زمان دقیق انتخابات ۹۶ + نظر سنجی انتخابات ۹۶

18 77

زمان دقیق انتخابات ۹۶ + نظر سنجی انتخابات ۹۶

انتخابات ۹۶ ریاست جمهوری احمدی نژاد انتخابات ۹۶ نظرسنجی انتخابات ۹۶ پیش بینی انتخابات ۹۶ قالیباف انتخابات,پیروز انتخابات ۹۶ اخبار انتخابات ۹۶ در این مطلب آخرین مهم مربوط به انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ گذاشته می شود

 

انتخابات ریاست جمهوری 96,انتخابات 96 ریاست جمهوری,احمدی نژاد انتخابات 96,نظرسنجی انتخابات 96,پیش بینی انتخابات 96,قالیباف انتخابات 96,انتخابات ریاست جمهوری سال 96,انتخابات ریاست جمهوری ایران 96,انتخابات سال 96,پیروز انتخابات 96

 

زمان دقیق انتخابات ۹۶ ریاست جمهوری

 

معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان از پیشنهاد وزارت کشور به این شورا برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در سال آینده در دو تاریخ ۲۹ اردیبهشت یا ۵ خرداد خبر داد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، سیامک ره‌پیک معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان در گفت‌وگویی به پیشنهاد وزارت کشور مبنی بر برگزاری پیش از موعد قانونی انتخابات ریاست‌جمهوری در سال آینده، گفت: وزارت کشور برگزاری این انتخابات را در دو تاریخ ۲۹ اردیبهشت و ۵ خرداد ۹۶ پیشنهاد کرده است؛ موضوعی که بررسی کارشناسی شده و گزارش آن آماده است.

 

وی افزود: بناست این پیشنهاد در نخستین جلسه شورای نگهبان در دستور کار و بررسی قرار گیرد و هر چه به تصویب برسد، ابلاغ می‌شود، اگر شورا نظر دیگری هم داشته باشد، اعلام می‌کند. معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان، پیشنهاد دستگاه اجرایی درباره زمان برگزاری انتخابات را جزو مقدمات انتخابات و روشی متعارف دانست و تصریح کرد: جوانب مختلف موضوع از باب اینکه از نظر نظارتی مشکلی ایجاد نشود بررسی می‌شود. نجات‌الله ابراهیمیان عضو حقوقدان شورای نگهبان در گفت‌وگویی با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، درباره پیشنهاد وزارت کشور برای برگزاری زود هنگام انتخابات ریاست‌جمهوری در سال آینده گفته بود که باید برگزاری زودهنگام انتخابات ریاست‌جمهوری در شورای نگهبان بررسی شود. علی پورعلی‌مطلق دبیر ستاد انتخابات کشور از پیشنهاد وزارت کشور به شورای نگهبان درباره برگزاری انتخابات سال ۹۶ پیش از موعد مقرر قانونی، به دلیل مصادف شدن آن با ماه مبارک رمضان خبر داده بود.

 

انتخابات ریاست جمهوری 96,انتخابات 96 ریاست جمهوری,احمدی نژاد انتخابات 96,نظرسنجی انتخابات 96,پیش بینی انتخابات 96,قالیباف انتخابات 96,انتخابات ریاست جمهوری سال 96,انتخابات ریاست جمهوری ایران 96,انتخابات سال 96,پیروز انتخابات 96

 

 


کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری ۹۶ چه کسانی هستند؟


با وجود اینکه نزدیک به یک سال تا انتخابات یازدهم ریاست جمهوری باقی مانده اما گمانه زنی ها بر سر کاندیداهای احتمالی احزاب و گروه های سیاسی آغاز شده و بازار انتخاب کاندیداها در رسانه ها و محافل سیاسی داغ است. اگر چه اصولگرایان کم و بیش مهم‌ترین داعیه شفاف: با وجود اینکه نزدیک به یک سال تا انتخابات یازدهم  ریاست جمهوری باقی مانده اما گمانه زنی ها بر سر کاندیداهای احتمالی احزاب و گروه های سیاسی آغاز شده و بازار انتخاب کاندیداها در رسانه ها و محافل سیاسی داغ است. اگر چه اصولگرایان کم و بیش مهم‌ترین داعیه دار انتخابات آتی هستند اما به نظر می‌رسد اصلاح طلبان نیز بیکار ننشسته اند و بر سر مشارکت در انتخابات به اجماع رسیده‌اند.

