خواص بادام برای پوست + آشنایی با فواید بادام خواص بادام برای کودکان

0 367

خواص بادام برای پوست + آشنایی با فواید بادام خواص بادام برای کودکان

خواص بادام زمینی خواص بادام خام خواص بادام تلخ خواص بادام درختی خواص بادام برای پوست خواص بادام برای کودکان خواص بادام یکی از انواع آجیل هایی است که در ایران به وفور یافت می شود و خواص فوق العاده آن باعث شده که در لیست مواد مغذی و مفید قرار گیرد.با وجود داشتن چربی بالا، بادام بسیار مغذی می باشد بادام دانه های خوراکی است که بر روی درخت Prunus dulcis، معمولا به نام درخت بادام رشد می کند. بادام بومی شرق میانه است اما در حال حاضر ایالات متحده بزرگترین تولید کننده در جهان است

 

خواص بادام, بادام,فواید بادام,

 

خواص بادام برای پوست

 

بادام در فروشگاه ها معمولاً بدون پوست به فروش می رسد و نیز به صورت خام یا بو داده به فروش می رسد. در اینجا 9 تا از فواید سلامتی مبتنی بر شواهد آورده می شو

 

1. بادام مقدار عظیمی از مواد مغذی دارد

بادام مشخصات مواد مغذی فوق العاده قابل ملاحظه را به رخ می کشد.

1 اونس ( 28 گرم ) یا تعداد انگشت شماری از بادام حاوی:

فیبر:3.5 گرم است.

پروتئین:6 گرم.

چربی:14 گرم (9 تا از منو اشباع شده ).

ویتامین :E 37 % از RDA.

منگنز:32 درصد از RDA.

منیزیم:20٪ از RDA.

همچنین حاوی مقدار مناسبی از مس، ویتامین B2 ( ریبوفلاوین ) و فسفر است.این مقدار بادام تنها 161 کالری و 2.5 گرم کربوهیدرات قابل هضم تولید می کندهمچنین مهم است که توجه داشته باشید 10 – 15 ٪ از کالری بادام توسط بدن جذب نمی شود چرا که دسترسی و شکستن این چربی بیش از حد دشوار است.بادام نیز اسید فیتیک بالایی دارد ماده ای که به مواد معدنی خاصی متصل می شود و مانع از جذب آنها است. این به این معنی است که مقدار آهن، روی و کلسیم که از بادام دریافت خواهد شد تا حدودی کاهش می یابد.در انتها:بادام، آجیل درختی بسیار محبوب است. بادام چربی های سالم اشباع نشده بالا، فیبر، پروتئین و مواد مغذی مختلف مهمی دارد.

 

2. بادام دارای آنتی اکسیدان هایی استبادام منبع فوق العاده از آنتی اکسیدان ها است.آنتی اکسیدان ها به محافظت در برابر استرس اکسیداتیو که می تواند به مولکول در سلول ها آسیب و به پیری و بیماری هایی مانند سرطان منجر شود کمک می کند.آنتی اکسیدان قوی در بادام عمدتاً در لایه قهوه ای پوست متمرکز شده است.به همین دلیل، کندن پوست بادام، بهترین انتخاب از منظر سلامتی نیست.کارآزمایی بالینی روی 60 مرد سیگاری نشان داد که 84 گرم ( حدود 3 اونس ) بادام در طول روز بیومارکرهای استرس اکسیداتیو را 23 – 34 ٪ در طی یک دوره 4 هفته کاهش داد.این یافته ها از مطالعه دیگری، که نشان می دهد خوردن بادام با وعده های غذایی اصلی، بعضی از مارکرهای آسیب اکسیداتیو کاهش می یابد حمایت می کند.در انتها:بادام آنتی اکسیدان های بالایی دارد که می تواند سلول های شما را از آسیب های اکسیداتیو، عامل عمده پیری و بیماری محافظت نماید.

