عکس های جدید هنگامه قاضیانی + بیوگرافی هنگامه قاضیانی

685

 عکس های جدید هنگامه قاضیانی + بیوگرافی هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی عکس های هنگامه قاضیانی خواننده هنگامه قاضیانی بیوگرافی هنگامه قاضیانی ازدواج هنگامه قاضیانی هنگامه قاضیانی (زاده 30 اردیبهشت 1349 در مشهد) هنرپیشه تئاتر، سینما و تلویزیون ایران است. وی در سال 1386 و 1390 برندهٔ جایزهٔ سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر شد.

 

هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی , عکس های جدید هنگامه قاضیانی

 

بیوگرافی هنگامه قاضیانی

 

هنگامه قاضیانی فارغ‌التحصیل کارشناسی جغرافیای انسانی اقتصادی از دانشگاه آزاد اسلامی (شروع: دانشکده فنی دانشگاه آزاد مشهد – اتمام دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر ری) و فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد فلسفه غرب از دانشگاه سانفرانسیسکو (آمریکا) می‌باشد.شروع فعالیت هنری از سال 1379 با فیلم سینمائی سایه‌روشن به کارگردانی حسن هدایت بود که پس از آن به تئاتر روی آورد و با نمایش مثل خون برای استیک کاری از گروه تئاتر لیو برای اولین بار به روی صحنه تئاتر رفت.هنگامه قاضیانی در کنار فعالیت هنری خود ترجمه کتاب سرزمین مرد سرخپوست، قانون مرد سفیدپوست نوشته ویلکومب واشبرن را نیز در کارنامه خود دارد وهمچنین وی به عنوان داور در جشنواره وارنا در بلغارستان شرکت کرد.

 

فیلم های سینمایی هنگامه قاضیانی

 

    آزادی مشروط (1392)
    ما همه گناهکاریم (1392)
    جینگو (1392)
    ساکن طبقه وسط (1392) (حضور افتخاری)
    با دیگران (1392)
    به تهران خوش امدید (1392)
    بشارت به یک شهروند هزاره سوم (1391)
    زندگی مشترک آقای محمودی و بانو (1391)
    من مادر هستم (1390)
    روزهای زندگی (1390) (برنده سیمرغ بلورین)
    میگرن (1390)
    آینه‌های روبرو (1389) ( با حضور افتخاری )
    برف روی شیروانی داغ (1389) ( با حضور افتخاری )
    سعادت‌آباد (1389)
    بیداری رویاها (1388)
    طاووس‌های بی‌پر (1387)
    نیلوفر (1387)
    به همین سادگی (1386) (برنده جایزه جشنواره وارنا)
    اقلیما (1385)
    روایت‌های ناتمام (1385)
    به آهستگی (1384)
    بازنده (1383)
    سایه روشن (1380)
هنگامه قاضیانی در تلویزیون

    سرزمین کهن (1392)
    هویت (تله تئاتر)
هنگامه قاضیانی در تئاتر

    کالیگولا
    آکواریوم هوا
    خنکای حتم خاطره
    خرس و خواستگاری
    دفتر یادداشت
    در انتظار گودو
    مثل خون برای استیک – تئاتر گروه لئو

 

افتخارات هنگامه قاضیانی

 

    برنده جایزه بهترین بازیگر زن از جشنواره فیلم فجر کرمان برای بشارت به یک شهروند هزاره سوم
    برنده جایزه بهترین بازیگر زن از جشنواره فیلم دفاع مقدس برای روزهای زندگی
    کاندید بهترین بازیگر زن از سی وامین جشنواره فیلم فجر بخش نگاه نو برای میگرن
    برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از سی ومین جشنواره فیلم فجر برای روزهای زندگی
    کاندید بهترین بازیگر نقش مکمل زن از جشن خانه سینما برای سعادت آباد
    برنده تندیس حافظ بهترین بازیگر زن برای بیداری رویاها
    برنده جایزه بهترین بازیگر زن از جشنواره وارنا برای به همین سادگی
    برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن از بیست و ششمین جشنواره فیلم فجر برای به همین سادگی