 

 

کاندیدای احتمالی اصلاح طلبان چه کسی است؟

 

هر چند هنوز گمانه زنی ها در میان اصلاح طلبان در خصوص کاندیدای احتمالی برای انتخابات ریاست جمهوری ادامه دارد اما منابع غیر رسمی از احتمال کاندیداتوری دکتر عارف، معاون اول دولت اصلاحات، از سوی اصلاح طلبان خبر داده اند. البته این اخبار تایید نشده است. با این حال، محمد‌علی ابطحی عضو مجمع روحانیون مبارز به فارس گفته که اظهار ‌نظر درباره اینکه چه کسی محور اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری باشد زود است. عضو مجمع روحانیون مبارز درباره نحوه ورود اصلاح‌طلبان به انتخابات ریاست جمهوری گفت: جریان اصلاح‌طلبی یک جریان اصیلی است که در بدنه جامعه قرار دارد  و با اینکه ظهور و بروز ندارد اما طبیعی است که در ایام انتخابات فعال شود.

 


 
ابطحی تصریح کرد: همه جریانات سیاسی حاضر در کشور باید در انتخابات ریاست جمهوری فعال شوند از این رو اصلاح‌طلبان نیز باید در این راستا برنامه‌های خود را تدوین کنند. عضو مجمع روحانیون مبارز اظهار داشت: با توجه به اینکه جمع زیادی از اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس نهم شرکت کردند انتظار می‌رود که در انتخابات ریاست جمهوری نیز فعالیت جدی داشته باشند.  از سوی دیگر اما اصولگرایان نیز اگر‌چه به صورت پراکنده‌ای وارد گود شده‌اند اما همه شواهد حاکی از این است که به زودی مباحث انتخاباتی در اردوگاه آنان بسیار گسترده‌تر و منسجم‌تر خواهد شد. تحرکات جدید محسن رضایی و علی لاریجانی تایید کننده این گمانه زنی است.
 

 

کاندیدای جامعه مهندسی، علی لاریجانی

 

در این میان جامعه اسلامی مهندسین حمایت از علی لاریجانی را علنی کرد تا فعالیت های انتخاباتی نمایندگان مجلس برای حمایت از کاندیداهای ریاست جمهوری رسما آغاز شود. در این راستا دو تن از اعضای جامعه اسلامی مهندسین پیش بینی کردند که به احتمال زیاد اصولگرایان و جبهه پیروان خط امام و رهبری در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم از علی لاریجانی حمایت خواهد کرد.  حسن غفوری فرد عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در پاسخ به این سوال که گزینه نهایی اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم کیست، گفت: گزینه اصولگرایان دکترعلی لاریجانی خواهد بود.

 

 

مصطفی میریان عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین نیز در خصوص کاندیداتوری علی لاریجانی برای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و احتمال حمایت جبهه پیروان خط امام و رهبری از وی گفت: فعلا در ظاهر قضیه و با توجه به رای بالای لاریجانی در انتخابات ریاست مجلس احتمالا ایشان کاندیدای جبهه پیروان خط امام و رهبری در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم باشد.


محسن رضایی  و ائتلاف با معتدل ها


از سوی دیگر با توجه به شواهد موجود احتمال ائتلاف اصولگرایان معتدل با اصلاح طلبان معتدل دور از دسترس نیست. در حالی که پیش از این برخی اصلاح طلبان از احتمال ائتلاف با اصولگرایان معتدل خبر داده بودند، جبهه ایستادگی هم ازاحتمال ائتلاف با اصلاح طلبان معتدل سخن گفت.  در این راستا عضو شورای عالی جبهه ایستادگی با بیان اینکه این جبهه محسن رضایی را اولی برای ریاست جمهوری می داند، تاکید کرد: جبهه ایستادگی آمادگی ائتلاف با تمام گروه‌های سیاسی معتدل از اصلاح طلب و اصولگرا را دارد. رئوفیان البته ائتلاف یکپارچه و اتحاد میان اصولگرایان را ناممکن دانست و گفت: ظهور لیست های متعدد در ایام انتخابات مجلس نهم نشان‌دهنده این است که امر ائتلاف غیر محتمل است.
 

