مقالات جهاد دانشگاهی sid + پرتال جامع علوم انسانی ایران کنفرانس

609

مقالات جهاد دانشگاهی sid + پرتال جامع علوم انسانی ایران کنفرانس

پایگاه اطلاعاتی SID مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی ، معروف به سید، در سال 1383 توسط جهاد دانشگاهی، تاسیس شد و به عنوان یک پایگاه و بانک اطلاعات علمی به کاربران خود ارائه خدمت می نماید.

 

sid

پورتال جامع علوم انسانی  به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت های علمی و پژوهشی در حوزه علوم انسانی آغاز به کار نموده است. وجه تمایز پرتال جامع علوم انسانی با سایر پایگاه داده های مشابه، دسته بندی موضوعی داده های علمی در آن می‌باشد که در قالب بیش از 3100 موضوع، حوزه های مختلف علوم انسانی را شامل می شود. مزیت دیگر پرتال جامع علوم انسانی دسترسی آسان و رایگان مخاطبان به منابع پرتال جامع علوم انسانی می باشد.در حال حاضر پرتال جامع علوم انسانی با بیش از 300 هزار داده علمی که حدود 225 هزار داده آن تمام متن می باشد میزبان جامعه علمی و پژوهشگران حوزه علوم انسانی و اسلامی می باشد.

مایه سازی مقالات نشریات علمی پژوهشی کشور که از طریق کمیسیون نشریات وزارت علوم تحقیقات و فناوری و کمیسیون نشریات وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی صاحب مجوز می شوند.

– نمایه سازی مقالات نشریات علمی دانشگاه آزاد اسلامی و نشریات علمی دانشگاه پیام نور

– دسترسی به چکیده و متن کامل مقالات به صورت رایگان

– ارائه اطلاعات هر نشریه در صفحه مجزا همراه با دسترسی به شماره های منتشر شده از سال 1379 به بعد

– امکان جستجوی مقالات و نویسندگان بر اساس عنوان مقاله، نشریه و چکیده

    سرویس گزارش های استنادی نشریات علمی پژوهشی (JCR) شامل:

– امکان معرفی نشریات و نویسندگان مقالات پر استناد از طریق شاخص های بین المللی علم سنجی نظیر شاخص تاثیر (Impact Factor) و شاخص آنی (Immediacy Index)

– معرفی شاخصه های یک نشریه در بازه های زمانی مختلف

– قابلیت پیگیری استنادهای اخذ شده و ارائه شده توسط مقالات علمی

– ارائه کلیه گزارش های موجود به صورت کاملا پویا (Online)

    بانک مجامع علمی کشور شامل:

– دسترسی به چکیده و متن کامل مقالات ارائه شده در مجامع علمی به صورت رایگان

– امکان جستجوی مقالات به تفکیک نوع رویداد علمی برگزار شده

– امکان جستجوی مقالات به تفکیک گروه های تخصصی

سایر خدمات این پایگاه عبارتند از:

– امکان سفارش مقالات، نشریات و کتاب های الکترونیک بین المللی از طریق کتابخانه الکترونیک

– دسترسی به چکیده طرح های پژوهشی خاتمه یافته و در دست اجرای جهاد دانشگاهی

– نمایه سازی چکیده مقالات محققان ایرانی در نشریات بین المللی

– سیستم ارسال الکترونیکی مقالات علمی (Online Submission)

– برگزاری کارگاه های آموزشی با موضوعات مختلف علمی

– معرفی و نمایه نشریات ایرانی نمایه شده در ISI

آدرس این سایت   www.sid.ir

در کشور ما نشریات متعددی به چاپ می رسند که عموما به دلایل مختلف برای مخاطبین شناخته شده نیستند و حتی متخصصین آن رشته نیز از انتشار آنها بی اطلاع می باشند. همچنین بسیاری از علاقمندان و پژوهشگران نیازمند جستجو  و مطالعه مقالات و مطالب مندرج در شماره های مختلف نشریات هستند که پاسخ آنها جز با استفاده از فن آوری اطلاعات مقدور نیست.