 

هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی , عکس های جدید هنگامه قاضیانی

 


او در سال 85 در سه فیلم سینمایی نیلوفر، زن دوم، به همین سادگی به ایفای نقش پرداخت که از این میان تنها فیلم رضا میرکریمی به جشنواره آمد.قاضیانی در فیلم سینمایی به همین سادگی نقش یک زن خانه دار شهرستانی را که در مناسبات شهری تهران امروزی دچار تردید در زندگی با همسرش شده بازی کرد که برای نقش آفرینی زیبایش در این فیلم سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن در بیست و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر در سال 1386 را دریافت کرد.

 

هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی , عکس های جدید هنگامه قاضیانی

 

 قاضیانی در فیلم سینمایی برف روی شیروانی داغ در سال 89 و همچنین در فیلم سینمایی آینه های روبرو به کارگردانی نگار آذربایجانی به صورت افتخاری به ایفای نقش پرداخت.این بازیگر خوش استعداد سال 1390 با دو فیلم سینمایی میگرن به کارگردانی مانلی شجاعی فرد و فیلم سینمایی روزهای زندگی به کارگردانی پرویز شیخ طادی به ایفای نقش پرداخت و توانست بار دیگر برای بازی در فیلم سینمایی روزهای زندگی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را از سی امین جشنواره فیلم فجر بدست آورد.

 

هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی , عکس های جدید هنگامه قاضیانی

 

روزهای زندگی فقط برای هنگامه قاضیانی افتخار آفرینی نبود بلکه فیلم در 10 بخش دیگر نیز کاندید شده بود که دیپلم افتخار بهترین فیلم، سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی، سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری، سیمرغ بلورین بهترین جلوه های ویژه میدانی، سیمرغ بلورین بهترین چهره پردازی و دیپلم افتخار برای بهترین صداگذاری را دریافت کرد که در نیمه اول سال نیز فیلم اکران شد گرچه فیلم در اکران عمومی چندان موفق نبود.

 

هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی , عکس های جدید هنگامه قاضیانی


 هنگامه قاضیانی در سال 1391 با بازی در  فیلم سینمایی بشارت به یک شهروند هزاره سوم به کارگردانی محمدهادی کریمی برنده جایزه بهترین بازیگر زن از جشنواره فیلم فجر کرمان شد.بشارت به یک شهروند هزاره سوم چهارمین فیلم محمدهادی کریمی در مقام کارگردان و هجدهمین فیلمنامه اوست.

 

هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی , عکس های جدید هنگامه قاضیانی

 

بعضی وقت ها مادرش هستم، یک وقت هایی خواهرشرابطه من و پسرم رابطه درستی است. این را به چند دلیل می گویم. مهم ترین علتش این است که هیچ دروغی بین ما وجود ندارد و همین همه چیز را درست پیش می برد. ممکن است بعضی وقت ها به خاطر گفتن واقعیت رنج بکشیم اما مهم این است که به هم دروغ نمی گوییم. راستش همیشه فکر می کنم که در زمینه حضور پسری مثل اشکان در زندگی ام شانس خیلی بزرگی آوردم.


هنگامه قاضیانی و اشک‌ های پسرش


موقع تماشای سکانس نوشتن یادداشت‌های روزانه «رعنا» ناخودآگاه اشک ریختم. یک لحظه احساس کردم که همسن «توکا» شده‌ام و خستگی مادرم را با تمام وجود لمس کردم. نه به خاطر دفاع از مادرم ولی فکر می‌کنم یکی از درخشان‌ترین سکانس‌های این فیلم، لحظه نوشتن یادداشت‌های روزانه است

.
هنگامه قاضیانی بازیگر سینمای ایران که این روزها فیلم «میگرن» را روی پرده دارد، در تازه ترین گفتگوی خود درباره علت ورود دیرهنگام به عرصه بازیگری، بازگشت به ایران، نگاه مثبتش به زندگی و از زندگی در کنار پسرش (اشکان) سخن گفته است. بخش‌هایی از گفته‌های قاضیانی را در ادامه می‌خوانید

