ثریا دارابی بیوگرافی + ثریا دارابی پولدارترین دختر ایرانی

1,268

ثریا دارابی بیوگرافی + ثریا دارابی پولدارترین دختر ایرانی

بیوگرافی و عکس ثروتمندترین دختر ایرانی ثریا دارابی دختر 32 ساله است که گفته می‌شود ثروت خود را از راه اندازی سایت به دست آورده است. ثریا دارابی ثروتمندترین دختر ایرانی متولد شهریور 1362 و یکی از ایرانی تبارهای موفق ساکن امریکاست. او فارغ التحصیل رشته تاریخ هنر از دانشگاه جروج تاون و یکی از سه بینانگذار وب سایت موفق "فودسپاتینگ" می باشد

 

ثریا دارابی ویکی,ثریا دارابی بیوگرافی,زندگینامه ثریا دارابی

 

دارابی کارش را از نیویورک تایمز به عنوان مدیر امور مشارکت دیجیتال و بازاریابی برای رسانه های اجتماعی شروع کرد اما عمده شهرت ثریا دارابی در موفقیت این استارتاپ اینترنتی است. او به همراه دوست صمیمی اش "ماکسین بدات" و همسرش در سانفرانسیسکو سایتی راه اندازی کرد که کاربران می‌توانند، عکس‌ها غذاهای جالب و خوشمره خود را در آن به اشتراک بگذارند.   ثریا و ماکسین در سال 2010 رسما دفتر کار "فود اسپاتینگ" را تاسیس کردند و بر روی توسعه این برنامه تمرکز کردند. او همان سال از سوی نشریه فست کمپانی به عنوانی یکی از افراد خلاق برتر سال معرفی شد. ثریا اخیرا نیز سایتی به نام Zady راه اندازی کرده است که هنوز فعالیتش را شروع نکرده اما درآمدی 3 میلیون دلاری از مرکز آموزش ملی آمریکا داشته است.

 

دوستانی که وبلاگ من را دنبال می‌کنند، تا به حال پست‌های زیادی خوانده‌اند که در آنها ایرانی‌ها یا ایرانی‌تبارهایی را که در زمینه راه انداختن استارت‌آپ‌ها در خارج از ایران موفق بوده‌اند، معرفی کرده‌ام. هدف من از این پست‌ها القای حس افتخار نژادی یا تأکید بر ایرانی بودن این افراد نیست، چرا که اصولا همه این افراد در اتمسفری به کلی متفاوت از حال و هوای ایران زندگی می‌کنند. موفقیت این افراد حاصل زیرکی و تلاش خودشان بوده است، «ایران» واقعا در موفقیت آنها نقشی نداشته است، ایران برای برخی از آنها مهم است و برای برخی دیگر هم تنها جایی است که پدران و مادرانشان زمانی بوده‌اند.

 

ثریا دارابی ویکی,ثریا دارابی بیوگرافی,زندگینامه ثریا دارابی

 

دوست‌داران وب 2٫0 و کسانی که هر روز ساعتی را به مرور تازه‌های فناوری در اینترنت اختصاص می‌دهند، شاید مثل من بارها برایشان پیش آمده است که از خود پرسیده باشند که آرزو کرده باشند که ای کاش استارت‌آپ‌های موفق ایرانی در ابعاد بین‌المللی هم می‌داشتیم. آنها ممکن است گاهی سرخورده شوند و گاه از فرط ناامیدی به این نتیجه برسند که نکند اصلا DNA ایرانی با ابتکار و خلاقیت مشکل داشته باشد اگر هیچ چیزی بر دانش شما اضافه نمی‌کند، لااقل این حسن را دارد که امیدی هر چند اندک در دل برخی از شماها زنده کند.

 

اگر یادتان بیاید، چند وقت پیش سایت جالب Foodspotting را در همین وبلاگ به شما معرفی کردم، در این سایت کاربران می‌توانند، عکس‌ها غذاهای جالب و خوشمزه‌ای را که هر روز می‌خورند، به اشتراک بگذارند. برای بسیاری از ماها که به شکممان خیلی اهمیت می‌دهیم! Foodspotting در حکم یک بهشت آنلاین بود! اما امروز، وقتی این پست techcrunch را دیدم، متوجه شدم که یکی از سه بنیان‌گذار این سایت شخصی به نام ثریا دارابی است. (اگر سرعت اینترنت‌تان خوب است مصاحبه ویدئویی را ببینید.) با جستجویی که انجام دادم متوجه شدم که ایشان ایرانی‌تبار است و دست‌کم پدری ایرانی دارند.