 

خواص بادام, بادام,فواید بادام,

 

 

3. بادام سرشار از ویتامین E و از غشای سلولی شما در برابر آسیب محافظت می کندویتامین E از آنتی اکسیدان محلول در چربی است.این آنتی اکسیدان ها تمایل به ساخت در غشای سلولی در بدن دارند و از سلول ها در برابر آسیب اکسیداتیو محفاظت می کند.بادام از بهترین منابع ویتامین E در جهان هستند تنها با یک اونس، 37٪ از مصرف روزانه را تامین می کند.مطالعات متعدد نشان می دهد مصرف ویتامین E بالا با نرخ پایین تر بیماری های قلبی، سرطان و بیماری آلزایمر در ارتباط است.در انتها:بادام در جهان از بهترین منابع ویتامین E است مصرف کافی ویتامین E در غذاها با فواید سلامتی متعددی مرتبط است.

 

4. بادام به کنترل قند خون می تواند کمک کندآجیل کم کربوهیدرات است اما دارای چربی های سالم، پروتئین و فیبر بالایی هستند.به همین علت یک انتخاب ایده آل برای بیماران دیابتی است.با این حال، یک چیز دیگر که مجموعه بادام را جدا می کند مقدار قابل ملاحظه ای از منیزیم است.منیزیم یک ماده معدنی که در بیش از 300 فرآیند جسمانی، از جمله کنترل قند خون شرکت دارد.میزان توصیه شده، برای منیزیم 310 – 420 میلی گرم است. دو اونس از بادام تقریباً نیمی از آن را ارائه می دهد با 150 میلی گرم از این ماده معدنی مهم تمام منیزیم فراهم می شود.به نظر می رسد که 25 – 38 ٪ از بیماران دیابتی نوع 2 کمبود منیزیم دارند که اصلاح کمبود، سطح قند خون را بطور قابل توجهی کاهش می دهد و باعث بهبود عملکرد انسولین می شود.این نشان می دهد که غذاهای با منیزیم بالا ( مانند بادام ) ممکن است برای پیشگیری از سندرم متابولیک و دیابت نوع 2 مفید باشد که هر دو آنها مشکلات گسترده سلامتی امروز هستند.در انتها:بادام دارای منیزیم بسیار بالا است یک ماده معدنی که اکثر مردم به اندازه کافی دریافت نمی کنید. مصرف منیزیم بالا ممکن است مزایای عمده برای سندرم متابولیک و دیابت نوع 2 داشته باشد.

 

5. منیزیم همچنین دارای مزایای برای فشار خون استمنیزیم در بادام نیز ممکن است به سطح فشار خون کمک کند.فشار خون بالا ( هیپرتنشن ) یکی از عواملی است که منجر به حملات قلبی، سکته مغزی و نارسایی کلیه می شود.کمبود منیزیم به شدت با مشکلات فشار خون مرتبط است صرف نظر از اینکه شما خواه اضافه وزن داشته و یا نداشته باشید.مطالعات نشان داده اند که اصلاح کمبود منیزیم می تواند به کاهش عمده ای در فشار خون منجر شود.با توجه به اینکه اکثر مردم غذاهای دارای منیزیم مصرف نمی کنند اضافه کردن بادام به رژیم غذایی می تواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.در انتها:سطح پایین منیزیم به شدت با فشار خون بالا مرتبط است مطالعات نشان می دهد که بادام برای کنترل فشار خون مفید است.

 

6. بادام می تواند سطح کلسترول را کاهش دهدسطح بالای لیپوپروتئین LDL ( کلسترول بد ) در خون یک عامل خطر شناخته شده برای بیماری های قلبی است.آنچه می خورید می تواند اثرات عمده بر سطح LDL داشته باشد و برخی از مطالعات نشان داده اند بادام موثر می باشد.

 

16 هفته مطالعه در 65 نفر دیابتی نشان داد که یک رژیم غذایی با 20 درصد از کالری بادام میزان کلسترول LDL را به طور متوسط 12.4 میلی گرم / دسی لیتر کاهش می دهد.مطالعه دیگری نشان داد که 1.5 اونس ( 42 گرم ) بادام در طول روز کلسترول LDL 5.3 میلی گرم / دسی لیتر کاهش می دهد در حالی که حفظ کلسترول خوب HDL با بادام سبب از دست دادن چربی شکم می شود.در انتها:خوردن 1-2 مشت بادام در طول روز می تواند به کاهش خفیف در سطح کلسترول LDL منجر شود.