 

هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی , عکس های جدید هنگامه قاضیانی

 

عاشقی که مدت‌ها برای معشوقش منتظر می‌ماند

خیلی‌ها ممکن است بپرسند چرا از 30سالگی بازیگری را شروع کردم. خب من از 22سالگی و قبل از اینکه برای تحصیل به آمریکا بروم به‌طور جدی برای بازیگر شدن تصمیم گرفتم اما پدرم و خانواده پدری خیلی دوست داشتند که من این کار را دیرتر شروع کنم. جالب اینجاست که خانواده پدری من از لحاظ نگرش به هنر دید فوق‌العاده بازی داشتند

 

مادربزرگ من در زمان خودش عالم بود و هیچ فضای بسته‌ای نسبت به حضور زن در اجتماع و هنر وجود نداشت. ادبیات، موسیقی و سینما در خانواده پدری و مادری من جاری بود. اما دلیلی که آرزوهای من دیرتر عملی شد به خاطر این بود که آنها این فضا را در من دیرتر می‌دیدند.

 

چون می‌دانستند به خاطر میزان حساسیت‌هایی که من دارم ممکن است آسیب ببینم، نه به خاطر اینکه محیط سینما خوب نیست چون به نظر من این تفکر کاملا غلط است. آنها به این فکر می‌کردند که سینما یک صنعت است و اگر تو بخواهی شکننده باشی، خیلی زود کنار می‌روی. شاید باید من یک مراحلی را در زندگی پشت سر می‌گذاشتم و قوی‌تر می‌شدم تا با شناخت وارد عرصه سینما بشوم و حالا که بیشتر دقت می‌کنم، می‌بینم که چقدر این زمان برای من لازم بود. این یک نوع روزه ناخودآگاه بود. مثل عاشقی که مدت‌ها برای معشوقش منتظر می‌ماند. من عاشقانه پای هنر ایستادم و این ایستادگی تا همین حالا ادامه دارد.

 

رویایی که به واقعیت پیوست

یک روزهایی بود که در خانه‌ام در آمریکا می‌نشستم و برای گل‌های گلدان به شکل بازیگر بازی می‌کردم. احساس می‌کردم روی سن هستم و آنها تماشاگران کار من هستند. چند سال بعد این اتفاق در واقعیت افتاد و آن رویا عملی شد.

 


رعنا هم مثل من دوست دارد در ایران کار کند

من و رعنا(میگرن) ارتباط مشترک بزرگی با هم داشتیم. من هم مثل او سال‌ها خارج از ایران زندگی کرده‌ام و می‌توانستم همیشه آنجا بمانم اما بازگشتم و دلایل این بازگشت با رعنا یکی است. من دوست داشتم یک دوره برای تحصیل خارج از ایران بروم و بعد از تمام شدنش برگردم. یعنی هدفم ماندن نبود. رعنا هم مثل من دوست دارد در ایران کار کند و به زندگی‌اش ادامه بدهد. البته این به معنای آن نیست که کسانی که خارج از ایران زندگی می‌کنند انسان‌های بدی هستند؛ اصلا.

 

من همیشه یک جمله مقدس برای خودم دارم که در سال‌هایی که در آمریکا زندگی می‌کردم همیشه برای خودم می‌نوشتم و آن این بود که: «مهم این است که طلوع و غروب کجا برایت زیباست» این یک حس کاملا شخصی است. چند سال پیش در مصاحبه با خود شما گفتم که خداوند در قرآن می‌گوید: «زمین من پهناور است، به هرکجا که می‌خواهی سفر کن» این یعنی اینکه ما نمی‌توانیم برای آدم‌ها سدی بگذاریم. زیبایی داستان من و رعنا هم این است که ما می‌توانستیم آنجا بمانیم اما در ایران به زندگی‌مان ادامه می‌‌دهیم. البته در مورد رعنا نمی‌دانم در نهایت می‌ماند یا نه اما حس می‌کنم او هم در ایران باقی می‌ماند چون آمدن یک امید به زندگی‌اش، می‌تواند بهترین بهانه باشد.

