آرام کردن کمردرد با یک روش ساده و مفید!

0 265

آرام کردن کمردرد با یک روش ساده و مفید!

آرام کردن درد کمر با یک روش ساده و مفید درمان کمر درد با داروهای گیاهی قرص برای کمر درد درمان خانگی کمر درد داروی کمر درد درمان سنتی کمر درد کمر درد بعد از انزال انواع کمر درد ورزش کمر درد کمردرد تسکین ماساژ درمانی

 

,آرام کردن درد کمر با یک روش ساده و مفید,درمان کمر درد با داروهای گیاهی,قرص برای کمر درد,درمان خانگی کمر درد,داروی کمر درد,درمان سنتی کمر درد,کمر درد بعد از انزال,انواع کمر درد,ورزش کمر درد,کمردرد,تسکین,ماساژ درمانی

 

«دستورالعمل های فعلی پزشکی ماساژدرمانی را بر استفاده از داروهای مسکن کمردرد ارجح می داند.»کمردرد مشکلی شایع است که عمدتاً برای اکثر افراد کوتاه مدت است. اما به گفته محققان، برای حدود ۱۵ درصد از افراد مبتلا به کمردرد این مشکل مزمن شده و تا بیش از سه ماه بطول می انجامد.
 
درحال حاضر گزینه های درمانی موثر زیادی برای کمردرد وجود ندارد و پزشکان غالباً مسکن های نظیر اوکسی کونتین یا پرکوست را برای تسکین درد تجویز می کنند که البته با ریسک اعتیاد همراه هستند.طبق اعلام موسسه ملی آرتروز آمریکا، سایر درمان های احتمالی شامل ورزش، تزریق استروئید، تغییرات رفتاری، کایروپراکتیک، طب سوزنی و جراحی است.
 
در این مطالعه پزشکان ماساژدرمانی را برای افراد مبتلا به کمردرد تجویز کردند. محققان دریافتند بعد از ۱۲ هفته نیمی از شرکت کنندگان، درد کمتری داشتند و بسیاری دیگر هم بعد از سه ماه کاهش درد خود را گزارش کردند.تحقیق همچنین نشان داد ماساژدرمانی برای بیماران ۵۰ سال به بالا کارآمدی بیشتری داشت اگرچه بیماران جوان تر هم از آن بهره بردند.

 

,آرام کردن درد کمر با یک روش ساده و مفید,درمان کمر درد با داروهای گیاهی,قرص برای کمر درد,درمان خانگی کمر درد,داروی کمر درد,درمان سنتی کمر درد,کمر درد بعد از انزال,انواع کمر درد,ورزش کمر درد,کمردرد,تسکین,ماساژ درمانی

 

درمان کمر درد حاد چیست

 کمردرد حاد به کمردردی میگویند که از شروع آن کمتر از سه ماه گذشته است. علت عمده این کمردرد ها وارد آمدن فشار زیاد به قسمت های پایینی ستون فقرات است. کارهایی مانند بلند کردن یا هل دادن اجسام سنگین، حرکات نا متعادل و چرخشی ستون مهره یا انجام ورزش های جدید بدون داشتن آمادگی میتوانند موجب کمردرد حاد شود.البته علل دیگری مانند شکستگی های مهره، عفونت یا تومور های مهره هم میتوانند موجب کمردرد حاد شوند ولی شیوع آنها کمتر بوده و درمان آنها در قسمت های دیگر بررسی شده است.

 

 اکثر کمردردهای حاد در عرض چند هفته خوب میشوند.اگر درد شما تازه شروع شده است بهترین راه درمان مصرف دارو است. استفاده از استامینوفن، بروفن یا ناپروکسن یا دیگر داروهای ضد التهابی مفیدند. از داروهای شل کننده عضلانی هم در درمان کمردرد های حاد استفاده میشود. این داروها را روزانه در وعده های منظم مصرف کنید. به کار روزانه خود ادامه بدهید.

 

اگر درد زیاد است ۲-۱ روز استراحت کنید ولی نه بیشتر. استراحت بیش از دو روز ممکن است به علت ایجاد مشکلات روحی و به علت کاهش قدرت انقباضی عضلات کمر، درد را بیشتر کند. همچنین با استراحت طولانی مدت خطر لخته شدن خون در ساق پا افزایش میابد پس فرد دچار کمردرد باید هرچه زودتر فعالیت معمول روزانه را شروع کند. برای ۲-۱ روز در وضعیتی که راحت هستید استراحت کنید. به پشت بخوابید و یک بالشت زیر زانو های خود بگذارید تا کمی خم شوند یا به پهلو بخوابید و یک بالشت بین پاهایتان بگذارید. برای مدت طولانی در یک وضعیت نخوابید. هر ۳-۲ ساعت حدود ۲۰-۱۰ دقیقه قدم بزنید و دوباره دراز بکشید.

 

درمان کمردرد مزمن چیست

کمر درد مزمن به کمردردی میگویند که از شروع آن بیش از سه ماه گذشته است.مهمترین روش درمان کمردرد های مزمن عبارتست از     تقویت عضلات کمر با استفاده از نرمش های خاص طبی    تغییر روش زندگی : به این معنی که باید یاد بگیریم چگونه بایستیم، بنشینیم، چگونه اجسام را بلند کنیم، چگونه رانندگی کنیم و …    گرم نگه داشتن کمر با پوشیدن لبای گرم یا بستن یک شال به دور کمر

    استفاده از دارو : درد مزمن ایجاد بیخوابی و بی تحرکی میکند و متعاقب آن فرد تحریک پذیر و مضطرب و دچار افسردگی میشود. بوجود آمدن این حالت عصبی درد را بیشتر میکند. این یک سیکل معیوب است که موجب تشدید خودش شده و برای درمان باید شکسته شود. درد هم روی بدن و هم روی ذهن تاثیر میگذارد پس باید با روش های کنترل استرس و مشاوره روانشناسی وضعیت را بهتر کرد.

