جدیدترین مدل های آرایش چشم و سایه چشم 2015

0 226

جدیدترین مدل های آرایش چشم و سایه چشم 2015

 بین لوازم آرایشی سایه‌های چشم بیش از همه تنوع رنگ دارند؛ رنگ‌هایی فریبنده و زیبا كه هركسی را به خرید ترغیب می‌كند حتی اگر نداند این رنگ با پوست او هماهنگی دارد اما بهتر است دست نگه دارید؛ هر رنگی نمی‌تواند شما را زیبا كند؛ توصیه می‌كنیم به جای آنكه سراغ سایه‌های بزرگ با رنگ‌های بی‌شمار بروید و بیشتر خودتان را گیج كنید، از میان سایه‌های چهارتایی انتخاب كنید كه در آنها رنگ‌های هماهنگ با هم در یك پالت جمع‌آوری شده‌اند، درنتیجه كار بسیار آسان‌تر می‌شود. در اینجا روش كار كردن با این سایه‌ها را برای‌تان آورده‌ایم تا خودتان حرفه‌ای‌ترین آرایش را روی چشم‌های‌تان پیاده كنید.

makeup_RouzeGar.Com_6

 طبیعی‌ آرایش كنید
برای استفاده از سایه‌های چهارتایی روش دیگری هم وجود دارد؛ روشی كه در آن آرایش چشم آنقدر ملایم است كه هر كسی متوجه آن نخواهد شد ولی در عوض حالت چشم زیباتر می‌شود.
–   روشن‌ترین رنگ سایه را روی پلك پخش كنید یعنی با یك برس مناسب از زیر ابرو تا خط مژه‌ها را رنگ بزنید.

https://rouzegar.com/wp-content/uploads/2014/11/makeup_RouzeGar.Com_4.jpg

–  حالا با دومین رنگ روشن (رنگ ملایم) از خط مژه تا زیر استخوان ابرو (یعنی خط حدقه چشم) را رنگ بزنید. یادتان نرود گوشه‌ها و مرزهای كار را كمی پخش كنید تا جایی دو رنگ به نظر نرسد.
 
–  حالا با استفاده از یك برس سایه كوچك دومین رنگ تیره  را روی نیمه پایینی پلك بزنید یعنی از خط مژه شروع كنید و تا نیمه پلك ادامه دهید؛ یكنواخت كردن رنگ‌ها را فراموش نكنید.

–  حالا با تیره‌‌ترین رنگ سایه روی خط مژه را رنگ دهید؛ یعنی با رنگ تیره خط چشم بكشید.

makeup_RouzeGar.Com_5

 با چرخه رنگ آشنا شوید
احتمالا تا به حال دیده‌اید كه برخی از آرایشگران برای آرایش چشم از چند رنگ مختلف استفاده کرده و به گونه‌ای این رنگ‌ها را با هم تركیب می‌كنند كه حالت چشم كاملا متفاوت می‌شود. این كار خیلی سخت نیست؛ اگر با چرخه رنگ آشنا باشید.
اصول اولیه چرخه رنگ را می‌توان در دو نكته كلی خلاصه كرد:
–   رنگ‌هایی كه در دو جهت مخالف هم قرار می‌گیرند، بیشترین تضاد را با هم دارند؛ وقتی این رنگ‌های متضاد در كنار هم قرار بگیرند، بیشترین اثربخشی را در چشم بیننده خواهند داشت و به‌شدت جلب‌توجه می‌كنند.
–   رنگ‌هایی كه در این چرخه به هم نزدیك هستند بهترین تركیب رنگ را به وجود می‌آورند و در چشم بیننده تصویری آرام‌بخش و متعادل دیده می‌شود؛ درنتیجه آراستن چهره با چنین رنگ‌هایی می‌تواند دقت و مهارت آرایشگر را نشان دهد.  

https://rouzegar.com/wp-content/uploads/2014/11/makeup_RouzeGar.Com_3.jpg

چطور از چند رنگ استفاده كنید
استفاده مجزا تنها از یك رنگ سایه نمی‌تواند جلوه چندانی به چشم‌ها ببخشد و بیشتر برای یك آرایش بسیار ساده روزانه مناسب است؛ بنابراین برای ‌مهمانی‌ها و عروسی‌ها سراغ استفاده از چند رنگ بروید تا بتوانید زیبایی چشم‌ها را چندین برابر كنید.
در اینجا ما برای‌تان یك نوع سایه چهارتایی تقریبا رایج را انتخاب كرده‌ایم كه رنگ‌های بسیار ملایمی دارد و می‌تواند برای هر رنگ پوستی مناسب باشد؛ علاوه بر اینها رنگ‌هایی هستند كه چندان روی چشم جلب‌توجه نمی‌كنند و درنتیجه چهره مصنوعی یا بسیار آرایش كرده به نظر نخواهد رسید. البته لزومی ندارد شما حتما از همین رنگ‌ها استفاده كنید بلكه كافی است اصول كار را یاد بگیرد تا بعد باتوجه به سایه‌های چهارتایی كه دارید زیباترین كار ممكن را روی چشم‌ها انجام دهید.
 

