سریال کلاه قرمزی ۹۵ + زمان پخش کلاه قرمزی ۹۵

137

سریال کلاه قرمزی ۹۵ + زمان پخش کلاه قرمزی ۹۵

بعد از سری جدید خندوانه حالا یکی دیگر از برنامه های پربیننده که سریال کلاه قرمزی ۹۵ می باشد ایرج طهماسب خبر داد که امسال قصد ندارد مجموعه‌ی کلاه قرمزی را برای تلویزیون آماده بکند و وعده ساخت فیلم سینمایی‌اش را داد.

 

kolah-ghermezi-95-rouzegar

 

کلاه‌ قرمزی نام شخصیت عروسکی ایرانی است که توسط ایرج طهماسب و حمید جِبِلّی خلق شده‌است. فیلم‌های ساخته‌شده براساس این شخصیت از پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران است. کلاه‌قرمزی با بیش از دو دهه فعالیت در عرصهٔ سینما و تلویزیون، از یک عروسک به پدیده‌ای فرهنگی تبدیل شد که توانست مخاطبان بسیاری در بین نسل‌های گوناگون به‌ویژه متولدین دههٔ ۱۳۶۰ بیابد.

 

این شخصیت عروسکی اولین بار در مجموعه‌ای تلویزیونی به نام جغجغه و فرفره ظاهر شد که در ابتدای دههٔ ۱۳۷۰ پخش می‌شد و سپس در سه فیلم سینمایی کلاه‌قرمزی و پسرخاله (۱۳۷۳)، کلاه‌قرمزی و سروناز (۱۳۸۱) و کلاه‌قرمزی و بچه‌ننه (۱۳۹۱) بازی کرد.

 

کلاه قرمزی 95

 

کلاه‌ قرمزی از سال ۱۳۸۸ با همراهی چند عروسک دیگر در قالب جُنگ نوروزی دوباره به تلویزیون راه یافت و در آن سال پرمخاطب‌ترین برنامهٔ نوروزی شد. ویژه‌برنامه‌های نوروزی کلاه‌قرمزی تا امروز ادامه دارد همچنین ویژه‌برنامه‌های کلاه‌ قرمزی در عیدهایی نظیر فطر و قربان یا دیگر مناسبت‌ها مثل روز مادر و نیمهٔ شعبان هم پخش می‌شوند.

 

کلاه‌قرمزی در ابتدا یک مورچهٔ عروسکی بود که در سال ۱۳۶۰ از آن در برنامهٔ «سقائک و شانه‌به‌سر دانا» به کارگردانی ایرج طهماسب استفاده می‌شد و سازندهٔ آن مسعود صادقیان بروجنی بود. صادقیان سابقهٔ ساخت عروسک‌های برنامه‌های هادی و هدی، مدرسه موش‌ ها و السون و ولسون را نیز در کارنامهٔ خود دارد.چند سال بعد از برنامهٔ سقائک و شانه‌به‌سر دانا، در سال ۱۳۷۱ برای ساخت برنامهٔ جغجغه و فرفره این عروسک از آرشیو بیرون کشیده شده و با ایجاد تغییراتی توسط مرضیه محبوب به کلاه‌ قرمزی اولیه تبدیل گشت.

 

کلاه‌قرمزی قرار بود فقط در یکی از قسمت‌های این برنامه و به‌عنوان مهمان و به‌عنوان پسری بازیگوش و یک شاگردکفاش حضور داشته‌باشد که بلد نیست درست حرف بزند، به‌طوری‌که با صدایی عجیب و با تلفظ اشتباه کلمات، مدام آب دهانش را روی صورت آقای مجری (یا به قول خودش "آقای مُرجی") می‌ریخت او به‌عنوان مهمان در برنامه حضور پیدا کرده بود و کفش‌های آقای مجری را که واکس زده بود برای او آورده بود، اما به دلیل استقبال بی‌نظیر مخاطبان از همان یک قسمت، تبدیل به عضو ثابت این برنامه شدبه طوری که نام برنامه از «جغجغه و فرفره» به «کلاه‌قرمزی و جغجغه و فرفره» تغییر کرد رفته‌رفته شکل عروسک و صدایش هم تغییر کرد و تبدیل به شخصیت کنونی‌اش شد.

 

کلاه قرمزی 95

 

آن برنامه در سال بعد به برنامهٔ صندوق پست منتهی شد و شخصیت‌های دیگری هم در آن معرفی شدند. با این وجود، با وجودی که آن برنامه عروسک‌های دیگری مثل گلابی، ژولی‌پولی و… هم داشت ولی این کلاه‌قرمزی پر شروشور اما خوش‌قلب بود که با بازیگوشی‌ها، بدحرف‌زدن‌ها و حتی دروغ‌های معصومانه‌اش توانست به حیات خود ادامه دهد و حتی پایش را به سینما باز کند.کلاه‌قرمزی که مهمان برنامه بود آرام‌آرام صاحب‌خانه شد و پس از تغییر نام برنامه در دوره‌های بعدی‌اش به نام او، از سال ۱۳۸۸ و با شروع دورهٔ جدید بازگشتش به تلویزیون کم‌کم با آوردن همهٔ فک و فامیل‌ها و حتی حیواناتشان از روستا، خانواده‌اش را گسترده‌تر کرد.