 

وی البته از هم‌‌اکنون به ساز و کار انتخاباتی اصولگرایان اشاره کرد و در تبیین مواضع جبهه متبوعش گفت: کسانی که متولی ایجاد هماهنگی و وحدت بین احزاب و گروه های جریان اصولگرایی قرار می گیرند، نباید تنها محدود به چند حزب و گروه قدیمی باشند و باید در تصمیم گیری‌ها از نظرات تمام گروه‌ها استفاده شود و پیشنهادات آنان مورد توجه قرار گیرد.

 

مو تلفه ، همچنان درگیر انتخاب کاندیدا

 

اما حزب موتلفه از دیگر احزاب اصولگرایی است که فعالیت های انتخاباتی را آغاز کرده و در حال رایزنی برای انتخاب کاندیدا است. در این راستا دبیر کل و دیگر اعضای این حزب از معرفی کاندیدای مستقل توسط این حزب خبر دادند . در تازه‌ترین تحولات این جبهه اما ، یحیی آل اسحاق که از وی به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی موتلفه برای انتخابات ریاست‌جمهوری نام برده می‌شد، خبر کاندیداتوری خود را گمانه زنی رسانه‌ای خواند و آن را رد کرد.

 

قائم ‌مقام حزب مؤتلفه اما با تأکید بر اینکه از هم‌اکنون نمی‌توان نامزد ریاست‌جمهوری را مطرح کرد، گفت: مؤتلفه در حال حاضر بر روی گزینه مستقل بحث می‌کند و در زمان خود آن را اعلام خواهیم کرد. اسدالله بادامچیان قائم‌مقام حزب مؤتلفه اسلامی ، درباره نامزد حزب مؤتلفه برای انتخابات آینده ریاست‌جمهوری اظهار داشت: تصمیم ما این است که برای انتخابات آینده نامزد معرفی کنیم و رجال سیاسی مذهبی هم در مؤتلفه حضور دارند. قائم‌مقام حزب مؤتلفه با بیان اینکه ما نامزدهای خود را به اصولگرایان معرفی می‌کنیم، تصریح کرد: همه کسانی که در معرض نامزدی هستند را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا اصلح را انتخاب کنیم. وی ادامه داد: اگر نامزد اصولگرایان اصلح باشد موتلفه به نفع آنها عمل می‌کند اما اگر نامزد ما اصلح باشد انتظار داریم آنها از کاندیدای ما حمایت کنند
 

بادامچیان با تأکید بر اینکه در حال حاضر نمی‌توان شخص را مطرح کرد، گفت: درحال حاضر بر روی گزینه مستقل بحث می‌کنیم و در زمان خود آن را اعلام خواهیم کرد. به این ترتیب بازار گمانه زنی های انتخاباتی از هم اکنون رونق دارد و باید منتظر ماند و دید نتیجه این گمانه زنی ها در نهایت چه خواهد بود؟

 


محسن رضایی  و ائتلاف با معتدل ها


از سوی دیگر با توجه به شواهد موجود احتمال ائتلاف اصولگرایان معتدل با اصلاح طلبان معتدل دور از دسترس نیست. در حالی که پیش از این برخی اصلاح طلبان از احتمال ائتلاف با اصولگرایان معتدل خبر داده بودند، جبهه ایستادگی هم ازاحتمال ائتلاف با اصلاح طلبان معتدل سخن گفت.  در این راستا عضو شورای عالی جبهه ایستادگی با بیان اینکه این جبهه محسن رضایی را اولی برای ریاست جمهوری می داند، تاکید کرد: جبهه ایستادگی آمادگی ائتلاف با تمام گروه‌های سیاسی معتدل از اصلاح طلب و اصولگرا را دارد.
 

رئوفیان البته ائتلاف یکپارچه و اتحاد میان اصولگرایان را ناممکن دانست و گفت: ظهور لیست های متعدد در ایام انتخابات مجلس نهم نشان‌دهنده این است که امر ائتلاف غیر محتمل است. وی البته از هم‌‌اکنون به ساز و کار انتخاباتی اصولگرایان اشاره کرد و در تبیین مواضع جبهه متبوعش گفت: کسانی که متولی ایجاد هماهنگی و وحدت بین احزاب و گروه های جریان اصولگرایی قرار می گیرند، نباید تنها محدود به چند حزب و گروه قدیمی باشند و باید در تصمیم گیری‌ها از نظرات تمام گروه‌ها استفاده شود و پیشنهادات آنان مورد توجه قرار گیرد.