 

ثریا دارابی ویکی,ثریا دارابی بیوگرافی,زندگینامه ثریا دارابی

 

Foodspotting  که برای ما حکم وقت‌گذرانی را دارد و شاید باعث شود که آنزیم‌های دستگاه گوارشمان شروع به ترشح کنند، برای پایه‌گذار آن، سودی سه میلیون دلاری داشته است و تا به حال اپلیکیشن آیفون این سایت، حدود 650 هزار بار دانلود شده است. این سایت البته اپ اندروید هم دارد. ثریا دارابی که در حال حاضر 27 ساله است،  کارش را از نیویورک تایمز به عنوان مدیر امور مشارکت دیجیتال و رسانه‌های اجتماعی شروع کرد و این غول رسانه‌ای پیر را با رسانه‌های جوان اجتماعی مثل توییت و فیس بوک آشتی داد.

 

مدرک دانشگاهی ثریا، البته هیچ ربطی به آی‌تی ندارد، او او تحصیل‌کرده ادبیات انگلیسی از دانشگاه جورج تاون است ولی خوب فرهنگ جوامع غربی با جامعه مدرک‌گرای ایران به کلی متفاوت است، طوری که او به درک‌ها و بینش‌ها و نگاه‌های متفاوت هم ارزش داده می‌شود، به همین خاطر بود که او توانست مدارج ترقی را طی کند. ثریا، سپس به سرویس مبحوب drop.io رفت و با این سایت محبوب همکاری کرد و پس از آن Foodspotting را بنا نهاد. او که دفعات متعددی در لیست افراد جوان خلاق معرفی‌شده از روی مجلات، قرا گرفته است، در سال 2010 از سوی نشریه «فست کمپانی» به عنوان یکی از افراد خلاق برتر معرفی شد و چهره‌اش روجلد مجله شد:

 

ثریا دارابی ویکی,ثریا دارابی بیوگرافی,زندگینامه ثریا دارابی

 

ثریا، از تخصص‌اش در زمینه رسانه‌های اجتماعی برای امورات غیرانتفاعی مثل امور خیریه آب و تهیه آب و غذا برای گرسنگان دنیا هم استفاده می‌کند، تأسیس سایت غیرانتفاعی goods4good در همین راستا بود. ثریا، در حال حاضر استراتژیست ABC NEWS هم هست. توییتر او بیشتر از 440 هزار دنبال‌کننده دارد، بیشتر از هر کاربر اینترنت ایرانی!

 

افراد زیادی درک شهودی او را از رسانه‌های اجتماعی ستوده‌اند. او دوست دارد زنان بیشتری را در زمینه راه انداختن استارت‌آپها موفق ببیند. به باور او در دنیایی که پسر جوان بیست و چند ساله‌ای با یک سایت بر پایه PHP قدرت بیشتری در زمینه تأثیرگذاری اجتماعی نسبت به رئیس جمهور امریکا داشته باشد، باید بهای زیادی به این رسانه‌ها داد.

 

ثریا دارابی ویکی,ثریا دارابی بیوگرافی,زندگینامه ثریا دارابی

ثریا دارابی , بیوگرافی ثریا دارابی , عکس های ثریا دارابی , ثریا دارابی کیست , ثریا دارابی

 

ثریا دوستان زیادی در میان کارکنان و پایه‌گذاران استارت‌آپ‌های موفق مثل فیس‌بوک و فور اسکویر دارد. گاهی از او سؤال می‌شود که مدیریت سایت خوشمزه Foodspotting اشتهایش را زیاد نمی‌کند و چاقش نمی‌کند، پاسخ او هم این است که میزان اشتغال او انقدر زیاد است که حتی گاهی نهار را فراموش می‌کند. البته ورزش تای بکس هم در این زمینه بی‌تأثیر نیست. باقلوا، پسته، زعفران و برنج، سوقاتی‌هایی هستند که هر وقت پدر ثریا به دیدنش می‌آید، برایش از ایران به ارمغان می‌آورد!

 

ثریا دارابی متولد سپتامبر 1983 با اینکه دختری 29 ساله است اما ثروت فراوانی دارد و این ثروت هنگفت را از طریق اینترنت به دست آورده است. شاید باورکردنی نباشد که ثریا دارابی این همه ثروت را از طریق ایجاد سایتهای سرگرمی در فضای مجازی به دست آورده است. این فرد ثریا دارابی که اکنون 29 ساله است در دنیای اینترنت چهره ای شناخته شده به حساب می آید. آخرین ابتکار او سایتی به نام Zady است که هنوز فعالیتش را شروع نکرده ولی درآمدی 3/1 میلیون دلاری از مرکز آموزش ملی آمریکا داشته است.