 

 

مجموعه کلاه‌ قرمزی در نوروز ۹۵ پخش میشود؟

 

این کارگردان در گفت‌وگویی کوتاه با خبرنگار ایسنا، در پاسخ به اینکه آیا «کلاه قرمزی ۹۵ » را در حال ساخت دارد؟ گفت: خیر! امسال به دلیل ساخت سینمایی «کلاه قرمزی و دوستان»، امکان ساخت مجموعه را نداشتیم و در جلسه‌ای که با مدیران صدا و سیما داشتم به دوستان پیشنهاد دادیم، حالا که ۶ ماه فرصت تا پایان سال هست، بودجه‌ی این برنامه را در اختیار دیگر برنامه‌سازان قرار بدهند تا در ایام عید نوروز ،تماشاگر برنامه‌ی جدید و جذاب برای کودکان باشیم.

 

کلاه قرمزی 95

 

طهماسب همچنین مطرح کرد: بنده هم قول می‌دهم که مردم در سینما شاهد فیلم سینمایی خوبی برای کودکان باشند، به امید دیدار در سینماهای سراسر کشور با «کلاه قرمزی و دوستان».او جزییات بیشتر درباره‌ی فیلم سینمایی «کلاه قرمزی و دوستان» را به بعد موکول کرد.مجموعه کلاه قرمزی به عنوان پرمخاطب‌ترین مجموعه‌ی نوروزی سیما سال گذشته معرفی شده بود

 

 

کلاه قرمزی 95

 

حمید مدرسی همزمان با پایان پخش «کلاه قرمزی» نوروزی با انتشار متنی ضمن تشکر از مردم خبر داد که فیلم سینمایی «کلاه قرمزی و دوستان» در سال ۹۴ ساخته می‌شود.

 

تهیه‌کننده مجموعه «کلاه قرمزی» در این متن آورده است: «بار دیگر ۹۰ روز کار شبانه روزی گروهی دست چین از بهترین‌ها ‌، دست‌چینی از دستان جادوگری عروسک‌گردان‌ها و جمع حنجره‌ طلایی‌هایی که به ۲۰ شخصیت ملی و ماندگار عروسکی این مجموعه روح و زندگی می‌بخشند تا ما آنها را باور کنیم، سپری شد.

 

کلاه قرمزی 95

 


باوری که زوج هنری تلویزیونی و سینما طهماسب و جبلی ثابت کردند که آمار پربیننده‌ترین و محبوب‌ترین مجموعه‌ تاریخی کودک و نوجوان (کلاه قرمزی) اتفاقی نیست؛گروه پرآوازه و بی‌ادعا که طی سال‌های گذشته هنر می‌آفرینند و شادی را در هر نقطه جهان که ایرانی است به ارمغان می‌آورند و بی هیچ ادعایی در این شادی با مردم شریک هستند و حالا دوباره قضاوت می‌شوند.

 

کلاه قرمزی 95

 


انتخاب مجموعه کلاه قرمزی ۹۴ به عنوان پربیننده‌ترین برنامه نوروزی از سوی مردم مسیر دشواری را پیش‌روی ما سازندگان این برنامه ترسیم می‌کند تا بتوانیم انتظار بیش از سی میلیون تماشاگر را این‌بار در فیلم جدید سینمایی «کلاه قرمزی و دوستان» در سال ۹۴ برآورده کنیم.از طرف پروژه کلاه قرمزی از اعتماد مردم متشکریم.»

 

 

سریال کلاه قرمزی ۹۵ , زمان پخش کلاه قرمزی ۹۵ , عکس های کلاه قرمزی ۹۵ , دانلود کلاه قرمزی ۹۵
 

کلاه قرمزی 95

سریال کلاه قرمزی ۹۵ , زمان پخش کلاه قرمزی ۹۵ , عکس های کلاه قرمزی ۹۵ , دانلود کلاه قرمزی ۹۵
 

کلاه قرمزی 95

سریال کلاه قرمزی ۹۵ , زمان پخش کلاه قرمزی ۹۵ , عکس های کلاه قرمزی ۹۵ , دانلود کلاه قرمزی ۹۵
 

کلاه قرمزی 95

سریال کلاه قرمزی ۹۵ , زمان پخش کلاه قرمزی ۹۵ , عکس های کلاه قرمزی ۹۵ , دانلود کلاه قرمزی ۹۵
 

کلاه قرمزی 95

 

سریال کلاه قرمزی ۹۵ + زمان پخش کلاه قرمزی ۹۵

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/cpRj
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.