 

 

مو تلفه ، همچنان درگیر انتخاب کاندیدا

 

اما حزب موتلفه از دیگر احزاب اصولگرایی است که فعالیت های انتخاباتی را آغاز کرده و در حال رایزنی برای انتخاب کاندیدا است. در این راستا دبیر کل و دیگر اعضای این حزب از معرفی کاندیدای مستقل توسط این حزب خبر دادند . در تازه‌ترین تحولات این جبهه اما ، یحیی آل اسحاق که از وی به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی موتلفه برای انتخابات ریاست‌جمهوری نام برده می‌شد، خبر کاندیداتوری خود را گمانه زنی رسانه‌ای خواند و آن را رد کرد.

 

قائم ‌مقام حزب مؤتلفه اما با تأکید بر اینکه از هم‌اکنون نمی‌توان نامزد ریاست‌جمهوری را مطرح کرد، گفت: مؤتلفه در حال حاضر بر روی گزینه مستقل بحث می‌کند و در زمان خود آن را اعلام خواهیم کرد. اسدالله بادامچیان قائم‌مقام حزب مؤتلفه اسلامی ، درباره نامزد حزب مؤتلفه برای انتخابات آینده ریاست‌جمهوری اظهار داشت: تصمیم ما این است که برای انتخابات آینده نامزد معرفی کنیم و رجال سیاسی مذهبی هم در مؤتلفه حضور دارند.
 

 
قائم‌مقام حزب مؤتلفه با بیان اینکه ما نامزدهای خود را به اصولگرایان معرفی می‌کنیم، تصریح کرد: همه کسانی که در معرض نامزدی هستند را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا اصلح را انتخاب کنیم. وی ادامه داد: اگر نامزد اصولگرایان اصلح باشد موتلفه به نفع آنها عمل می‌کند اما اگر نامزد ما اصلح باشد انتظار داریم آنها از کاندیدای ما حمایت کنند. بادامچیان با تأکید بر اینکه در حال حاضر نمی‌توان شخص را مطرح کرد، گفت: درحال حاضر بر روی گزینه مستقل بحث می‌کنیم و در زمان خود آن را اعلام خواهیم کرد. به این ترتیب بازار گمانه زنی های انتخاباتی از هم اکنون رونق دارد و باید منتظر ماند و دید نتیجه این گمانه زنی ها در نهایت چه خواهد بود؟

 

 احتمال نامزدی احمدی‌نژاد در انتخابات ۹۶


قریب به یک‌سال پس از آنکه دولت محمود احمدی‌نژاد جای خود را به دولتی داد که منتقد بسیاری از سیاست‌های دولت‌های نهم و دهم محسوب می‌شد، مشاور مطبوعاتی رئیس‌جمهور سابق از ضرورت بازگشت محمود احمدی‌نژاد به عرصه قدرت سخن گفته و تاکید می‌کند که در صورت اذعان منتقدان به اشتباهات خود و اصلاح برخی رویکردها، به احمدی‌نژاد توصیه می‌کنم در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ نامزد شود. به گزارش مشرق، علی اکبر جوانفکر در گفت وگو با روزنامه جام جم، هرچند نامزدی احمدی نژاد در انتخابات سال آتی مجلس را رد کرده و حتی نامزدی اطرافیان وی برای حضور در بهارستان را نیز منوط به تصمیم گیری شخصی آنها می کند، اما با انتقاد از عملکرد دولت روحانی، احمدی نژاد را عامل نجات کشور لقب می دهد. او همچنین معتقد است که جریان اصولگرایی برای جذب پایگاه اجتماعی، نیاز به نزدیک شدن به احمدی نژاد و استفاده از محبوبیت او دارد. وی با تحلیل انتخابات ریاست جمهوری ۹۲، نتیجه این انتخابات را به دلیل عدم حضور نامزد مورد حمایت دولت وقت، «نه به احمدی نژاد» ندانسته و می گوید که حسن روحانی در دوره دولت دهم از وزن سیاسی خاصی برخوردار نبوده است که رأی آوردنش نفی سیاست های دولت پیشین تفسیر شود.