 

هدف از طراحی این سایت، ایجاد مرجعی کامل و کارآمد از نشریات کشور در اینترنت، به منظور رفع نیاز محققین و علاقمندان و معرفی عناوین متنوع و بعضا مهجور نشریات و بسترسازی برای حضور موثر این رسانه دیرپا در صنعت نو پای اطلاع رسانی کشور است.

در این راستا فعالیت سایت از سال 1380 آغاز گردید و ضمن مکاتبه و رایزنی های مکرر با مدیران نشریات، تاکنون موفق به پوشش و ارایه خدمات به بیش از 1500 نشریه در حال انتشار شده است. این خدمات شامل درج شناسنامه نشریه، طرح روی جلد و فهرست مطالب هر شماره و اقلام مقاله شناختی آنها با استفاده از مندرجات نشریه می‌باشد. این خدمات فقط با ارسال یک نسخه از هر شماره به نشریات ارایه می شود و کاربران می توانند با استفاده از فهرست الفبایی، فهرست موضوعی و جستجو به نشریات مورد نظر خود دست یابند.

همچنین نشریات می‌توانند متن کامل و یا گزیده مقالات خود را در این سایت در دسترس کاربران ساکن در داخل و خارج کشور قرار دهند. (مدیران نشریات جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه خدمات به نشریات مراجعه نمایند.)امکانات دیگری چون اشتراک آنلاین نسخه چاپی نشریات همراه با پرداخت الکترونیک، ایجاد فهرست های مورد علاقه توسط اعضا، دریافت خبرنامه های مختلف از انتشار نشریات و بخش ویژه گردآوری و آرشیو اخبار مطبوعاتی کشور این سایت را به پایگاهی با تعامل مثبت با کاربرانش مبدل ساخته است.

همانگونه که از نام این سامانه مشخص است، پایگاه journals.ut.ac.ir مقالات نشریه های دانشگاه تهران را منتشر می کند.تا کنون بیش از 120 نشریه در حوزه علوم انسانی، مدیریت و بازاریابی، فنی و مهندسی، دامپزشکی، علوم اجتماعی و رفتاری، علوم پایه، کشاورزی و معماری در این سایت نمایه شده است.

 

دسترسی به متن کامل مقالات و امکان جستجو بر اساس کلمات کلیدی، نویسنده، دوره انتشار نشریه و … از جمله امکانات این سامانه است.دانشگاه های دیگری مانند دانشگاه علامه طباطبائی، تربیت مدرس، فردوسی مشهد، اصفهان و … نیز سامانه های مشابهی را راه اندازی نموده اند.


, ,

 

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام


وبگاه رسمی ISC پس از سیاست گ‍‍ذاری هایی که در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص ISC انجام شد، راه اندازی شده و در زمینه های زیر مشغول فعالیت است:
– بررسی و تحلیل مجلات معتبر فارسی ISC از سال 1378 تا کنون
– پردازش مجلات معتبر عربی کشورهای اسلامی از سال 2005 تا کنون
– پردازش و تحلیل مجلات علمی انگلیسی ایران و سایر کشورهای اسلامی از سال 2005 تا کنون
لازم به ذکر است، زبان های ترکی، اندونزیایی، مالزیایی، فرانسوی و … در دستور کار ISC قرار دارند و تا کنون 1352 نشریه به عنوان مجلات معتبر براساس آئین نامه نمایه سازی استنادی نشریات معتبر برای ISC انتخاب شده است.
* سامانه کنفرانس ها و همایش های پایگاه استنادی علوم جهان اسلام
سامانه isc conferences نیز تحت نظر پایگاه ISC به برگزاری همایش ها و انتشار فراخوان، دریافت آثار، داوری، ثبت نام و اعلام نتایج سمینارهای علمی ایران می پردازد.