 

ثریا دارابی ویکی,ثریا دارابی بیوگرافی,زندگینامه ثریا دارابی

ثریا دارابی , بیوگرافی ثریا دارابی , عکس های ثریا دارابی , ثریا دارابی کیست , ثریا دارابی

 

ثریا دارابی پیش از این با راه انداختن سایت Foodspotting مشهور شد و ثروت زیادی به دست آورد. در این سایت کاربران می توانند، عکس ها غذاهای جالب و خوشمزه ای را که هر روز می خورند، به اشتراک بگذارند.  این سایت شاید برای خیلی ها حکم وقت گذرانی را داشته باشد اما برای پایه گذار آن، سودی سه میلیون دلاری داشته است.حال حساب کنید در آمد ماهیانه این دختر به پول ایران چقدر میشود.

 

ثریا دارابی متولد سپتامبر سال 1983 فارغ التحصیل رشته تاریخ هنر از دانشگاه جروج تاون است. این کارآفرین ایرانی کارش را از نیویورک تایمز به عنوان مدیر امور مشارکت دیجیتال و بازاریابی برای رسانه های اجتماعی شروع کرد. او همچنین سابقه کار در Conde Nast و Drop.io را هم داراست. اما موفقیت چشمگیر او در فود اسپاتینگ رقم خورده است. فود اسپاتینگ ایده ای است که توسط دوستان وی آلکسا و شوهرش در سفری که به ژاپن داشته اند به وجود آمد.

 

ثریا دارابی ویکی,ثریا دارابی بیوگرافی,زندگینامه ثریا دارابی

ثریا دارابی , بیوگرافی ثریا دارابی , عکس های ثریا دارابی , ثریا دارابی کیست , ثریا دارابی

 

آلکسا یک توریست متعهد به اطرافش است که متوجه می شود مردم از غذای آنها در سفرهایشان عکس می گیرند و پرسشی که در ذهن الکسا ایجاد می شود این است که این عکس ها از کجا سر در می آورند. ولی الهام اصلی کسب و کار از آنجا به سراغش آمد که در بازگشت به سانفرانسیسکو، کلی عکس از غذاهای مختلف داشت که نمی توانست مشخصا بگوید کجا این غذا را خورده است یا نامش چیست! بنابراین تصمیم گرفت کتابی گردآوری کند و عکس های غذاها سر از آن کتاب درآوردند.

 

در آن زمان، ثریا که هنوز در مجله تایمز کار می کرد، بسیار از ایده این کسب و کار استقبال کرد، چون فکر می کرد این ایده سه چیز را همزمان در خود دارد: یک ماشین توصیه به مشتریان، نرم افزاری برای پیداکردن چیزهای جدید و یک فعالیت تعاملی بین کاربران! و البته غذا هم موضوعی بود که برای همه افراد جذاب بود. ثریا به زودی متوجه شد که می توان گروه بزرگی از کاربران را حول این نرم افزار گردآوری کرد. ثریا کماکان مشاوره هایی به فود اسپاتینگ می داد و در حالی که از تایمز به Drop.io می رفت تا تجربیاتی در خصوص توسعه محصول بیندوزد، فود اسپاتینگ نرم افزار آیفون را در SXSW2010 در معرض نمایش عموم گذاشت.

 

ثریا دارابی ویکی,ثریا دارابی بیوگرافی,زندگینامه ثریا دارابی

ثریا دارابی , بیوگرافی ثریا دارابی , عکس های ثریا دارابی , ثریا دارابی کیست , ثریا دارابی

 

ثریا کم کم حس کرد که می خواهد بیشتر درگیر این پروژه باشد، پس ملاقات هایی با تد و آلکسا ترتیب داد و اینها شرکتی را به وجود آوردند تا کار این نرم افزار را دنبال کند. اولین استخدام آنها در سپتامبر 2010 بود. اما قبل از فود اسپاتینگ هزاران هزار سایت و برنامه برای توصیه کردن رستوران ها به افراد وجود داشت، ولی فود اسپاتینگ اولین برنامه ای است که این قدر در جزئیات ریز می شود تا بتواند به شما پیشنهاد دهد حالا که در این رستوران هستید چه غذایی را امتحان کنید. چه بخواهید در خیابان های ویتنام غذا بخورید چه در خیابان های دیگر… فود اسپاتینگ در خدمت شماست. از طرفی ممکن است بسیاری از افراد پرمشغله حتی هفته ای سه بار در رستوران غذا بخورند، ولی به ندرت خطر سفارش دادن یک غذای جدید را به جان بخرند.

