ستاره اسکندری دست بهداد را بوسید

219

ستاره اسکندری دست بهداد را بوسید

تیتری که یک مقدار مبهم است ماجرای تعریف بی اندازه ستاره اسکندری از حامد بهداد ینا پاکروان گفت: از مسئولین وزارت ارشاد تشکر می کنم که در ماجرای خانم رابعه اسکویی کنار فیلم من ایستادند و متوجه بودند آن اتفاق ارتباطی به فیلم ما ندارد.

 

hamed behdad 1-rouzegar-com

 

تینا پاکروان: ممنونم که در ماجرای رابعه اسکویی من را حمایت کردید

 در روز دوم جشنواره فیلم فجر و در کاخ جشنواره نشست رسانه ای فیلم "نیمه شب اتفاق افتاد" که شب گذشته اکران شد، برگزار شد.نشست رسانه ای فیلم "نیمه شب اتفاق افتاد" با حضور تینا پاکروان (کارگردان) ، حامد بهداد ، گوهر خیراندیش، ستاره اسکندری(بازیگر) برگزار شد. منتقد این نشست آنتونیا شرکا بود.


در ابتدای این نشست تینا پاکروان از اهالی رسانه به دلیل زحمات شبانه روزی تقدیر و تشکر کرد و گفت: بسیار تلاش کردیم که فیلم ها را به جشنواره فیلم فجر 34 برسانیم.

 

آنتونیا شرکا به عنوان منتقد گفت : من فیلم را دوست داشتم و خوشحال هستم اسم این فیلم اسم شخصیت اول زن قصه یعنی "زیبا" نشد!تینا پاکروان گفت: نام اولیه فیلم "زیبا یک زندگی کوتاه" بود ولی من نام را تغییر دادم به دلیل اینکه نمی خواستم نام فیلمم نام یکی از شخصیت ها باشد و ترجیح دادم به حادثه اصلی قصه که در نیمه شب اتفاق می افتد بپردازم.

 

hamed behdad -rouzegar-com

 

 نشست خبری "نیمه شب اتفاق افتاد"

گوهر خیراندیش نیز گفت: بسیار شنیدم که چرا همه فیلم های تلخ در سانس های پشت هم پخش می شود و به من گفته اند برای فیلم ما دیگر اشکی به چشمشان نمانده است و من گفتم این مساله را اعلام خواهم کرد. باید تشکر کنم از تینا پاکروان که قدم هایش را در سینما محکم برداشته و باید بگویم تهیه کنندگان در فیلم های تلخ خیلی سخت سرمایه گذاری می کنند و می گویند مردم دنبال فیلم های کمدی هستند اما قسمت های اولیه فیلم ما شاد است و برای مردمی است که دوست دارند فیلم شاد ببینند.

 

ستاره اسکندری خطاب به حامد بهداد گفت:من در این فیلم عشق را در نگاه نجیبانه حامد بهداد دیدم و دوست دارم بگویم دستش را بابت ایفای عالی این نقش می بوسم.حامد بهداد نیز گفت: ممنون هستم از خانم اسکندری. به هر حال کار ما استخراج شعر و وجوهات عاشقانه از زندگی است و اگر حس می کنی من موفق شدم از شما تشکر می کنم.

 

hamed behdad2 -rouzegar-com

 

رویا نونهالی در ادامه بیان کرد: من اساسا عاشقی در سنین برابر را می پسندم اما وقتی عشق در بین سن های متفاوت را می بینم می گویم چرا که نه و خیلی اتفاق زیبایی است. تینا پاکروان توانست این عشق نجیبانه را بین ما به خوبی طراحی کند.

 

آنتونیا شرکا نیز گفت: من با خودم فکر می کردم در فیلم یک نگاه جبرآمیزی وجود دارد و انگار قرار است این عشق نافرجام باشد و نمیدانم این پایان تحمیلی بود یا انتخاب کارگردان بوده است.تینا پاکروان توضیح داد: ما درباره عشق در یک جامعه صحبت میکنیم که در حال طی کردن دوران مدرن است و با موضوعاتی چون ازدواج سفید و طلاق 70 درصدی مواجه است و امثال این عشق ها انقدر ضربه می خورند که می پذیرند عشق با نرسیدن همراه است.شخصیت زیبا به دلیل موقعیتش و به دلیل گناه شخص دیگری در حال مواخذه شدن است و طبیعتا چنین نگاهی یک عشق نامتعارف را نمی پذیرد و البته بحران درگیری با فرزند نوجوانش را نیز دارد. جمیع این مسائل پتانسیل تبدیل شدن به یک فاجعه را دارد.