 

7. بادام از اکسیداسیون مضر کلسترول LDL جلوگیری می کندبادام سطح LDL را در خون کاهش می دهد.بادام همچنین از اکسیداسیون LDL محافظت، که یک گام مهم در روند بیماری های قلبی است.پوست بادام غنی از آنتی اکسیدان پلی فنل است که نشان داده شده است برای جلوگیری از اکسیداسیون کلسترول در لوله های آزمایش و مطالعات حیوانی مفید است.هنگامی که با سایر آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین E ترکیب شود ممکن است حتی اثر قوی تر داشته باشد.در یک مطالعه انسانی با خوراک سرپایی بادام به مدت یک ماه، میزان کلسترول LDL اکسید شده، 14٪ کاهش یافت. این به کاهش خطر بیماری های قلبی در طول زمان منجر می شود.در انتها:کلسترول LDL می تواند اکسیده شود که یک گام مهم در روند بیماری های قلبی است. نشان داده شده است خوراک سرپایی بادام به طور قابل توجهی LDL اکسیده را کاهش می دهد.

 

 

خواص بادام, بادام,فواید بادام,


8. خوردن بادام با کاهش در مجموع مقدار کالری مصرفی، گرسنگی را کاهش می دهدبادام کم کربوهیدرات و دارای هر دو پروتئین و فیبر هستند.هر دو پروتئین و فیبر شناخته شده سبب افزایش سیری می شود. آنها به مردم احساس کامل تر می دهد به طوری که آنها تا پایان غذا خوردن کالری کمتری دریافت می کنند.در یک مطالعه 4 هفته با 137 شرکت کننده، و مصرف 1.5 اونس روزانه (43 گرم ) از بادام به طور قابل توجهی گرسنگی و میل به غذا خوردن کاهش می یابد.مطالعات متعدد دیگری از اثرات آجیل در مبارزه با گرسنگی پشتیبانی می کند.در انتها:آجیل هایی مانند بادام دارای پروتئین و فیبر بالا اما کربوهیدرات پایین هستند مطالعات نشان می دهد که خوردن بادام ( و دیگر آجیل ها ) می تواند سیری را افزایش دهد و به شما در خوردن کالری کمتر کمک کند.

 

9. بادام برای کاهش وزن فوق العاده موثر استآجیل شامل چندین مواد مغذی است که شکستن و هضم آن برای بدن سخت است.در حدود 10 – 15٪ از کالری آجیل ها جذب نمی شود و شواهدی وجود دارد که خوردن آجیل می تواند سوخت و ساز بدن را کمی افزایش دهد.خاصیت مبارزه با گرسنگی آجیل در رژیم های غذایی کاهش وزن موثر است.در یک مطالعه، یک رژیم غذایی کم کالری با 3 اونس (84 گرم ) بادام سبب افزایش 62٪ در مقایسه با یک رژیم غذایی غنی شده با کربوهیدرات های پیچیده کاهش وزن را نشان داد.مطالعه دیگری در 100 زن مبتلا به اضافه وزن نشان داد که کسانی که بادام مصرف کردند در مقایسه با کسانیکه مصرف نکردند. بهبودی در سایز دور کمر و سایر نشانگرهای سلامت داشتند.بادام درخت بادام به 8 متر مي رسد . درختي است زيبا كه از زمانهاي قديم در نواحي مركزي و غربي آسيا مخصوصا افغانستان و ايران ، سوريه و فلسطين پرورش مي يافته است

 

خواص بادام, بادام,فواید بادام,

 

نامهای فارسی: بادام معمولی، درخت بادام، لوز، بادام آغاجی، درخت بادام شیرین، کهرو، ارچین، بایم، چغاله بادام، دیم دار، گواروم بوته
نام انگلیسی: Almond – Sweet almond – Bitter almond
نام علمی: Amygdalus communis (syn.Prunus communis)
خانواده: Rosaseae

 


