مرموز ترین کشور دنیا را بشناسید + عکس

270

مرموز ترین کشور دنیا را بشناسید + عکس

کشوری مرموز در شرق آسیا قرار دارد که عکس ها و اطلاعات آن در ادامه مشاهده خواهید کرد. تصاویر زیر نشان می دهد که زندگی در مرموزترین کشور دنیا چگونه جریان دارد.

 

کشور

 

کُره شمالی با نام رسمی جمهوری دموکراتیک خلق کره، کشوری است در بخش شمالی شبه‌جزیره کره در شرق آسیا. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آن پیونگ‌یانگ است. این کشور از جنوب با کره جنوبی، از شمال با جمهوری خلق چین و در زاویه شمال شرقی مرز کوچکی با روسیه دارد.


جمعیت کره شمالی 24 میلیون نفر و زبان رسمی آن کره‌ای است. واحد پول این کشور وون کره شمالی است. از جمعیت این کشور حدود 64 درصد بی‌دین، 16 درصد پیرو شمن‌باوری کره‌ای، 13 درصد چئوندوی‌باور، و 4٫5 درصد بودایی هستند. این کشور یک کشور تک‌حزبی است که توسط حزب کارگران کره اداره می‌گردد و دولت این کشور پیرو ایدئولوژی جوچه (خودکفایی) است. این ایدئولوژی را کیم ایل-سونگ، نخستین رئیس‌جمهور کره شمالی پایه‌ریزی کرد و او پس از مرگش، رئیس‌جمهور ابدی کره شمالی اعلام شد. جوچه در سال 1972 در قانون اساسی جدید کره شمالی، ایدئولوژی رسمی دولتی اعلام شد و هرگونه اشاره‌ای به مارکسیسم-لنینیسم و کمونیسم از قانون اساسی کره شمالی حذف شد.

 

پس از مرگ کیم ایل سونگ پسرش کیم جونگ ایل رهبری کشور را عهده‌دار شد و از سال 2012 در پی مرگ کیم جونگ ایل رهبری این کشور در اختیار کیم جونگ اون پسرش است.

 

کشور

 

کشور

 

کشور

 

کشور

 

کشور

 

کشور

 

کشور

 

کشور

کشور

 

کشور

 

کشور

 

کشور

 

کشور

 

کشور

 

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/Rb31
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.