  , ,

 

پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران


این پایگاه که وابسته به وزارت علوم می باشد، آرشیو بزرگی از پایان نامه های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و همچنین طرح های تحقیقاتی را جمع آوری نموده و در اختیار محققان قرار داده است.
براساس گزارش شورای عالی اطلاع‌رسانی، وب سایت پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران از لحاظ حجم محتوا، در میان سایت‌های دولتی مقام اول را دارد.
ارائه صدها هزار پایان نامه، طرح پژوهشی، مقاله علمی و گزارش های دولتی، این پایگاه را به یکی از غنی ترین منابع مطالعاتی تبدیل نموده است

, ,


پایگاه علمی ISI Articles با هدف «تسهیل دسترسی پژوهشگران ایرانی به مقالات تخصصی روز دنیا» راه اندازی شده و خدمات زیر را ارائه می دهد


– دسترسی فوری به متن کامل مقالات انگلیسی
– ترجمه فارسی عنوان (Title) کلیه مقالات
– ترجمه فارسی متن کامل برخی از مقالات برگزیده
– دسته بندی موضوعی مقاله ها در صدها مبحث تخصصی
– امکان دانلود رایگان 2 صفحه اول هر مقاله در قالب PDF
– پذیرش سفارش ترجمه تخصصی مقالات ISI
– امکان جستجوی سریع در میان انبوهی از موضوعات و مقالات
 

 

بانک اطلاعات نشریات کشور
وب سایت magiran نیز یکی از پایگاه های شناخته شده در عرصه انتشار مقالات علمی است که خدمات زیر را ارائه می دهد :
– دسترسی به نسخه تمام متن مقاله های نشریات علمی
– دسترسی به نسخه الکترونیکی روزنامه ها، گاه نامه ها و سایر مجلات کشور
– امکان اشتراک مجلات
– امکان پرداخت از طریق Paypal برای علاقه مندان خارج از کشور
– امکان اشتراک IP Based برای دانشگاه ها و موسسات علمی
* پرتال جامع علوم نسانی
این پایگاه که وابسته به پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی می باشد، با اهداف ذیل آغاز به کار نموده است:
– ایجاد بانک اطلاعاتی جامع و روزآمد مقالات، با دسترسی آسان، رویه یکسان و رفع محدودیت های شکلی، زمانی و سازمانی موجود.
– معرفی تخصصی پژوهشگران و اساتید در حوزه های تخصصی علوم انسانی جهت تقویت حقوق معنوی.
– فراهم نمودن بستری برای جریان سازی و مدیریت محتوای علوم انسانی جهت جلوگیری از تضییع منابع مادی و معنوی جامعه علمی کشور در روندهای تکراری و کلیشه ای کنونی.
– ایجاد زمینه مساعد برای بومی سازی علوم انسانی در کشور.
وجه تمایز پرتال جامع علوم انسانی با سایر پایگاه داده های مشابه، دسته بندی موضوعی داده های علمی در آن می‌باشد که در قالب بیش از 3100 موضوع، حوزه های مختلف علوم انسانی را شامل می شود. مزیت دیگر پرتال جامع علوم انسانی دسترسی آسان و رایگان مخاطبان به منابع این پایگاه است.


, ,  

 

پایگاه سیویلیکا


این وبگاه که در ابتدا با انتشار مقالات کنفرانس های رشته مهندسی عمران آغاز به کار کرد، کم کم حوزه فعالیت خود را گسترده تر نموده و تعداد رشته های بیشتری را پوشش داده است.سایت civilica پس از توسعه موضوعی، اخیراً فعالیت خود را از انتشار مقالات سمینارها فراتر برده و با نشریات علمی نیز همکاری می نماید.اطلاع رسانی فراخوان کنفرانس ها، دسترسی به متن کامل مقالات منتشر شده در همایش ها، دسترسی به مقالات نشریات و امکان پرداخت آنلاین، مهم ترین خدمات این سایت به شمار می روند.

 

مقالات جهاد دانشگاهی sid + پرتال جامع علوم انسانی ایران کنفرانس

 
4/5 - (1 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/6JkD
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.