درخت بادام بومی منطقه مدیترانه آسیا است. بلندی آن به 6تا8 متر می رسد و برگهای آم ساده، بیضی باریک، نوک تیز، کمی موج دار و گلهای صورتی رنگ است. بادام دارای دو واریته اصلی می باشد که بادام شیرین و بادام تلخ می باشد.بادام حاوی گلیکوزید سیانوژنیک به نام آمیگدالین (Amygladin)است. این گلیکوزید در بادام شیرین به مقدار ناچیز ولی در بادام تلخ در حد سمی و به میزان یک تا 3.5 درصد حضور دارد و می تواند منشاء مسمومیت دامها و یا انسان واقع شود.هیدرولیز آمیگدالین، ینزالدئید (enzaldehyde)، جنتوبیوز (Gentobiose) و اسید سیانیدریک تولید می کند.ريشه درخت بادام بسيار قوي است . اين درخت مي تواند حتي با كمي رطوبت نيز رشد كند .برگهاي آن بيضي ، باريك ، نوك تيز و برنگ سبز مي باشد . گلهاي آن بسيار زيبا و برنگ صورتي است . در اوائل بهار شكوفه هاي بادام ظاهر مي شود .

 


ميوه درخت بادام بصورت شفت مي باشد كه قشر خارجي آن سبز رنگ و پوشيده از كرك است كه در داخل آن بادام با پوست سخت وجوددرد . در ابتداي تشكيل ميوه پوشش خارجي سبز رنگ و گوشت در است كه پوشيده از كرك است و هنوز بردستي رشد نكرده كه آنرا چغاله بادام Amandon مي نامند كه داراي خواص مخصوص مي باشد . پس از رسيدن بادام بتدريج پوشش خارجي سبز رنگ خشك شده و پوست آن نيز سفت و سخت مي شود و مغز بادام در داخل آن رشد كرده و آماده استفاده مي شود .مغز بادام بيضي شكل و مسطح بوده كه يكطرف آن نوك تيز است . مغز بادام در داخل پوسته نارك قهوه اي رنگي مي باشد كه مي توان آنرا بكمك آب گرم از آن جدا كرد كه مغز بادام سفيدرنگ در داخل آن است .مغز بادام شيرين و طعم ملايم و خوشمزه اي درد و بسهولت از بادام تلخ تشخيص داده مي شود از كليه قسمت هاي درخت بادام شيرين مانند شكوفه ، برگ و ميوه آن استفاده طبي مي شود

 

خواص بادام, بادام,فواید بادام,

 

خواص داروئي بادام


بادام شيرين از نظر طب قديم ايران كمي گرم و تر است .

1) بادام ملين بوده و روغن بادام ضد يبوست است مخصوصا از روغن بادام مي توان رفع يبوست براي بچه ها استفاده كرد .


2)بادام سينه را نرم مي كند .


3)شير بادام براي رفع سرفه ، ناراحتي حنجره و تنگي نفغس مفيد بوده و خلط آور است .


4) بادام براي درمان زخم روده ها و مثانه و اسهال مفيد است .


5)بادام بو داده مقوي معده بوده و قابض است .


6)بادام تقويت كننده نيروي جنسي است و توليد اسپرم را زياد مي كند .


7)بادام را آسياب كرده و با عسل مخلوط كنيد براي درد كبد و سرفه مفيد است .


8)چغاله بادام لثه و ريشه دندان را تقويت مي كند .


9) چغاله بادام براي خشكي دهان مفيد است .


10)شكوفه بادام را دم كنيد و بعنوان مسهل براي اطفال استفاده كنيد .


11)دم كرده پوست قهوه اي رنگ مغز بادام بهترين دارو براي تسكين درد و التهاب مجاري تنفسي است .(مقدر مصرف 5 گرم در 100 گرم آب )


12)جوشانده برگ درخت بادام براي نارسائي كبد و كيسه صفرا مفيد است .


13)روغن بادام خواب آور است و بيخوابي را از بين مي برد .


14)براي صاف كردن سينه و نرم شدن روده ها و از بين بردن سرفه خشك بايد روغن بادام را با شكر و كتيرا مخلوط كرده و بخوريد .


15)روغن بادام را با آب گرم مخلو ط كنيد داروي خوبي براي رفع اسهال و دل پيچه بچه ها خواهد بود . ضمنا اين مخلوط سنگ مثانه را خارج كرده و ادرار كردن را آسان مي كند .


16)براي درمان نقرس و رفع خميدگي پيران ، مهره هاي پشت را با روغن بادام چرب كنيد .


17)برگ تازه درخت بادام مسهل و ضد كرم است .