 

اما در آن سوی داستان ثریا در خانواده ای بزرگ شده که عاشق غذا بوده اند؛ مادربزرگش آشپز بوده و خاله اش خدمات غذای مجالس ارائه می داد. او موفقیت های زنان دیگر همچون کاترینا فیک را می ستاید، به طوری که مشارکت های او در وبت سایت Flickr غیرقابل چشم پوشی است و می گوید تقریبا هر روز با یک زن کارآفرین ملاقات می کند که ایده ای در زمینه تغییر چشم انداز مدیا و تکنولوژی دارد.

 

ثریا دارابی ویکی,ثریا دارابی بیوگرافی,زندگینامه ثریا دارابی

ثریا دارابی , بیوگرافی ثریا دارابی , عکس های ثریا دارابی , ثریا دارابی کیست , ثریا دارابی

 

ثریا همچنین در فود اسپاتینگ، همکاری با برنامه جهانی غذا را شروع کرده است. در این فراخوان که با درخواست هزینه یک برگر 10($) که می تواند 40 کودک را سیر کند منتشر شده است، همکاران او امیدوارند تا بتوانند با جمع آوری کمک های مردمی، برای 10 هزار کودک غذا فراهم کنند. ثریا در سال 2010 از سوی نشریه فست کمپانی به عنوانی یکی از افراد خلاق برتر معرفی شد. فود اسپاتینگ به سرعت موردتوجه نشریاتی مانند Fast, Mashable, Tech crunch CNN و The wall street Journal, company قرار گرفت. در 2010 یکی از 50 وب سایت برگزیده مجله تایم شد و به عنوان یک نرم افزار فوق العاده در سفر توسط Travel+Leisure Mag انتخاب شد.

 

او موفقیتش را مدیون گستره ارتباطی است که از ابتدای کار در فود اسپاتینگ با شرکت هایی همچون google، Facebook و Twitter داشته است. اخیرا فود اسپاتینگ با همکاری فیس بوک پروژه F8 را بنا نهاده که به کاربران اجازه می دهد از طریق فیس بوک هم اطلاعات موردنر خود را به اشتراک گذاشته و یا دریافت نمایند. این پروژه توسط شخص مارک زوکربرگ معرفی شد.

 

ثریا دارابی ویکی,ثریا دارابی بیوگرافی,زندگینامه ثریا دارابی

ثریا دارابی , بیوگرافی ثریا دارابی , عکس های ثریا دارابی , ثریا دارابی کیست , ثریا دارابی

 

ثریا نقشش را جوش دادن شرکت های برند فود اسپاتینگ با سایر برندها و ایجاد رابطه های همزیستی با سازمان هایی مانند Bravo, Travel Channel مجله New York و مجله Goutmet می داند. بد نیست بدانید که حضور فود اسپاتینگ در نمایشگاه SXSW2010 به پشتیبانی مالی بلک بری انجام شد و اکنون آنها در حال خلق نرم افزاری برای بک بری هستند که بدون این همکاری و شراکت هیچ یک از این دو دستاورد برای محصول جالب آلکسا اتفاق نمی افتاد.

 

فود اسپاتینگ ارتباط تنگاتنگی نیز با فیس بوک و گوگل دارد و به پشتوانه این همکاری ها توانسته است این موفقیت خیره کننده را به دست آورد. ثریا در حال حاضر استراتژیست در زمینه رسانه های جدید است که در ABC News کار می کند با Archtitzer نیز همکاری دارد. توییتر او بیش از 424 هزار و گوگل پلاس او حدود 143 هزار دنبال کننده دارد.

 

ثریا دارابی ویکی,ثریا دارابی بیوگرافی,زندگینامه ثریا دارابی
 ثریا دارابی , بیوگرافی ثریا دارابی , عکس های ثریا دارابی , ثریا دارابی کیست , ثریا دارابی

ثریا دارابی ویکی,ثریا دارابی بیوگرافی,زندگینامه ثریا دارابی

ثریا دارابی , بیوگرافی ثریا دارابی , عکس های ثریا دارابی , ثریا دارابی کیست , ثریا دارابی

ثریا دارابی ویکی,ثریا دارابی بیوگرافی,زندگینامه ثریا دارابی

ثریا دارابی , بیوگرافی ثریا دارابی , عکس های ثریا دارابی , ثریا دارابی کیست , ثریا دارابی

ثریا دارابی ویکی,ثریا دارابی بیوگرافی,زندگینامه ثریا دارابی

ثریا دارابی , بیوگرافی ثریا دارابی , عکس های ثریا دارابی , ثریا دارابی کیست , ثریا دارابی

ثریا دارابی ویکی,ثریا دارابی بیوگرافی,زندگینامه ثریا دارابی

ثریا دارابی , بیوگرافی ثریا دارابی , عکس های ثریا دارابی , ثریا دارابی کیست , ثریا دارابی

 

ثریا دارابی

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/jhEV
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.