توضیحات کامل درباره عنکبوت میرشکار رامبد جوان + عکس

0 445

توضیحات کامل درباره عنکبوت میرشکار رامبد جوان + عکس

عنکبوت میرشکار رامبد جوان,رامبد جوان,توضیحات کامل درباره عنکبوت میرشکاراو مجری برنامه خندوانه با منتشر کردن عکسی و توضیحات درباره عنکبوت میرشکارصفحه شخصی خود را بروز کرد.  وی در اول دی ماه سال 1350 از خانواده‌ای سنتی در تهران با اصالت آذری زاده شد.  روند شروع به کار هنری او به ترتیب در تئاتر، تلویزیون و سینما بوده است. او در یازده فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداخته‌است.

 

عنکبوت میرشکار رامبد جوان,رامبد جوان,توضیحات کامل درباره عنکبوت میرشکار رامبد جوان


گونه‌ای از عنکبوت بومی انحصاری ایران بوده که به احترام فعالیت‌های محیط زیستی بازیگر، کارگردان و مجری ایرانی، وی  به نام ایشان نام گذاری شده است.عنکبوت میرشکار (با نام علمی Cebrennus rambodjavani) گونه‌ای از عنکبوت بومی انحصاری ایران بوده که توسط مجید مرادمند، علیرضا زمانی و پیتر یگار توصیف و به احترام فعالیت‌های محیط زیستی بازیگر، کارگردان و مجری ایرانی، او به نام ایشان نام گذاری شده است.

این گونه تاکنون تنها از یک نمونه نر جمع‌آوری شده از کویر مرکزی ایران در استان قم شناخته شده است. با این که تاکنون هیچ اطلاعاتی در مورد رفتار و شیوه زندگی این گونه ثبت نشده، رفتار گونه‌های دیگر این سرده از شمال آفریقا و آسیای مرکزی، مشاهده و بررسی شده است. گونه‌های این سرده با مهارت فراوان دانه‌های ریز شن کویر را با رشته‌های تار به همدیگر متصل می‌کنند، ساختاری لوله مانند در درون ماسه‌ها می‌سازند و در درون این ساختار تونل مانند زندگی می‌کنند.

 

عکسی از عنکبوتی که به نام رامبد جوان شناخته شد

 

عنکبوت میرشکار رامبد جوان,رامبد جوان,توضیحات کامل درباره عنکبوت میرشکار رامبد جوان

 

مجری برنامه خندوانه یکی از دوستداران محیط زیست است و فعالیت های زیادی در زمینه حفظ محیط زیست انجام میدهد . گونه ای جدید از نوعی عنکبوت کشف شده است که به پاس تقدیر از فعالیت های رامبد جوان در حوزه محیط زیست نام وی رامبد جوان برای این عنکبوت انتخاب شده است.عنکبوتعلیرضا زمانی، عنکبوت شناس مطرح کشور مان با کمک یکی از عنکبوت شناسان مطرح دنیا یک گونه جدید عنکبوت را توصیف کرده و به پاس خدمات زیست محیطی رامبد جوان نام عنکبوت میر شکار او را برای آن برگزیدند.

 

احمد بحری محیط بان قم در گفت و گو با خبرنگار فارس با اشاره به اینکه نمونه های عنکبوت میرشکار رامبد جوان دو سال پیش جمع آوری شده است گفت:ایده نام گذاری این گونه از سوی مرامند صورت گرفته است.به گفته این کارشناس میرشکار رامبد جوان یک عنکبوت شب فعال است و در استپ های خشک و شنی با پوشش گیاهی محدود و پراکنده دیده می شود.

 

توضیحات کامل درباره عنکبوت میرشکار رامبد جوان + عکس

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/V4pI
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.