 

,آرام کردن درد کمر با یک روش ساده و مفید,درمان کمر درد با داروهای گیاهی,قرص برای کمر درد,درمان خانگی کمر درد,داروی کمر درد,درمان سنتی کمر درد,کمر درد بعد از انزال,انواع کمر درد,ورزش کمر درد,کمردرد,تسکین,ماساژ درمانی

 

۱- خوب خوابیدن

بد خوابیدن یکی از شایع‌ترین علل بروز کمردرد می باشد.یک خواب آرام، خستگی عضلات و التهاب مفاصل را برطرف می کند.برای خوب خوابیدن باید یک تخت مناسب داشته باشید و موقعیت های مختلف خوابیدن را امتحان کرده و بهترین آن را انتخاب کنید.خوابیدن روی یک طرف بدن از انحراف ستون فقرات جلوگیری می کند. همانطور که می دانید انحراف ستون فقرات باعث کمردرد و یا بدتر شدن آن می گردد.برخی افراد هنگام خواب، یک بالش بین زانوهای خود قرار می دهند تا راحت تر بخوابند.

 

۲- ورزش آرام

اگر شما از کمردرد رنج می برید، نباید فقط استراحت کنید تا دردتان فروکش کند. استراحت مطلق باعث بدتر شدن کمردرد و کاهش قدرت عضلات می شود.پس بهتر است به جای دراز کشیدن و استراحت کردن، ببینید چه حرکاتی را بدون درد می توانید انجام دهید.آهسته راه بروید و تا جایی که دردی احساس نکنید، سرعت راه رفتن خود را زیاد کنید.به هر حال اگر دچار کمردرد هستید، بهتر است با نظر پزشک به ورزش بپردازید.

 

۳- کنترل وزن

اگر چاق هستید، باید بدانید که کمر شما باید وزن زیادی را تحمل کند.کاهش وزن اضافی در افرادی که دارای کمردرد هستند، باعث بهبود درد در آنها می شود.پس از همین امروز دست به کار شوید و وزن خود را در حد متعادل حفظ کنید.اگر شما از کمردرد رنج می برید، نباید فقط استراحت کنید تا دردتان فروکش کند. استراحت مطلق باعث بدتر شدن کمردرد و کاهش قدرت عضلات می شود

 

۴- تحریک الکتریکی

الکترودهای دستگاهی به نام TENS بر روی پوست نصب می شوند و باعث تحریک عصبی می گردند.این دستگاه به دو شکل عمل می کند:- پیغام درد به مغز نمی رسد، در حالی که با استفاده از این دستگاه، پیغام درد به مغز می رسد.- تحریک الکتریکی باعث آزاد شدن آندورفین می شود و آندورفین باعث از بین رفتن درد می شود.قبل از استفاده از این روش، با پزشک خود مشورت کنید.

 

۵- کایروپرکتیک و فیزیوتراپی

کایروپرکتیک، استئوپاتی (مالش استخوان) و فیزیوتراپی نیز باعث کاهش کمردرد می شوند.یوگا

 

۶- یوگا

یوگا از سه طریق به بهبود کمردرد کمک می کند:- شل کردن سفتی عضلات و تاندون ها و برقراری تعادل- افزایش آگاهی بدن- بهبود تنفس و جنبش مایع دیافراگمتنفس عمیق در یوگا باعث آرامش اعصاب می شود و درد عضلات کمر را از بین می برد.

 

۷- داروهای مسکن

مسکن ها را برای مدت کوتاه می توان مصرف کرد. آسپیرین، ایبوپروفن و استامینوفن از پرمصرف‌ترین داروهای مسکن می باشند.عوارض احتمالی این داروها عبارتند از: مشکلات معده و کبد.

 

۸- مکمل ها

بهترین مکمل ها برای رفع کمردرد عبارتند از:- گلوکزآمین ۵۰۰ میلیگرمی، سه بار در روز- روغن تخم کتان به مقدار ۲ قاشق چایخوری در روز- کلسیم و منیزیوم به مقدار لازم-ویتامین ث ۲۰۰۰ میلیگرم هر روزلازم به ذکر است که قبل از مصرف این مکمل ها باید با پزشک خود مشورت کنید.کیسه آب گرم برای کمردرد

 

۹- کمپرس سرد و گرم

سرمادرمانی باعث بهبود التهاب و کاهش ورم می گردد.در حالی که گرمادرمانی برای کاهش گرفتگی عضلات به کار می رود.برخی مواقع، گرمای مرطوب بهتر می باشد، اما باید از گرمای خشک بپرهیزید، زیرا باعث از بین رفتن آب بافت ها می گردد و بهبودی را به تاخیر می اندازد.

 

۱۰- آب درمانی

این درمان مبتنی بر ورزش کردن در آب گرم می باشد و فشار کمتری را به مفاصل وارد می کند. عضلات را قوی می کند، عضلات را شل می کند، تنش ها را از بین می برد و افزایش جریان خون را باعث می شود.

 

آرام کردن کمردرد با یک روش ساده و مفید!

3.2/5 - (4 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/BDCz
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.