18)برگ خشك شده درخت بدام قابض بوده و اسهال را از بين مي برد.


19)روغن بادام شيرين بدليل خاصيت نرم كنندگي و ضد التهاب در كرم ها و پمادها بكار مي رود.


20)براي رفع بيماريهاي سينه ، روغن بادام شيرين را با هموزن آن عسل و يك زرده تخم مرغ مخلوط كنيد كه بصورت خمير يكنواختي دارايد سپس به آن جوشانده گل ختمي اضافه كرده و يك قاشق چايخوري از انرا بفاصله هر سه ساعت بخوريد .


21)براي رفع خارش پوست بچه هائيكه كه سرخك و مخملك دارند روغن بادام را در تمام سطوح بدن آنها بماليد خارش را تسكين مي دهد .


22)ماليدن روغن بادام بر روي پوست التهاب را رفع كرده و سوختگي را درمان مي كند.


23) روغن بادام اگزما را رفع مي كند .

 

خواص بادام, بادام,فواید بادام,

 

خواص بادام تلخ


مغز بادام تلخ ازنظر طب قديم ايران خيلي گرم و خشك است


1-بادام تلخ را آسياب كرده و با سركه مخلوط كنيد ضماد خوبي براي سر درد مي باشد همچنين ماليدن آن بر دور چشم براي تقويت بينايي مفيد است .


2- خوردن بادام تلخ براي تنگي نفس ، سرفه و ورم ريه مفيد است .


3-بادام تلخ رابا عسل بخوريد كبد و طحال را تميز مي كند .


4-براي رفع درد كليه ها بادام تلخ را با نشاسته و نعناع بخوريد .

 

5- بادام تلخ را با عسل براي قولنج مفيد است .


6-براي از بين بردن سنگ كليه و ناراحتي هاي كليه ، بادام تلخ را با شيره انگور مخلوط كرده و بخوريد .


7-اگر عادت ماهيانه خانم ها عقب مي افتد بهترين طرز درمان آن قرار دادن شياف بادام تلخ در مهبل است .


8-براي ازبين بردن لكه هاي صورت ، بادام تلخ را پودر كنيد و با سركه مخلوط كرده و ضمادي از آن درست كنيد و روي پوست بماليد .


9-ضماد بادام تلخ براي درمان زخم هاي كهنه خارش و مخملك بكار ميرود .


10- ضماد ريشه درخت بادام تلخ براي درمان انواع دردها مفيد است .


11-ضماد ريشه درخت بادام براي پاك كردن طحال ، كليه و دفع كرم روده بكار مي رود .


12-دم كرده ريشه درخت بادام تلخ براي پاك كردن طحال ، و دفع كرم روده بكار مي رود .


13-روغن بادام تلخ خاصيت مسهلي درد .


14-روغن بادام تلخ براي تنگي نفس ، درد كليه و خارج كردن سنگ مثانه مفيد است .


15-براي رفع زنگ زدن و صدا در گوش يك قطره از روغن بادام تلخ را در گوش بريزيد .


16-ماليدن روغن بادام تلخ روي صورت ، لكه ها و چين و چروك را از بين مي برد .


17-رغن بادام تلخ ترك دست و پا را كه از سرما ايجاد شده از بين مي برد .


18-آنهايي كه مبتلا به اگزما هستند اگر از بادام تلخ خميري درست كنند و از آن بجاي صابون براي شستن نقاطي كه مبتلا به اگزما است استفاده كنند بزودي بهبود مي يابند .


19-خمير بادام تلخ براي رفع بوي بد پا و زير بغل مفيد است .


20-روغن بادام تلخ براي درمان سياه سرفه مفيد است .

