عکس های شخصی رضا اخلاقی راد + بیوگرافی رضا اخلاقی راد

0 348

عکس های شخصی رضا اخلاقی راد + بیوگرافی رضا اخلاقی راد

عکس های رضا اخلاقی راد بیوگرافی رضا اخلاقی راد عکس اینستاگرام رضا اخلاقی راد بازیگر سریال آسپرین به نقل از سایت ناگهان رضا اخلاقی راد ازجمله بازیگر جوان سینما و تلویزیون است که در آینده بیشتر از او خواهیم شنید. بازیگری که این روزها با پخش سریال آسپرین از شبکه نمایش خانگی بیشتر موردتوجه قرارگرفته است. البته این اولین همکاری او و فرهاد نجفی کارگردان این سریال نیست و این دو، سه سال پیش در سریال ماتادور هم تجربه همکاری را داشتند.

 

رضا اخلاقی راد,عکس و ,بیوگرافی رضا اخلاقی راد,عکس رضا اخلاقی راد و همسرش

 

بیوگرافی رضا اخلاقی راد


رضا اخلاقی راد در حال حاضر به غیر از سریال آسپرین، سریال بیقرار ۲ به کارگردانی  فلورا سام برای پخش از تلویزیون و همچنین فیلم سینمایی لرد ساخته محمد رسول اف با ایفاگری نقش اول فیلم آماده پخش دارد.سایت ناگهـان با این بازیگر سینما و تلویزیون، پیرامون نحوه ورودش به عرصه بازیگری، نقشش در سریال آسپرین و برنامه‌های آینده اش جهت فعالیت در این عرصه به گفت‌وگو نشسته است که تقدیم خوانندگان می‌شود.

 

لطفاً در ابتدا بیوگرافی مختصری از خود بیان کنید و در رابطه با نحوه ورودتان به عرصه بازیگری توضیح دهد.متولد شهر مشهد هستم. در سال ۱۳۸۵ در رشته بازیگری نمایش از دانشگاه آزاد اراک فارغ‌التحصیل شده‌ام. پیش از دانشگاه سه سال به‌صورت حرفه‌ای در گروه هنری تئاتر سیمرغ مشهد فعالیت می‌کردم که با آمدن به دانشگاه و ادامه تحصیل جدی‌تر بازیگری را دنبال کردم.هم‌زمان با تحصیل و بعدازآن با بازی در تئاتر و اجراهای عمومی و حضور در جشنواره‌ها در پشت‌صحنه چندین فیلم و سریال نیز به‌ عنوان دستیار صحنه و  دستیار کارگردان مشغول شدم.در ادامه پس از اجرای بازی در چند فیلم با ایفای نقش‌های کوتاه کم‌کم حضورم جدی‌تر و به لحاظ کمی بیشتر شد و فقط روی بازیگری متمرکز شدم تا امروز…

 

 

" آسپرین ماحصل یک اعتماد است"


چگونه برای بازی در مجموعه آسپرین دعوت شدید؟


سه‌سال پیش سابقه همکاری با فرهاد نجفی را در سریال ماتادور داشتم و این امر باعث شد تا اعتماد ایشان به من برای شرکت در پروژه آسپرین جلب شود و با تماس آقای نجفی، این ارتباط منجر به بازی در سریال آسپرین شد.

 


" وحید، تجربه‌ی یک آدم ویران شده"


لطفاً کمی در رابطه با نقش وحید در سریال آسپرین توضیح دهید.


در رابطه با نقش وحید باید عرض کنم که ابتدا چون فقط دو قسمت ابتدایی این مجموعه نگارش شده بود و از ادامه فیلم‌نامه فقط به‌صورت سیناپس یک‌خطی اطلاع داشتم، سرنوشت ادامه نقش برایم مجهول بود، ولی اعتماد دوطرفه باعث انتخاب نقش شد. البته ابتدا نقش دیگری از جمع بازیگران محافظ به من پیشنهادشده بود که با اصرار و علاقه‌مندیم برای ایفای نقش وحید این نقش به من محول شد که امیدوارم خوب و درست اجرا شده باشد.

 

 وحید برای من حکم یک آدم تنها و ویران شده درگذشته نه‌چندان دور را داشت که باکار و شرایط جدید رویکردِ مثبت‌تر و جدی‌تری به زندگی دارد و تلاش می‌کند در شرایط جدید با انگیزه و داشتن هدف، مشکلات و خلأهای گذشته را پوشش بدهد، اما با اتفاقی که منجر به فوت سارق نوجوان پول‌ها می‌شود، همه ی هدف ها و انگیزه‌ها در ذهنش خراب‌شده  و با عدم عزت‌نفس و عقبه‌ی زندگی ویران‌شده‌ی گذشته‌اش که احتمال مصرف مواد هم تجربه آن دوره بود،دوباره به مواد رجوع می‌کند و نداشتن احساس شور زندگی او را  به سمت خودکشی سوق می‌دهد.

 

رضا اخلاقی راد,عکس و ,بیوگرافی رضا اخلاقی راد,عکس رضا اخلاقی راد و همسرش

 

رضا اخلاقی راد برای ایفای نقش وحید با ساختن فیزیک نسبتاً مناسبت و کاراکتری که آن موقع ضرورتش برای نزدیکی به نقش احساس می‌شد به تمرینات ورزشی پرداختم و همین‌طور با تحقیق راجع به مصرف شیشه و تیک‌های عصبی و رفتارهای غیرمتعارف و واکنش‌های غلو شده این‌گونه افراد تلاشم را انجام دادم و بازهم امیدوارم درست اجرا شده باشد.