 

خدا خیلی دوستم دارد

صادقانه بگویم به شدت به این موضوع اعتقاد دارم که نیروهایی به من کمک می‌کنند که مسیر را درست بروم وگرنه ممکن بود من هم مثل خیلی‌ها راه را اشتباه بروم. فکر می‌کنم خدا خیلی دوستم دارد که تا حالا اتفاق یا حاشیه‌ای در کنار شغلم نداشتم.

 

هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی , عکس های جدید هنگامه قاضیانی

 


بعضی وقت‌ها مادرش هستم، یک وقت‌هایی خواهرش

رابطه من و پسرم رابطه درستی است. این را به چند دلیل می‌گویم. مهم‌ترین علتش این است که هیچ دروغی بین ما وجود ندارد و همین همه چیز را درست پیش می‌برد. ممکن است بعضی وقت‌ها به خاطر گفتن واقعیت رنج بکشیم اما مهم این است که به هم دروغ نمی‌گوییم. راستش همیشه فکر می‌کنم که در زمینه حضور پسری مثل اشکان در زندگی‌ام شانس خیلی بزرگی آوردم. خیلی وقت‌ها یادمان می‌رود که در چه شرایطی در مقابل هم قرار داریم. من بعضی وقت‌ها مادرش هستم، یک وقت‌هایی خواهرش می‌شوم و خیلی وقت‌ها هم پیش آمده که دوست صمیمی‌اش بودم. به نظرم اشکان هم دقیقا همین حس را دارد.

 

برآورده شدن آرزوهای مادربزرگ

یکی از خصوصیات نسل ما این بود که بیشتر تلاش می‌کرد و کمتر غر می‌زد. کمتر به بقیه تکیه داشت اما در نسل امروز این فضا را خیلی کم می‌بینیم. نسلی هستند که دوست دارند خیلی زود نتیجه بگیرند و در این راه هم بیشتر تکیه‌شان به دیگران است. البته استثنا هم هست. درباره اشکان فقط همین را می‌توانم بگویم که تنها کاری که از من برمی آید، این است که دعا کنم تا زحمات مادربزرگ عزیز پدری‌اش را هدر ندهد. اشکان مادربزرگی دارد که برای او کارهایی کرده که انگار حضور خداوند در زندگی‌اش کاملا جریان داشته. تمام چیزهایی که در اشکان می‌بینم، تبلور حضور مادربزرگ اوست. دلم می‌خواهد من هم در راستای عملی شدن آرزوهای مادربزرگ اشکان قدم بردارم. همیشه به خودش هم می‌گویم کاری بکن که مامان بدری از تو راضی باشد و خوشحال بشود.

 

سربلندی برای داشتن یک پسر خوب

وقتی نگاه اشکان را به زندگی می‌بینم، هیچ عقده‌ای در آن پیدا نمی‌کنم. شاید علتش این باشد که بعد از جدایی ما، او تحت هیچ شرایطی در خشونت رشد نکرد. فضای اطرافش آرام بود و همین باعث شده تا امروز وقتی به روحیات و رفتارهاش نگاه می‌کنم به خودم ببالم که چنین پسری دارم. در واقع نسبت به او همیشه در زندگی سربلند بوده‌ام.از یکسری فیگور‌ها خوشم نمی‌آید

 

هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی , عکس های جدید هنگامه قاضیانی

 

نمی‌دانم چرا، اما احساس می‌کنم هرچقدر که جلو‌تر می‌روم، بیشتر دنبال خلوت‌های شخصی‌ام هستم. خانه‌ام را خیلی دوست دارم. وقتی که کارم تمام می‌شود دوست دارم برگردم به فضای خانه، کار‌هایم را بکنم، بوی غذا در اتاق‌ها بپیچد و همین کمک کند که دوباره به شرایط عادی برگردم. از یکسری فیگور‌ها خوشم نمی‌آید چون به نظر من، ما به لطف خدا تا حدودی خاص هستیم و دیگر نباید فضایمان را از این خاص‌تر کنیم.

