عکس های شخصی سعیده علی + بیوگرافی سعیده علی

300

عکس های شخصی سعیده علی + بیوگرافی سعیده علی

عکس سعیده علی بیوگرافی سعیده علی اینستاگرام سعیده علی بسکتبالیست سعیده علی سعیده علی طبق گفته کارشناسان و مربیان بسکتبال بانوان ، بهترین بازیکن ایران طی دو سال گذشته است. حتی برخی از مربیان می گویند او می تواند به باشگاه های اروپایی راه پیدا کند.

 

عکس سعیده علی بیوگرافی سعیده علی اینستاگرام سعیده علی بسکتبالیست سعیده علی

   

چه شد که تصمیم گرفتی باز هم برای قزوینی ها در لیگ برتر به میدان بروی؟


    این تیم خواسته های بازیکنی مثل مرا براحتی برآورده می کند. این تیم با بهره گیری از یک مربی خوب، بازیکنان باتجربه و البته یک حامی مالی می تواند نمونه بارز باشگاهی باشد که داعیه حرفه ای بودن دارد.
    
   

گفته می شود بابت قرارداد با این تیم پول قابل توجهی دریافت کردی که در تاریخ بسکتبال ایران بی سابقه است؟
    بله، در حال حاضر من گران ترین بازیکن کنونی بسکتبال ایران هستم. هم تیمی هایم می گویند گران ترین بازیکن تاریخ هم محسوب می شوم که البته این را باور ندارم، چرا که در تیم های تهرانی ممکن است بازیکنانی باشند که از من هم بیشتر بگیرند.
    
    حالاچقدر گرفته ای؟
    اگر لازم شد بعدا می گویم!


    
    همه ستاره های بسکتبال بانوان در حال جمع شدن در قزوین هستند. وقتی بقیه تیم ها تضعیف شده اند قهرمانی شما در لیگ برتر کار دشواری نخواهد بود، با این عقیده موافقی؟
    خیر، البته این را قبول دارم که ما خیلی قوی شده ایم، بخصوص وقتی فولاد ماهان به دسته یک رفت و ستاره های بزرگش یعنی پطروس و زمان پور به اینجا آمدند؛ اما این که ما براحتی می توانیم قهرمان لیگ شویم را اصلاقبول ندارم. تیم های دیگر که بیکار نبوده اند، آنها هم مثل ما بازیکن گرفته اند و دست به تغییر و تحول زده اند. تیم دانشگاه آزاد نیز پا به پای ما در فصل نقل و انتقالات پیش رفت و تا توانست بازیکن جذب کرد. این هم خیلی طبیعی است که بازیکنی بخواهد به تیمی برود که حداقل توقعات مالی اش را برآورده می کند. قزوین نیز چنین تیمی است که می تواند همه خواسته های یک بازیکن را برآورده کند. البته همان طور که گفتم همه بازیکنان خوب به اینجا نیامده اند و بین تیم های دیگر هم پراکنده شده اند. اصلاتیم ما بجز پطروس و زمان پور کدام ستاره را جذب کرده است؟! مسئولان قزوین تنها کاری که کرده اند این است که بازیکنان خارجی خود را حفظ کرده اند.

 

عکس های جدید سعیده علی در برنامه خندوانه کنار رامبد جوان

 

عکس سعیده علی بیوگرافی سعیده علی اینستاگرام سعیده علی بسکتبالیست سعیده علی


    
    وضع کنونی بسکتبال بانوان را چطور ارزیابی می کنی؟
    سرمایه های انسانی بسکتبال بیشتر شده اند و در مقایسه با گذشته بازیکنان بنا به دلایل مختلف بیشتر و بهتر پیشرفت می کنند. مشکل بزرگی که بسکتبال بانوان با آن مواجه است کمبود حامی مالی برای تیم های باشگاهی است. این مشکل برخی از تیم های خوب و ریشه دار را به سمت و سوی نابودی پیش برده است و باعث شده بسیاری از بازیکنان خوب بابت این موضوع فرصت ادامه بازی را از دست بدهند.


    
    حضور نداشتن در رقابت های برون مرزی چقدر به ضرر شماست؟ این موضوع برای بازیکنی همانند تو که فصل گذشته به عنوان بهترین بازیکن لیگ انتخاب شد گران تمام نمی شود؟
    بله، ما هنوز هم افسوس می خوریم و از این که نمی توانیم توانایی هایمان را در جایی غیر از لیگ به نمایش بگذاریم ناراحت و دلخوریم. می دانیم که فدراسیونی ها همه سعی و تلاش خود را برای رفع این مشکل انجام می دهند، اما گویا فیبا همچنان راضی نمی شود که ما با حجاب کامل اسلامی در میادین مختلف آسیایی و برون مرزی به میدان برویم. نپذیرفتن حجاب بازیکنان ایرانی از سوی فیبا مضحک ترین بهانه برای محروم کردن ما از حضور در رقابت های برون مرزی است.
    
   

پس چرا تیم های ملی والیبال و فوتبال بانوان بدون هیچ مشکلی در مسابقه ها شرکت می کنند؟ داشتن حجاب فقط برای بسکتبالیست ها ممنوع است؟
    این تصمیم فیباست نه ما. به هر حال این موضوع با گذر زمان حل خواهد شد، فقط باید صبر کنیم. مشکل اینجاست که می ترسم این گذشت زمان به ضرر بازیکنانی همانند من تمام شود. البته باید این را هم یادآور شوم که با وجود محرومیت ما از حضور در میادین برون مرزی، فدراسیون همچنان اردوهای تیم ملی را تشکیل می دهد و ما هم با انگیزه فوق العاده ای در این اردوها شرکت می کنیم.
    
   

به عنوان بهترین بازیکن بسکتبال شناخته می شوی. خودت چه کسی را بهترین بازیکن ایران می دانی؟
    من به عنوان یک بازیکن گارد راس هم پستی های خودم را بهتر و بیشتر می شناسم. به اعتقاد من، محمودی و آیلین آرتونیان دیگر بازیکنان خوب ایران هستند. متاسفانه فرصت چندان زیادی برای رشد ما در بسکتبال بانوان وجود ندارد.
    

عکس سعیده علی بیوگرافی سعیده علی اینستاگرام سعیده علی بسکتبالیست سعیده علی


    چرا؟
    خوب همان طور که اشاره شد ما فعلاامکان حضور در مسابقه های برون مرزی را نداریم. وقتی در رقابت های برون مرزی حضور نداشته باشیم طبیعتا تجربه جدیدی در کار نخواهد بود و وقتی تجربه ای هم نباشد نمی توانیم براساس آن مهارت های جدیدی یاد بگیریم یا این که سطح بازی هایمان را بهبود ببخشیم.


    
    می گویند تو حتی توانایی بازی کردن در تیم های اروپایی را هم داری. فکر می کنی واقعا چنین چیزی روزی عملی شود؟
    تا زمانی که نتوانم با تیم ملی در مسابقه های مختلف به میدان بروم، نمی توانم به این موضوع حتی فکر کنم. البته حتی اگر مجوز ما برای بازی کردن در رقابت های برون مرزی هم صادر شود مدت زمان زیادی طول می کشد تا دیده شویم.
    
   

حرف خاصی مانده که نگفته باشی؟
    مهم تر از این برای ورزشکاران زن وجود ندارد که به آنها توجه بیشتری شود. فقط بعد مالی مهم نیست و باید بسیاری از ابعاد دیگر این موضوع را هم در نظر گرفت.

 

سعیده علی

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/WoGA
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.