 

انتخابات ریاست جمهوری 96,انتخابات 96 ریاست جمهوری,احمدی نژاد انتخابات 96,نظرسنجی انتخابات 96,پیش بینی انتخابات 96,قالیباف انتخابات 96,انتخابات ریاست جمهوری سال 96,انتخابات ریاست جمهوری ایران 96,انتخابات سال 96,پیروز انتخابات 96

 

مشاور جنجالی محمود احمدی نژاد درباره ماجرای دفن ریچارد فرای، ایران شناس مشهور آمریکایی در اصفهان هم از دولت خواسته تا مجوز دفن او را صادر کرده و مانع از آن شود که «برخی گروه های بدون هویت مشخص»، کشور را دچار التهاب کنند. او گفته اگر احمدی نژاد بود، این مجوز صادر می شد. جوانفکر در این گفت وگو از مشکلات دو سال آخر دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد هم سخن گفته و ادعا کرده است که برخی نهادها، زمین حرکت دولت وقت را ناهموار کردند. او در پاسخ به سوالی درباره پرونده بابک زنجانی و ادعاهایی که درباره ارتباط او با برخی مدیران دولت دهم می شود هم تاکید کرده که زنجانی دارای «هوش اقتصادی» و «ارتباطاتی» بوده اما تا حکم قضایی درباره وی صادر نشود، نمی توان گفت مفسد اقتصادی بوده است. او همچنین پرسیده: مگر نهادهای نظارتی خواب بوده اند که زنجانی میلیاردها تومان ثروت کسب کرده است؟

 

انتخابات ۹۶

2.3/5 - (7 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/oDPa
ممکن است شما دوست داشته باشید
18 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  ان شاالله دکتر عارف رئیس جمهور سال 96 خواهد بود

 2. ناشناس می گوید

  ان شاءالله احمدی برمیگرده

 3. حجت اله انصاری می گوید

  در شهر نشانه ای ز تبلیغ تو نیست
  ای عشق ! ستاد انتخاباتت کو؟!
  کاش دولت دوزادهم دولت امام دوازدهم باشد

  1. محسن می گوید

   انشااله

 4. مولایی می گوید

  انشالله دکتر احمدی نژاد میاد و ریشه ظلم کنده میشه

  1. ظهور می گوید

   فقط نژادی از احمد صلوات الله علیه
   احمدی نژاد

 5. محمد می گوید

  شعارهرکی مرده احمدی برمیگرده

 6. فاطمه می گوید

  به.امیدانتخابات سال 96که رئیس جمهورشدن احمدی نژادرو اعلام کنن .واین یعنی بازگشت ایران به زندگی

 7. مریم می گوید

  انشالله که دوباره روحانی میشه

 8. بیکار می گوید

  احودی نژادکجایی منتظرتیم

 9. 9 ماه حقوق نگرفته می گوید

  خدا پدرتو رحمت کنه اقای احمدی نژاد برگرد یه ملت پشتت ایستادن

 10. عاشق احمدی می گوید

  ب امید خدا احمدی نژاد بر میگرده

 11. ظهور می گوید

  فقط مردی از نژاد احمد
  احمدی نژاد

 12. محمد صدرا می گوید

  اینهایی که رنگ و گریم دارند همواره مورد تنفر مردم هستند .

 13. ناشناس می گوید

  مردمی نژاد…….

 14. یادگارمومنی ازمریوان-روستای بندول می گوید

  انتخابات یک امتحان بزرگ برای ملت ایران است طبق قانون عمل کنیم وازهرگونه فضاسازی وجوسازی که موجب اغتشاش ودشمن شادکن میشودبه طورجدبپرهیزیم.

 15. احمد می گوید

  با سلام خدمت همه هموطنای محترم.
  به لطف خدا مردم امروز بینش و بصیرت کافی توی اکثر زمینه های اجتماعی دارن.انشاءلله با تکیه به عقل و واقعیات قابل مشاهده و البته واقع نگری مردم توی انتخابات شرکت میکنن و هرکسی آزاده به نامزد مورد نظرش رای بده.لطفا بیایم به نظرات هم احترام بگذاریم.

 16. میثم می گوید

  سلام به هموطنان عزیزم با هر سلیقه‌ای که دارید
  آقای رئیسی مردم مستضعف از شما انتظار دارند، به یاری خدا موفقیت شما در انتخابات نصیب شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.