 

عاشق چین و چروک‌های این سن و سال هستم

من عاشق سنم هستم. عاشق خط و خطوطی هستم که روی صورتم می‌افتد. چون این‌ها به من راهی را نشان می‌دهد که آمده‌ام و همین به من قدرت می‌دهد. همین حالا عکس‌هایی که در این یکی دو سال دارم را خیلی بیشتر از عکس‌های جوانی‌ام دوست دارم. چون کودک درونم هنوز زنده است و همین است که اجازه نمی‌دهد کینه و حسادت در وجودم جایی داشته باشد. امیدوارم که خدا به من کمک بکند که هیچ وقت سنگین نشوم و به نقطه‌ای نرسم که سرخورده بشوم.

 

هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی , عکس های جدید هنگامه قاضیانی

 

پدرِ مادرم می‌شوم

اشکان(فرزند هنگامه قاضیانی): من و مادرم در زندگی مثل دو دوست هستیم. گاهی فکر می‌کنم مادرم در واقع خواهرم است. حتی بعضی وقت‌ها فکر می‌کنم فرزندم است و عجیب این است که این صمیمیت در عین حال باعث نشده احترام بین ما از بین برود. من برای مادرم احترام فوق‌العاده‌ای قائلم چون او زندگی عجیب و سختی داشته اما با این وجود از پشت تمام این رنج‌ها همیشه به دنیا انرژی مثبت داده.

 

 من در زندگی هر روز از مادرم یاد می‌گیرم. دائم درباره تمام تصمیم‌هایی که می‌خواهیم بگیریم با هم مشورت می‌کنیم. بعضی وقت‌ها هم با حفظ احترام به حرف هم گوش نمی‌دهیم (می‌خندد). به نظر من یکی از خصوصیات خوب مادرم این است که هنوز کودک مانده. آنقدر که حتی گاهی وقت‌ها فکر می‌کنم او بچه من است چون در عین قدرت مادر بودن، یک وقت‌هایی کودک می‌شود، برایم حرف می‌زند و درد دل می‌کند و من پدر او می‌شوم. این احساس واقعاً برایم زیباست.

 

خستگی مادرم را با تمام وجود لمس کردم

با 12 نفر از دوستانم به دیدن فیلم «میگرن» رفتیم. مثل همیشه از حضور مادرم احساس غرور داشتم. انتخاب نقش‌هایش در دوره‌ای که اغلب فیلمنامه‌ها ضعیف هستند، انتخاب‌های شایسته‌ای است. موقع تماشای سکانس نوشتن یادداشت‌های روزانه «رعنا» ناخودآگاه اشک ریختم. یک لحظه احساس کردم که همسن «توکا» شده‌ام و خستگی مادرم را با تمام وجود لمس کردم. نه به خاطر دفاع از مادرم ولی فکر می‌کنم یکی از درخشان‌ترین سکانس‌های این فیلم، لحظه نوشتن یادداشت‌های روزانه است.

 

گالری عکس های شخصی و دیده نشده هنگامه قاضیانی

 

هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی , عکس های جدید هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , عکس های هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی , عکس های جدید هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , عکس های هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی , عکس های جدید هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , عکس های هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی , عکس های جدید هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , عکس های هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی , عکس های جدید هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , عکس های هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی , عکس های جدید هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , عکس های هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی , عکس های جدید هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , عکس های هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی , عکس های جدید هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , عکس های هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی , عکس های جدید هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , عکس های هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی , عکس های جدید هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , عکس های هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی , عکس های جدید هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , عکس های هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی , عکس های جدید هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , عکس های هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی , عکس های جدید هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , عکس های هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی , عکس های جدید هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , عکس های هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی , عکس های جدید هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی , عکس های هنگامه قاضیانی , بیوگرافی هنگامه قاضیانی

 

هنگامه قاضیانی

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/ZXTV
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.