فال تاروت چیست + آیا فال تاروت واقعی است؟

0 4,548

فال تاروت چیست + آیا فال تاروت واقعی است؟

tarot_divination_Rouzegar.com

جدیدا زیاد می‌پرسند تاروت چیست یا مگر به فال تاروت اعتقاد داری؟. اینجا می‌خوام چند تا از اصلی‌ترین موضوعات رو جواب بدم و به یک متن منبع تبدیلش کنم برای جواب به این سوالات: فال تاروت چیست؟ فال تاروت چه چیزی نیست؟ آیا می‌تون به فال تاروت اعتقاد داشت؟ چرا فال تاروت یکی از زیباترین هاست؟ آماده‌اید؟ حرکت…

فال تاروت چیست؟

فال تاروت مجموعه‌ای است از کارت‌های مصور که برای روشن‌بینی، الهام‌بخشی و گاهی پیشگویی به کار می‌روند. در مرسوم‌ترین دست‌ها، هر دست کارت شامل 78 کارت است: 21 کارت آتو، یک کارت ابله و یک سری 56 تایی از چهار خال جام،‌ شمشیر، چوبدست و سکه که هر خال شامل کارت‌های کارت‌های آس تا ده و سپس چهار صورت است.

22 کارت (آتو و ابله که شماره صفر دارد) کارت‌های کبیر نامیده می‌شوند و 56 کارت دیگر (که به جز یک کارت صورت اضافی شبیه کارت‌های ورق معمولی هستند) کارت‌های صغیر.

کارت‌های تاروت انباشته‌ هستند از نمادها و اسطوره‌ها. برای خواندن فال تاروت بعد از تمرکز روی سوال و برزدن ورق‌های آن، بر اساس نوع سوال ورق‌ها را به شیوه‌ خاصی روی زمین می‌چینند و هر کارت را در هماهنگی با محل قرار گرفته و دیگر کارت‌ها «می‌خوانند». این خواندن بر اساس نمادهای موجود در کارت و خود سوال و کارت‌های اطراف انجام می‌شود

فال تاروت

کسی چیز دقیقی درباره تاریخچه کارت‌های فال تاروت یا فال تاروت نمی‌داند ولی شکی نیست که حداقل از قرن 14ام در اروپا موجود بوده‌اند و پیش از آن نیز در مصر (با خال‌های شمشیرعربی، چوب، جام و سکه) استفاده می‌شده‌اند. نمونه‌های پیشا اروپایی کاملا حال و هوای عربی دارند و اولین نمونه‌های مشاهده شده در اروپا (1410 تا 1430) شکل اروپایی گرفته‌اند. کارت‌ها در آن دوره به احتمال زیاد برای بازی به کار می‌رفته‌اند و اولین شواهد مربوط به الهام‌بخشی کارت‌ها به 1540 بر می‌گردد.

آیا می‌توان به فال تاروت اعتقاد داشت؟

من تاروت را دوست دارم و درباره آن می‌خوانم و با آن فال می‌گویم و در عین حال هم به روند علت و معلولی جهان و علم اعتقاد دارم. مگر ممکن است؟‌ بعله به سادگی.

فال تاروت یک علم نیست. یک فراعلم است. مثل شعر، مثل ادبیات، مثل دین، مثل سـک‌س. زیبا است ولی قابل بررسی علمی نیست. شما حق ندارید شعری را بد بدانید چون به راحتی اثبات پذیر است که اعتقاد به قدی مانند سرو بی معناست

فال تاروت

اصولا بحث اعتقاد به فال تاروت بی معنی است. تاروت مثل هر چیز فراعلمی دیگر، خارج از رد و اثبات است. بحث این است که آیا فال تاروت زیبا است؟ جواب من و کسانی که فال را دوست دارند بعله است. اما چرا؟

 

فال تاروت

 

3.5/5 - (25 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/ZYLk
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.