https://rouzegar.com/wp-content/uploads/2014/11/makeup_RouzeGar.Com_2.jpg

  قانون سایه‌های چهارتایی
اگر می‌خواهید خودتان یك آرایش متعادل و زیبا روی چشم‌های‌تان داشته ‌باشید، توصیه می‌كنیم سراغ سایه‌های چهارتایی بروید. اینگونه‌ سایه‌ها از چهار رنگ متفاوت تشكیل شده‌اند كه معمولا انتخاب و تركیب این چهار رنگ قواعد خاصی دارد:
–   یك رنگ بسیار آرام و كم‌رنگ كه می‌توان از آن به عنوان پایه سایه، روی تمام پلك را پوشاند یا اینكه برای روشن كردن قسمت زیر ابرو و قسمت داخلی چشم از آن بهره گرفت.
–   یك رنگ‌ ملایم كه می‌توان از آن برای نشان دادن بهتر حالت چشم بهره گرفت و از آن برای روی پلك استفاده كرد.
–   یك رنگ متضاد كه به نظر می‌آید چندان با دیگر رنگ‌های پالت سایه هماهنگی ندارد (البته بعضی سایه‌ها این رنگ متضاد را ندارند و تنها راه ایجاد حجم با این سایه‌ها استفاده با هم كمرنگ‌ترین و پررنگ‌ترین رنگ است).
–   یك رنگ تیره كه می‌توان از آن به‌عنوان خط‌چشم برای كنار مژه‌ها استفاده كرد تا آرایش عمق بیشتری پیدا كند؛ البته برای آرایش‌های دودی كه چشم‌ها كاملا تیره می‌‌شوند، پلك را با این رنگ می‌پوشانند.  

 

https://rouzegar.com/wp-content/uploads/2014/11/makeup_RouzeGar.Com_1.jpg

 قدم‌به‌قدم حرفه‌ای شوید
برای سایه زدن حرفه‌ای و زیبا باید سه ویژگی مهم را در نظر بگیرید؛ یكی اینكه سایه باید حالت چشم را بهتر نشان دهد، دوم اینكه باید بعضی ایرادها را بپوشاند و سوم اینكه هماهنگی رنگ‌ها كاملا رعایت شود.
–   شما باید با روشن‌ترین رنگ پالت تمام پلك بالا را بپوشانید. توصیه می‌كنیم برای این كار برسی به كار ببرید كه با آن به راحتی رنگ را روی پوست پخش كنید.
–   حالا با یك برس سایه كوچك‌تر دومین رنگ تیره‌ای كه در سایه وجود دارد را انتخاب كنید و نیمه بیرونی پلك را رنگ بزنید. یادتان باشد جهت انتهایی سایه به سمت پایین متمایل می‌شود. سایه زدن در این قسمت باید با حركات ضربه‌ای كوتاه و بسیار ملایم انجام شود تا بتوان رنگ را به سمت نیمه پلك سوق داد. حواس‌تان باشد مناطق مرزی را كاملا محو كنید یعنی دور كار را آرام پخش كنید تا در یك قسمت كار دورنگ نباشد.
–   برای انجام این مرحله باید حسابی دقت كنید، چراكه تكنیكی‌ترین قسمت كار است و نیاز به زمان دارد. با یك برس سایه بسیار ظریف تیره‌ترین رنگ پالت را به شكل یك 7 ملایم برگشته روی نیمه بیرونی پلك بزنید. یادتان باشد كه نباید روی مرحله دو را كامل بپوشانید.
–   حالا نوبت رنگ ملایمی است كه هنوز از آن استفاده نكرده‌اید؛ از این آرایش برای بهتر نشان دادن حالت چشم استفاده می‌كنیم. كافی است با یك برس كوچك سایه، رنگ ملایم (دومین رنگ روشن) را زیر استخوان ابرو و جایی كه حدقه چشم تمام می‌شود، بزنید. در اینجا یكی دیگر از هدف‌های شما این است كه رنگ‌ها را یكنواخت كنید تا مرز میان آنها در نگاه اول به چشم نیاید.

  چطور برس سایه را به دست بگیرید
سایه‌هایی كه به رنگ تیره هستند چشم را كوچك‌تر و سایه‌هایی كه روشن هستند چشم را درشت‌تر نشان می‌دهند. هنگام سایه زدن باید به این نكته توجه داشت كه معمولا از سه رنگی كه با هم همخوانی دارند استفاده شود. یادتان باشد هنگام آرایش باید نور کافی باشد. برای سایه زدن با یك دست برس را محكم گرفته و با دست دیگر كمی چشم را بكشید. سر را به عقب خم كنید تا تناسب رنگ روی پلك ایجاد شود.

 آرایش چشم

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/CRR3
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.