 

خواص بادام, بادام,فواید بادام,

 


مضرات بادام


بادام از نظر اينكه داراي مواد مغذي بسياري است بنابراين غذاي بسيار خوبي است ولي چون سنگين و ثقيل الهضم مي باشد نبايد در خوردن آن افراط كرد و مقدر آن نبايد در روز بيش از ده دانه باشد . بادام همچنين براي معده هاي ضعيف و سرد خوب نيست و اشخاصي كه معده ضعيف دارند بهتر است بادام را با شكر بخورد روغن بادام : براي بدست آوردن روغن بادام ، مغز بادام را پس از تميز كردن و خشك كردن خرد مي كنند و بصورت خمير در مي آورند و سپس آنرا تحت فشار قرار داده و روغن آن را استخراج مي كنند . اين روغن را فشار اول مي نامند .تفاله بادام را كه از فشار اول باقيمانده تحت اثر حرارت و مواد شيميايي قرار داده و روغن فشار دوم را بدست مي آورند . بدليل اينكه روغن بادام گران است معمولا تقلب كرده و آنرا با روغن هاي ديگر مانند روغن مغز هسته زردآلو و هلو مخلوط كرده و بام روغن بادام مي فروشند .همانطور كه گفته د اگر روغن بادام تلخ يا مغز زردآلو و يا هلو تحت اثر آّب قرار گيرند اسيد سيانيدريك و آلدئيد بنزوئيك توليد مي شود كه سمي است بنابراين براي گرفتن روغن از اين هسته ها نبايد از آب استفاده كرد .

 

اسانس بادام تلخ :

اين اسانس مايعي زلال و بيرنگ است كه در اثر كهنه شدن برنگ زرد كمرنگ در مي آيد . بوي آن قوي ، طعمش سوزاننده و تلخ و بسيار سمي است . اسانس بادام تلخ بسهولت با اكسيژن هوا تركيب و اكسيد مي شود . بنابراين بايد هميشه محتوي آن كاملا پر و در بسته بوده و در جاي تاريك و سرد نگاهدري شود .

 


شكوفه و گل بادام

 

گل و شكوفه درخت بادام داراي بوي مطبوعي و طعم تلخ مي باشد .

 

 

پوست ميوه بادام

 

 بصورت جوشانده مصرف مي شود . طرز تهيه آن به اين صورت است كه 50 گرم پوست بادام شيرين را در يك ليتر آب ريخته و مدت چند دقيقه آنرا مي جوشانند سپس آنرا صاف كرده و مصرف مي كنند .

 

 

برگ درخت بادام

 

براي تهيه جوشانده برگ درخت بادام 50 گرم برگ درخت را در يك ليتر آب مي جوشانند و سپس صاف مي كنند .

 


مغز بادام

 

  معمولا بصورت خشك شده و خام و يا بوداده مصرف مي شود .

 

 

شير بادام

 

شير بادام را از مغز بادام بو نداده و خام تهيه مي كنند . براي تهيه آن 50 گرم مغز بادام را كاملا آسياب كرده كه بصورت پودر در آيد . سپس مقدر 50 گرم شكر يا قند به آن اضافه كرده و با يك ليتر آب مخلوط مي كنند مايعي مانند شي بدست مي آيد .نوع ديگر شير بادام براي كودكان شير خوار و اطفال بسيار مفيد است و مي تواند جانشين شير مدر و يا مكمل آن باشد بدين ترتيب بدست مي آيد كه مقدر 50 گرم بادام را بمدت چند دقيقه در آب گرم قرار مي دهند تا پوست آن كنده شود سپس آنرا آسياب كرده و بصورت پودر در مي آيند و مقدر كمي آب را بان اضافه مي كنند و بهم مي زنند تا بشكل خمير در آيد سپس خمير حاصل را با يك ليتر آب مخلوط و بهم مي زنند و سپس مقدر 50 گرم عسل بآن اضافه مي كنند تا كاملا حل شود . اين مايع را از پارچه ململ مي گذرانند تا مايعي مانند شير از آن باقي بماند.البته اگر اشخاص بالغ بخواهند از شير بادام استفاده كنند احتياجي به صاف كردن آن نخواهد بود .طريقه ديگري كه آسان تر است بدين صورت مي باشد كه مقدر 50 گرم بادام پوست كنده يك ليتر آب و 50 گرم عسل يا شكر را در داخل مخلوط كن برقي بريزيد و تا مايعي مانند شير بدست آيد

 

 

خواص بادام, بادام,فواید بادام,

خواص بادام برای پوست

خواص بادام, بادام,فواید بادام,

خواص بادام برای پوست

خواص بادام, بادام,فواید بادام,

خواص بادام برای پوست

خواص بادام, بادام,فواید بادام,

 

بادام

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/QLUM
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.