهش نرخ باروری

شهرهای بزرگ جهان اسلام شاهد کاهش شدیدی بوده‌اند. اِبِرشتات خاطرنشان می‌کند که تنها شش ایالت در آمریکا دارای نرخ باروری کمتری نسبت به استانبول هستند. در ایران نیز، در شهرهای تهران و اصفهان، نرخ باروری نسبت به تمامی ایالات آمریکا پایین‌تر است.

مدل لباس مجلسی 1395

عامل اقتصادی تنها دلیل کاهش باروری نیست

این محقق موسسه امریکن انترپرایز بیان می‌کند با این که افزایش درآمد و توسعه اقتصادی در کاهش باروری نقش داشته است، تنها دلیل آن نیست: "کاهش باروری در نسل گذشته در کشورهای عربی نسبت به دیگر نقاط جهان سریع‌تر بوده است."

مدل لباس مجلسی 1395

میزان کاهش باروری در میان مسلمانان در مقایسه با آمریکا، چین و آلمان

به گزارش اطلاعات‌نامه جهانی سیا، نرخ باروری در میان مسلمانان اندکی نسبت به برآورد اِبِرشتات بالاتر است، اما در کل به نسبت بسیاری از کشورهای آفریقایی زیرصحرایی، آمریکای لاتین و آسیایی کم‌تر است.

مدل لباس مجلسی 1395

۶ میلیون و ۶۰۰ هزار زن مجرد خارج از چرخه باروری
 اگر سری به آمار سقط جنین قانونی بزنیم، می‌بینیم که مطابق آمار وزارت بهداشت سالانه حدود ۶ هزار سقط جنین با مجوز پزشکی قانونی صورت می‌گیرد اما آمار ۲۲۰تا ۲۵۰ هزار سقط جنین غیر‌قانونی که در دفعات مختلف از سوی مطلق رسانه‌ای شده، بیانگر فاصله ۴۰ برابری سقط جنین قانونی و غیرقانونی است.
بنا به تأکید مدیرکل دفتر سلامت، جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت هم اکنون ۶میلیون و ۶۰۰ هزار زن ۱۵ تا ۴۹ ساله ازدواج نکرده در کشور وجود دارد. از سوی دیگر با توجه به بررسی انجام شده از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۳، میزان ازدواج در کشور هر سال نسبت به سال پیش از آن کمتر شده است و بر اساس آخرین بررسی‌ها، آمار ازدواج در سال ۹۳ در کشور حدود ۴۰ تا ۴۵‌هزار نسبت به سال ۹۲ کاهش یافته است. وی از سوی دیگر با اشاره به افزایش آمار طلاق در کشور گفت: ۱۴/۲ درصد طلاق‌ها مربوط به یک سال اول زندگی و ۵۰ درصد مربوط به پنج سال اول زندگی است
.

مدل لباس مجلسی 1395

افزایش سن ازدواج و خطرهای باروری با افزایش سن
با توجه به اینکه تأخیر در ازدواج، فرزندآوری و ناباروری و سن مادر از شاخص‌های مهم باروری است ،قدرت باروری با افزایش سن به ویژه پس از ۳۵ سالگی کاهش می‌یابد. این در حالی است که علی‌اکبر محزون مدیر‌کل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال از افزایش ازدواج بالای سن نامتعارف در کشور خبر می‌دهد. به گفته مدیر‌کل اطلاعات و آمار جمعیت و مهاجرت سازمان ثبت احوال، در سال٩٣آمار ازدواج مردان بالای سن متعارف ۳۵ سال ۹/۴ درصد بود که در سال گذشته این آمار به ۱۰/۴ درصد افزایش پیدا کرد و همچنین ازدواج زنان بالای ۳۰ سال در سال ۹۲، ۱۲/۵ درصد بوده که در سال گذشته به ۱۴/۵ درصد رسیده است. در حالی که سن متعارف ازدواج برای مردان ۲۰ تا ۳۴ سال و برای زنان ۱۵ تا ۲۹ سال است هرچند این سن در حال تغییر و تحول است.

مدل لباس مجلسی 1395

 بررسی انجام شده در دنیا از نظر جمعیت‌شناسان نشان می‌دهد زمانی که میزان باروری کلی به زیر حد جایگزینی یعنی ۲/۱ برسد وارد مرحله تهدید‌آمیز برای رشد جمعیت شده‌ایم و باید در جهت ارتقای نرخ باروری تلاش شود. این در حالی است که هم‌اکنون نرخ باروری کل در کشورمان ۱/۸ است

حتی افرادی که در سنین متعارف ازدواج می‌کنند نیز فرزند‌آوری‌شان را به تأخیر می‌اندازند. مدیرکل دفتر سلامت، جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به چالش‌ها و عوامل تأثیرگذار بر نرخ باروری کلی گفت: افزایش میانگین فاصله تولد نخستین فرزند و ازدواج، افزایش میانگین فاصله تولد فرزند اول و دوم و فرزند دوم و سوم، افزایش قصد تک فرزندی و تأثیر آسیب‌های اجتماعی بر ازدواج سالم از جمله این چالش‌ها است. بنا به تأکید وی، بررسی انجام شده در دنیا از نظر جمعیت‌شناسان نشان می‌دهد زمانی که میزان باروری کلی به زیر حد جایگزینی یعنی ۲/۱ برسد وارد مرحله تهدید‌آمیز برای رشد جمعیت شده‌ایم و باید در جهت ارتقای نرخ باروری تلاش شود. این در حالی است که هم‌اکنون نرخ باروری کل در کشورمان ۱/۸ است.

مدل لباس مجلسی 1395

گام‌هایی که برداشته شده

با اشاره به سیاست‌های ابلاغی کلی جمعیت از سوی رهبر معظم انقلاب ،پس از ابلاغ این سیاست‌ها دو کارگروه در کشور تشکیل شد که یکی از آنها شامل برنامه‌های جمعیت، چالش‌های جمعیت، ازدواج و طلاق است که با پایان برنامه پنجم توسعه وارد گام جدید می‌شود. تهیه و تدوین محتواهای آموزشی با تأکید بر آموزش مهارت‌های زندگی و تدوین محتواهای جدید بر اساس نیاز نوجوانان و جوانان در راستای خانواده و همسرگزینی، ارتقای مشاوره هنگام ازدواج و پس از ازدواج با تأکید بر مهارت‌های زوجین و سلامت جنسی از جمله این رویکردها است. تلاش دستگاه‌های دخیل در امور فرهنگی برای تقویت نگرش جامعه، برنامه‌ریزی برای کاهش متوسط سن ازدواج و تعهد دستگاه اجرایی کشور نسبت به تأمین مقدمات لازم برای ازدواج از جمله رویکردهای بخشی و بین بخشی است که برای اصلاح این روند ضروری است.

مدل لباس مجلسی | مدل لباس شب

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/SKhM
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.