چرا خواستگار ندارم علت نداشتن خواستگار و دعا برای زیاد شدن خواستگار

0 554

چرا خواستگار ندارم علت نداشتن خواستگار و دعا برای زیاد شدن خواستگار

چرا خواستگار ندارم در جامعه ای زندگی می کنیم که هر اتفاقی ممکن است در آن رخ دهد. از مبحث های مهم این روزها در هر خانواده ای موضوع ازدواج است. این قضیه در خانواده هایی که دختر دارند بیشتر نمود پیدا می کند چرا که در کشور اسلامی ایران دختر ها خیلی نمی توانند برای انتخاب همسر اقدام کنند و باید منتظر بمانند تا برای شان خواستگار بیاید. اما مشکل دقیقا از همین جا آغاز می شود.

 

چرا خواستگار خوب ندارم,خواستگار نداشتن,خواستگار میخوام,چون زشتم خواستگار ندارم

 

چرا خواستگار خوب ندارم

 

حتما تا به الان شنیده اید که حرف و حدیث های زیادی پشت سر دخترانی است که در سن 25 تا 30 قرار دارد و حتی یک خواستگار هم نداشته اند. باور های غلطی در میان افراد جامعه وجود دارد که اگر دختری در این سن و سال خواستگاری نداشته است پس حتما مشکلی دارد. اما نداشتن خواستگار می تواند علت های گوناگونی باشد که که بعضی ها به خود دختر و بعضی ها به جامعه مربوط می شود.

 

علت های اصلی نداشتن خواستگار برای یک دختر را می توان در 2 گروه دسته بندی کرد. عواملی که خود دختر در ایجاد شدن آنها نقش داشته است. به ظور مثال دختر به دلایلی دچار خطایی شده است که از نظر عرف و مردم جامعه تلطیف پذیر نیست. یا اینکه دختر خانم اخلاق ناپسند و زشتی دارد که اتفاقا تمامی اهل محل و دوست و آشنایان از آن با خبر هستند.

 

چرا خواستگار خوب ندارم,خواستگار نداشتن,خواستگار میخوام,چون زشتم خواستگار ندارم

 

خواستگار نداشتن

 

و یا اینکه دختر خانم هایی هستند که بسیار خجالتی هستند یا بعبارت دیگر شدت درون گرایی آنها بسیار زیاد است. به طور قطع هیچ پسری با چنین شرایطی نمی تواند کنار بیاید. اصلا هیچ پسری از دختری که خجالتی و یا کم رو باشد نمی تواند باخبر باشد که به خواستگاری اش برود، چرا که این مشکل سبب جلوگیری از حضور او در اجتماع خواهد شد. مورد بعدی به این برمیگردد که دختر خانم هایی هستند که بسیار ایراد گیر هستند. همین عامل باعث می شود که کمتر کسی به خواستگاری آنان برود.

 

اما عوامل بیرونی بسیاری نیز در خواستگار نداششتن دختران دخیل است. بعنوان مثال گروهی از پسران به دنبال دخترانی زیبا هستند و به هیچ عنوان کوتاه نمی آیند. از نظر این گروه از پسران دختر باید ویژگی هایی مانند، زیبایی، مفید بودن و تکمن مالی را با خود داشته باشد. که همین امر باعث می شود خیل عظیمی از دختران که از این شرایط برخوردار نیستند، رنگ خواستگار را به خود نبینند.

 

چرا خواستگار خوب ندارم,خواستگار نداشتن,خواستگار میخوام,چون زشتم خواستگار ندارم

 

چون زشتم خواستگار ندارم

 

عاملی دیگری مانند نقص جسمی در دختران سبب می شود تا کمتر پسری به سراغش بشود. متاسفانه فرهنگ با یک چشم دیدن همه افراد هنوز در جامعه به طور کامل جا نیوفتاده است.

 

دیده شده دخترانی از سطح سواد بسیاری بالایی برخودار هستند اما در روستاها دور افتاده زندگی می کنند که همین سبب می شود که کمتر دیده شوند و از لحاظ خواستگار به مشکل بخورند. راه حل چنین دخترانی مهاجرت به شهر می باشد که خود مشکلاتی دارد. در ادامه همین بحث، ممکن است خانواده ای با شخصیت در محله ای سکونت داشته باشند که آن محله بسیار بد نام باشد. قطعا هر خانواده ای که قصد داشته باشد برای پسری دختری را انتخاب کند، دست به تحقیقات محلی می زند که در این شرایط خیلی زود پشیمان خواهد شد

 

چرا خواستگار خوب ندارم,خواستگار نداشتن,خواستگار میخوام,چون زشتم خواستگار ندارم

 

دعا برای خواستگار

 

در بین گروهی از مردم خرافات هم بیداد می کند. یکی از معروف ترین آنها این است که تا دختر بزرگ ازدواج نکند نباید به خواستگاری دختر کوچک تر رفت. این باورها سبب می شود که شانس دختران برای ازدواج کاهش یابد.

 

دعاهایی برای زیاد شدن خواستگار عنوان می کنیم با این امید که مشکل تمامی افراد چه پسر چه دختر حل شود:

 

–  از آیت الله بهجت جهت گشایش بخت دختران دستوری خواستند. در جواب فرمودند: آیه «رَبّنا هَبْ لَنا مِنْ أَزْواجِنا وَ ذُرِّیّاتِنا قُرّهَ أَعْیُنٍ وَ اجْعَلْنا لِلْمُتّقینَ إِمامًا»(سوره فرقان آیه 74) را زیاد بخوانند.

 

– در خواص الآیات آمده که این نوشته را بر گردن دختری ببندند که شوهر نکرده باشد زود شوهر کند: بسم الله الرحمن الرحیم. وَ مِن کُلّ شَئ ٍ خَلَقنا زَوجَین ِ لَعَلَّکُم تََذکرونَ اللهم بِحَقِّ قَولُکَ هذا وَ بِحَقِّ محمدٍ و آلِهِ اَن تَرزُقَ هذا المَرءَهَ زَوجاً مُوافِقاً غَیرَ مُخالفٍ بِحَقِّ محمدٍ و آله اجمعین

 

– بیست و یک روز و هر روز یک مرتبه سوره طه را خوانده در مدت اندکی خواستگار پیدا می کند

 

– جهت بخت گشایی ، دختر این دعا را بنویسد و همراه داشته باشد: بسم الله الرحمن الرحیم الحمدُ لله رَبّ العالمین یَرجونَ تِجارَه ً لَن تــَـبور.

 

 

چرا خواستگار ندارم

3.7/5 - (8 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/OOPV
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.