استخاره واقعی با قرآن و تفسیر معتبر و استخاره آنلاین با قران همراه با جواب

گرفتن استخاره واقعی با تفسیر معتبر و استخاره آنلاین با قران همراه با جواب

 

استخاره با قران دارای شرایط خاصی است هر کدام از ما انسان ها در زندگی خود برخی اوقات در یک دو راهی قرار میگیریم و حتی با توجه به اینکه با خیلی از اطرافیان و متخصصین مشورت می کنیم در انتخاب خود دچار شک هستیم در این زمان است که به سمت استخاره واقعی میریم و از خداوند درخواست خیر می کنیم

استخاره معتبر,استخاره آنلاین,استخاره ازدواج,استخاره امیرالمومنین,استخاره با حروف ابجد,استخاره با قران با جواب,استخاره شهید آوینی,استخاره با قران مجید

 

 

استخاره با قران مجید

 

 

مردم به دو دسته تقسیم می‌شوند دسته‌ی اول افرادی هستند که در تمامی مراحل زندگی‌شان بدون هیچ شک و تردیدی تصمیم می‌گیرند. البته این بدان معنا نیست که همکفری نمی‌کنند و یا جوانب کار را مورد بررسی قرار نمی‌دهند، اما اینطور هم نیست که برای تصمیم گیری، حساسیت‌های بیجا به خرج دهند. اما دسته‌ی دوم، که سروکله زدن با آنها در خصوص انتخاب یک تصمیم و انجام آن به شدت زجرآور است، آنهایی هستند ه یک مسئله را چندین و چندین باز مورد بررسی قرار می‌دهند تا این‌که به تصمیم خودشان هم شک می‌کنند.

این افراد در نهایت به این نتیجه می‌رسند که تصمیم نهایی را به عهده استخاره بگذارند. حال سوالی که مطرح می‌شود این است که: استخاره گرفتن در شرایطی درست‌تر است. نظر ما بر این است که استخاره فقط زمانی می‌تواند کمک کند که در خصوص موضوعی تمام تحقیقات منطقی خود را انجام داده اید، و به یک جمع بندی کلی رسیده اید اما باز هم برای انجام دادنش دو به شک هستید! تنها در این مواقع هست که مجاز به استخاره گرفتن هستید، چرا که انسان‌ها عقل دارند و باید از آن به بهترین نحو استفاده کنند.

استخاره ازدواج

با این حال ممکن است هر فردی در زندگی به این شرایط نزدیک شود و مجبور به استخاره گرفتن شود. اما آیا نحوه درست استخاره گرفتن را می‌دانید؟ و یا این‌که در چه زمان‌هایی بهتر است این کار انجام شود؟ بر اساس احادیث و نقل و قول‌هایی از امامان دو نوع استخاره وجود دارد: با قرآن و تسبیح که هر کدام روش های مختلفی دارد.برخی قبل از ازدواج به سراغ استخاره می روند که البته مشکلی ندارد

بفرموده‌ی امام غائب‌مان استخاره با تسبیح به این‌گونه است که در ابتدا ذکر سه صلوات واجب است و پشت‌بندش باید سه مرتبه جمله (استخیر الله برحمته خیره فى عافیه‏) گفته شود، سپس دانه های تسبیح را یکی پس از دیگری بشمارید، اگر در آخر کار دو تا ماند یعنی بد آمده است و اگر یکی ماند معنای خوبی دارد. البته ایشان در ادامه فرمودند که این استخاره دنباله دارد: آن هم این است که اگر یکی ماند فورا نتیجه نگیرید که باید آن کار را انجام دهید، بلکه بر ترک عمل مجددا استخاره بگیرید که اگر زوج بود معنایش این است که استخاره اول خوب است اما اگر یکی آمد استخاره اول حد متوسط دارد. این نوع استخاره را امام زمان به مرحم آیت الله مرعشی یاد داده است.

استخاره با تسبیح

نقلی هم از مرحوم شیخی بهایی وجود دارد که می‌گوید: استخاره با تسبیح که به صورت شفاهی از امام زمان نقل شده است این‌گونه است که: ابتدا تسبیح به دست سه صلوات بر محمد ص وآل او بفرست و فورا یک مشت از دانه های تسبیح را جدا کن. سپس دو تا دو تا شمارش کن. اگر در آخر یک دانه ماند آن کار را انجام بده و اگر دو تا ماند دوری کن.

استخاره با قرآن نیز که از حضرت محمد نقل شده است این‌گونه است: قبل از استخاره گرفتن، سه بار سوره توحید را بخوان و سه مرتبه بر محمد ص و خاندانش صلوات بفرست. سپس جمله (اللّهم تفألّت بکتابک و توکّلت علیک فارنی من کتابک ما هو مکتوب من سرّک المکنو]ن. فی غیبک) را ادا کن و بعد قرآن را باز کرده و در صفحه راست و اولین خط استخاره خود را بخوان. البته ناگفته نماند که فردی که از روی قرآن استخاره می‌گیرد باد معنی قرآن را نیز به خوبی بلد باشد تا بتواند آیات را تفسیر کند.

استخاره آنلاین با قران

زمان‌های مناسب استخاره؛ اگر چه روایتی از پیامبر و دیگر امامان ذکر نشده است اما گفته می‌شود در روزهای هفته به این صورت باشد، بهتر است در روز شنبه از زمان طلوع خورشید تا قبل از ساعت 10 و بعد از اذان ظهر تا قبل از ساعت 16. در روز یکشنبه به همین منوال اما درنوبت صبح تا قبل از ساعت 12. در روز دوشنبه از طلوع فجر تا طلوع آفتاب. نوبت بعدی از ساعت 10 الی 12. و در بعد از ظهر نیز از ساعت 16 تا زمان خوابیدن. در روز سه شنبه نیز از ساعت 10 تا 12 ظهر و از ساعت 16 تا وقت خوابیدن. روز چهارشنبه نیز از طلوع آفتاب تا ساعت 12 و در ظهر از ساعت 16 تا وقت خواب. در روز پنجشنبه هم از طلوع فجر تا طلوع آفتاب و بعد از ساعت 12 تا وقت خوابیدن. در روز جمعه نیز از طلوع فجر تا طلوع آفتاب و بعد از زوال تا ساعت 16.

ابتدا توکل کنید و وضو بگیرید و 14 صلوات بفرستید 

بعد از توکل روی دکمه زیر کلیک کنید و نتیجه و جواب استخاره رو ببنید