چگونه سیکس پک بسازیم و شکم عضلانی داشته باشیم

0 1,379

چگونه سیکس پک بسازیم و شکم عضلانی داشته باشیم

چگونه سیکس پک بسازیم داشتن بدنی عضلانی خواسته اکثر مردان و پسران است اما طبیعتا بدست آوردن آن چندان ساده نیست. سیکس پک داشتن به خوبی نشان می دهد که بدن‌تان چقدر ورزیده است. بدست آوردن شکمی عضلانی مستلزم انجام ورزش های سنگین و خاص است که ما در این مطلب قصد داریم روش یا روش های چگونگی رسیدن به این مهم را بازگو کنیم. پس اگر ورزش‌کار هستید این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

 

چگونه سیکس پک بسازیم در خانه,سریع ترین راه برای سیکس پک,برنامه هفتگی سیکس پک

 

چگونه سیکس پک بسازیم در خانه

 

همانطور که عرض کردیم برای ساختن سیکس پک باید به صورت جدی ورزش کرد و چه بسا می بایست انجام ورزش های سنگین را در دستور کار قرار داد. شاید اولین مورد، استفاده از دستگاه های متحرک باشد؛ چرا که با استفاده از آن، تمامی اعضای بدن به فعالیت وادار می شوند.

 

مورد بعدی کار کردن با تایر است که باید آن را غلط دهید. شاید فکر کنید این کار برای ورزشکاران حرفه ای است اما برای رسیدن به سیکس پک باید فشار دوچندانی به بدن‌تان وارد شود.

 

چگونه سیکس پک بسازیم در خانه,سریع ترین راه برای سیکس پک,برنامه هفتگی سیکس پک

 

سریع ترین راه برای سیکس پک

 

حرکت "پتک زدن" فشار بسیار مناسبی را بر شانه ها می آورد، ساعد و شکم بدن‌تان به خوبی تقویت می کند و یکی از بهترین ورزش ها برای داشتن شکم عضلانی است. این ورزش به این صورت است که پتکی سنگین را با شدت به تایری که روزی زمین است، می کوبید.

 

حال باید بدانید که در هفته  اول ورزش تا هفته سوم چه باید بکنید. در واقع در هفته های ابتدایی می بایست با این ورزش ها تمرین کرده تا بدن تان به آنها عادت کند.  ورزش های دیگری مانند، وزنه بلند کردن، حرکات کششی و اسکات را هم به دستور کارتان اضافه کنید.

 

در هفته های سوم تا ششم باید ورزش های تان را کمی سنگین تر کنید. به یاد داشته باشید که در هر مرحله برنامه غذایی خود را کامل دنبال کنید. این سه هفته بعدی ( همین مرحله ) انجام دادن دو بار در هفته ورزش های سنگین را در دستور کار خود قرار دهید.

 

چگونه سیکس پک بسازیم در خانه,سریع ترین راه برای سیکس پک,برنامه هفتگی سیکس پک

 

برنامه هفتگی سیکس پک

 

در سه هفته بعدی ( 6اُم تا 9اُم ) شاید کمی از ناحیه صورت لاغر شوید که نترسید. البته باز هم وزنه هایی که می زنید را سنگین تر کنید. در برنامه غذایی‌تان هم کربوهیدرات را به قدر کافی قرار دهید. عضله سازی در این هفته ها می تواند انجام شود.

 

در هفته نهم تا یازدهم کم کم باید شاهد بیرون زدن عضلات شکم باشید. ( انجام حرکت های تایر، دستگاه، و پتک ) که معرفی کرده ایم را بیشتر انجام دهید. به قسمت های سرشانه و بازو ها بیشتر برسید و عضله زدن را فراموش نکنید.

 

در هفته 12اُم که باید نتیجه کار را هم ببینید، می توانید مقداری از نوشیدن آب کم کنید. ( در حد 8 لیتر در روز آب بنوشید ) در برنامه غذایی‌تان نیز از چربی استفاده نکنید و کربوهیدرات را نیز اضافه کنید. تمرینات را نیز متوقف کنید تا عضله ها بیرون زده و خود را بروز دهند.

 

چگونه سیکس پک بسازیم

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/BCFL
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.