 

" فیلم‌نامه مهم‌ترین رکن توجه مخاطبین"

 

با توجه به مضمون معمایی این سریال که از طریق شبکه نمایش خانگی توزیع می‌شود به چه میزان امیدوارید که بتواند موردتوجه مخاطبان قرار گیرد؟توجه مخاطب در این ژانر به نظرم مستلزم فیلم‌نامه گره‌دار و اوج و فرودهای کنش و واکنشی به‌جا و درست در طول مجموعه است تا بتواند برای مخاطب فارغ از پرداخت کارگردانی کشش دنبال کردن داستان ایجاد کند که فکر می‌کنم با آمدن کاراکترهای دیگر به مجموعه و اتفاق‌های پیش رو این اتفاق می‌افتد. مهم‌ترین رکن به نظرم همان فیلم‌نامه است.

 

"مقایسه سریال آسپرین با شهرزاد درست نیست"


برخی آسپرین را با سریال شهرزاد مقایسه می‌کنند. آیا این سریال هم می‌تواند همانند شهرزاد درفروش موفق باشد؟

مقایسه آسپرین با شهرزاد در گونه نمایشی درست نیست، چون اجرا و کارگردانی متفاوتی رو لازم دارد. همچنین با فلاش بک فلاش فورواردی که اتفاق می‌افتد و بعضاً با روایت غیره خطی داستان روبرو هستیم تماشاگر وادار به چیدن این پازلها و ورود و کنجکاوی و حدس زدن قصه می‌شود که این با اجرای خطی و کلاسیک شهرزاد و نحوه قصه‌گویی آن متفاوت است.البته نباید از پوشش خبری و تبلیغات گسترده شهرزاد نسبت به آسپرین گذشت که تاثیر زیادی در اطلاع‌رسانی عمومی داشت. به نظرم تجربه این‌گونه کار و جواب مثبت گرفتن از مخاطبی که قبلاً از دیدن سریال‌های خارجی مشابه اتفاق افتاده خوشبین کننده است.

 

"ساخت سریال آسپرین ادامه دارد"
 

آنگونه که اعلام شده سریال آسپرین قرار است در ۴ فصل پخش شود، در حال حاضر چند قسمت از این مجموعه آماده نمایش شده است؟

فعلاً فصل اول در حال پخش بوده و همزمان در حال تولید قسمت‌های پایانی این فصل هستند که به‌احتمال‌زیاد در اواخر پاییز سریال با داستان و داستانک های دیگر که در حال نگارش است، ادامه خواهد یافت.

 

به نظر شما کار در عرصه نمایش خانگی چه تفاوتی با بازی در سینما یا تلویزیون دارد؟

در بازیگری هیچ تغییر خاصی اتفاق نمی‌افتد، به نظرم شاید کمی به خاطره ممیزی‌های کمتر در سینمای خانگی، دست بازیگر بازتر باشد، ولی در کلیت اجرا تغییری احساس نمی‌ شود. هرچند که بازی برای مدیوم سینما و لنزهای متفاوت دوربین اجرای نقش درونی‌تر و با اکت متعادل‌تر همراه است، "ولی آنِ بازیگری محفوظ است"

 


آیا در حال حاضر برای اثر دیگری پیشنهاد بازی دارید و یا در حال بازی در مجموعه دیگری هستید؟

در حال حاضر مشغول انجام کاری نیستم.سریالِ تلویزیونی بیقرار۲ به کارگردانی  خانم فلورا سام به پایان رسیده و فیلم سینمایی لرد ساخته محمد رسول اف را که در آن ایفاگر نقش اولش هستم آماده پخش و " لرد " برای حضور در یک فستیوال بین‌المللی مطرح می باشد.

 

رضا اخلاقی راد,عکس و ,بیوگرافی رضا اخلاقی راد,عکس رضا اخلاقی راد و همسرش

 


" نبود امنیت شغلی، مسئله‌ای همیشگی"

 

این روزها بسیاری از بازیگران نسبت به نبود امنیت شغلی برای بازیگران یا به‌موقع پرداخت نشدن دستمزد بازیگران گله‌مند هستند، شما در این رابطه چه نظری دارید؟

 خوشبختانه تابه‌حال مشکل دریافت دستمزد نداشتم اما نبود امنیت شغلی مسئله‌ای همیشگی است که با تحت پوشش قرار گرفتن عوامل ساخت و نه‌فقط بازیگری، توسط صاحبان تولید و ساخت و باور ملزومات لازم برای نگاه به سینما و تلویزیون و رسانه به عنوان یک صنعت، این دغدغه مرتفع خواهد شد.البته خیلی مسائل دیگر مثل جابه‌جایی مدیران، هجوم نابازیگرها و سیستم غلط جاری در پرورش استعدادها، بعضاً کار نابلد بودن عوامل تولید و ورود آن‌ها به مسائل نامربوط، سبب عدم امنیت شغلی گردیده که امیدوارم با کارشناسی این روند بهبود یابد. فعلاً که ما همچنان گذشته محکوم به تلاش و در انتظار بهبود شرایط هستیم.

 

رضا اخلاقی راد

3/5 - (3 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/SClg
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.