توصیه میشود روزانه چند وعده میوه بخوریم

0 68

توصیه میشود روزانه چند وعده میوه بخوریم

بهترین موقع خوردن میوه درطول روز

 

توصیه میشود روزانه چند وعده میوه بخوریم

 برای افرادی که قصد لاغر شدن دارند میوه جایگزین مناسبی برای میان وعد های پرکالری است، ضمن اینکه مصرف آن به همه افراد توصهه میود را که مصرف میوه در طول روز برای بدن مفید است اما برخی از افراد نگران قند میوه هستند آیا می توانند از آن استفاده کنند یا نه ما در این پست برای شما توضیح داده ایم که چند وعده در طول روز میوه میل کنید

 

توصیه میشود روزانه چند وعده میوه بخوریم

مواد مغذی میوه ها بسیار متفاوت است اما به هر حال همه ی آن ها دارای مواد مغذی مهم هستند. میوه، ویتامین ها و مواد معدنی زیادی دارد که شامل ویتامین ث، پتاسیم و اسیدفولیک می شود؛ مغذی هایی که بیشتر افراد به اندازه ی کافی آن ها را دریافت نمی کنند. میوه فیبر فراوانی هم دارد که بسیار مفید است.

به این دلیل که میوه های گوناگون، مواد مغذی متفاوتی دارند بسیار مهم است که برای بهره بردن از تمام فوایدشان، از انواع میوه ها مصرف کنیم.

ضمناً چون میوه ها کالری نسبتاً کمی دارند، انتخاب خوبی برای آن هایی هستند که قصد کاهش وزن دارند. همچنین ظرفیت آب و فیبر بالای میوه ها باعث می شود به شما احساس سیری بدهند. بنابراین می توانید آن قدر میوه بخورید که احساس سیری و رضایت کنید، بدون اینکه کالری زیادی وارد بدنتان شود.

 

توصیه میشود روزانه چند وعده میوه بخوریم

اصول خوردن میوه

آیا میوه برای افراد مبتلا به دیابت خوب است؟

دستورالعمل های جدید غذایی توصیه می کنند افراد مبتلا به دیابت، 2 تا 4 وعده در روز میوه مصرف کنند که همان میزان توصیه شده برای همه ی افراد است. مطالعات نشان داده میوه ای که به طور کامل مصرف شود، تأثیر بسیار کمی بر قند خون دارد. ضمناً فیبر فراوان موجود در میوه باعث کاهش سرعت جذب قند در خون شده و کنترل قند خون را بهبود می بخشد. میوه ها حاوی پلی فنول هستند که ثابت شده، قند خون را کنترل می کنند. یک فایده ی دیگر میوه برای دیابتی ها این است که مصرف میوه و سبزی باعث کاهش سطح استرس اکسیداتیو و التهاب در مبتلایان به دیابت می شود.

در مورد آن هایی که تحت رژیم کم کربوهیدرات هستند چطور؟

به رژیمی که روزانه 100 تا 150 گرم کربوهیدرات داشته باشد رژیم کم کربوهیدرات گفته می شود. اما بعضی از افراد، رژیم کتوژنیک را انتخاب می کنند که روزانه کمتر از 50 گرم کربوهیدرات دارد، رژیم کتوژنیک فراتر از استانداردهای رژیم کم کربوهیدرات است.

یک تکه ی متوسط میوه دارای 15 تا 30 گرم کربوهیدرات است، بنابراین مقدار میوه ای که باید بخورید بستگی به این دارد که قرار است روزانه چند گرم کربوهیدرات مصرف کنید. بدین ترتیب در رژیم کتوژنیک نمی توان روی میوه ها چندان حساب کرد. البته این بدان معنا نیست که رژیم کتوژنیک رژیم خوبی نیست، بلکه در حقیقت پیروی از این رژیم به شما کمک می کند وزن کم کنید و حتی برای مبارزه با بیماری های گوناگون مفید است.

در میان تمام میوه ها، انواع توت کمترین کربوهیدرات را دارند بنابراین اگر می خواهید کربوهیدرات کمتری مصرف کنید می توانید سراغ تمشک، توت سیاه، تمشک آبی و توت فرنگی بروید.

 

توصیه میشود روزانه چند وعده میوه بخوریم

آیا می توانیم به وفور میوه بخوریم؟

وقتی میوه ای را کامل می خورید، به سختی می توانید زیاد بخورید. چون میوه ها آب و فیبر زیادی دارند که باعث می شود واقعاً سیرکننده باشند، پس به همین علت، بعد از خوردن کمی میوه احساس سیری خواهید کرد. بنابراین عملاً امکان پذیر نیست که هر روز مقدار زیادی میوه بخورید. با وجود اینکه خوردن مقادیر زیاد از میوه هر روز، تقریباً غیرممکن است اما چند تحقیق انجام شده که تأثیرات خوردن 20 وعده میوه هر روز را مورد بررسی قرار داده است. در یک مطالعه، 10 نفر به مدت دو هفته هر روز 20 وعده میوه خوردند و هیچ تأثیر بدی را تجربه نکردند.

 

توصیه میشود روزانه چند وعده میوه بخوریم 

توصیه میشود روزانه چند وعده میوه بخوریم

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/aPwz
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.