روز پدر 98 چه روزی است تاریخ روز پدر و مرد سال 2019

0 11,895

روز پدر 98 چه روزی است تاریخ روز پدر و مرد سال 2019

روز پدر 98 چه روزی است یکی از اعیادی که برای ما مسلمانان بسیار مهم و با ارزش است در روز 13 رجب اتفاق می افتد در روز پدر امام اول ما مسلمانان متولد شده است این روز را به افتخار امام علی (ع) به روز مرد نام گذاری کرده اند. در این روز همه ساله جشنی در کشور برپا می شود و همه افراد به احترام پدر خود به دست بوسی اش خواهند رفت.

 

روز پدر چندمه,تاریخ روز پدر سال 98,روز پدر 98 چه روزی است

 

روز پدر چندمه

 

اگر بخواهید تاریخ دقیق این روز فرخنده را در سال جدید 1398 بدانید باید بگوییم که روز پدر در فروردین ماه 1398 و در 11 امین روز این ماه خواهد بود. این روز مصادف با 13 رجب 1439 می باشد.

 

همزمان با اعلام روز پدر پیام تبریک روز پدر را هم ببنید روز پدر یا مرد روزی است که فرصت تشکر کردن از پدرانی در اختیار ما فرزندان ایران زمین قرار خواهد گرفت تا از زحمات یکساله ی پدر خود تشکر و قدردانی کنیم. این اتفاق سبب محکم شدن پیوند میان فرزندان با پدر و همینطور تجدید عهد میان مادر با پدر خواهد بود.

 

روز پدر چندمه,تاریخ روز پدر سال 97,روز پدر چه روزی است

 

 

تاریخ روز پدر سال 98

 

حتما همانطور که اطلاع دارید روز پدر در کشور های دیگر معمولا در یکشنبه سوم  از ماه ژوئن برگذار می شود و جالب است بدانید که در زمان قبل از انقلاب روز پدر در 24 اسفند مصادف با تولد رضا شاه برگذار می شده است که پس از انقلاب این روز به 13 رجب تغییر داده شده است.

 

گفتنی گروهی از ایرانی های مخلص و با تعصب 4 شهریور که مصادف با تولد کوروش است را بعنوان روز پدر ایرانی می دانند و آن روز را نیز جشن می گیرند. همچنین در کشور آلمان روز پدر چهره متفاوتی به خود گرفته است که روز عروج حضرت مسیح به آسمان برابر با روز پدر در نظر گرفته شده است. 

 

روز پدر چندمه,تاریخ روز پدر سال 97,روز پدر چه روزی است

 

روز پدر چه روزی است

 

در کشور استرالیا روز پدر در اولین یکشنبه از ماه سپتامبر جشن گرفته خواهد شد. هر چند این روز یک روز تعطیل عمومی نیست اما جشن گرفتن در این کشور ترک نمی شود. در کشور ایتالیا نیز روز نوزدهم از ماه مارس را بعنوان روز پدر در نظر گرفته اند. 

 

روز پدر در کشور ایتالیا بر اساس سنت های کاتولیک برابر با نوزدهم مارس است. همینطور در کشور کره 8 مه بعنوان روز مرد در نظر گرفته می شود. جالب است بدانید که در کشور پاکستان روز پدر وجود ندارد و فقط به تقلید از کشورهایی مانند آمریکا سوم ژوئن را به عنوان روز پدر گرامی میدارند.

 

روز پدر 98 چه روزی است

4.2/5 - (12 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/5df7
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.