 

در ادامه این نشست در خصوص عدم اجازه حضور حامد بهداد و تینا پاکروان در برنامه تلویزیونی شب گذشته صحبت های جالبی بیان شد. حامد بهداد گفت: ما باهم متحد هستیم همشهری هستیم هم وطن، هم زبان و همکار هستیم .تلویزیون ما دیگر توسط خود ما تماشا نمی شود. اولش جذاب به نظر می رسد. فکر می کنیم یک لجی در ما نهفته است و خوشحال می شویم اما بعد که می گذرد با خود می گوییم چرا باید خانه ما اینچنین باشد؟ برای من به عنوان یک ایرانی هرگز جالب نیست که کشور خودم و تلویزیون ملی خودم مورد استقبال واقع نشود.من دلم می خواهد دولت مردان هنرمندان بزرگان مملکت همه باهم در تلویزیون شرکت داشته باشیم. در همین صحبت های با تشویق خبرنگاران همراه شد.

 

او در ادامه گفت: تلویزیون و مسوولین با هنرمندان دچار سوتفاهم هستند ، ما دستمان در دست همدیگر نیست. ما به درد همدیگر میخوریم.

 

hamed behdad 3-rouzegar-com

 

تینا پاکروان صحبت های بهداد را قطع کرد و گفت : ما همدرد هم هستیم. من نمی دانم اگر این بازیگران نتوانند در تلویزیون بازی کنند پس چه کسانی باید اینکار را بکنند؟ همان کسی که نقش شهید جهان آرا را در تلویزیون بازی می کند ، در فیلم من هم بازی می کند(منظور وی حامد بهداد و حضورش در سریال کیمیا است). پس چرا آنجا اجازه ی پخش دارد؟ اینها سوال من تنها نیست و سوال همه مردم ایران است.

 

چرا باید تیزرهای سینمایی از تلویزیون پخش نشود ؟ چرا مردم نباید باخبر شوند ؟ مگر نه اینکه فیلم هایی که ما در سینما می سازیم با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دولت است؟ ما همه به دولت رای دادیم و دولت به این حکومت مربوط به مردم است.

 

ما همه ی ایراداتی که می گویند را برطرف می کنیم همه سانسور ها را اصلاح می کنیم ما برای ایران کار می کنیم و از ایران خارج نشدیم .این فیلم قرار است در تلویزیون ایران نمایش داده شود . اگر دولت جدا از صدا و سیماست پس به ما هم بگویید تا بدانیم . به نظرم خیلی خوب است که وزیر ارشاد و رییس صدا و سیما نشستی برگزار کنند و در این باره با یکدیگر صحبت کنند.ما به هم احتیاج داریم. تلویزیون تا کی می خواهد سریال تکراری نشان دهد ؟ چرا فیلم های جدید نباید خریداری شود؟ این ضربه همه اقتصاد سینما می زند . مگر قرار نیست که فرهنگ سازی کنیم؟

 

حامد بهداد در ادامه گفت : تاسف من از این نیست ، اصلا فرض می گیریم گفته اند امشب حامد بهداد حق ندارد به برنامه بیاید. اصلا چیز  مهمی نیست و من را آزار نمی دهد . اما این مسال من را یاد نکته ای می اندازد.من می خواهم سریال های ترک را مثال بزنم . تمام موضوعات این شبکه هایی که سریال ترکی نشان می دهند روی هاونگ بکوبید از درونش چه در می آید ؟ مثلا یک نفر روسری اش را برمی دارد و تمام مشکلات ما همین است؟

 

وقتی به سینمای خودم سر میزنم و نگاه می کنم میبینم که چقدر سوژه های نابی دارند . انقدر افکار ما قوی تر است که حیفم می آید. مشکل ما سوژه های عاشقانه ای که جزو ممنوعیت های شرعی مملکت ما محسوب می شود نیست.مشکل من این است که چرا خرد و جریان اندیشه و خرد در تلویزیون دیده نمی شود؟ این باعث می شود که سطح سلیقه همه مردم بالا بیاید.من به نوبه خود میل به پویایی دارم و در همه مردم هست. پس چرا نباید در تلویزیون نباشیم و با هفتاد میلیون ادم روبرو نشویم؟

 

ما اعلام دوستی با تلویزیون می کنیم.مساله دیشب در حد یک شایعه است و فقط در حد ی لحظه بود. تینا پاکروان گفت : یک رسانه در را می بندد و دیگری در را باز می گذارد .. در نهایت با احترام می گذاریم به اقای شجاع نوری مجری ان برنامه ، به برنامه هفت و به برنامه های صدا و سیما ، ما اعلام  دوستی می کنیم. مردم نباید کانال های ماهواره ای نگاه کنند و مشکل ما هستیم ما باید این قضیه را حل کنیم . چرا فقط برنامه نود دیده می شود؟ چون راحت اجازه حرف زدن دارد . پس اجازه دهند ما نیز حرف بزنیم .

 

در آخر تینا پاکروان گفت: از مسئولین وزارت ارشاد تشکر می کنم که در ماجرای خانم رابعه اسکویی کنار فیلم من ایستادند و متوجه بودند آن اتفاق ارتباطی به فیلم ما ندارد.

 

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/Ji7b
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.