غذای سگ خشک خانگی و هاسکی چیست

445

غذای سگ خشک خانگی و هاسکی چیست

غذای سگ نگهداری حیوانات در منزل از حساسیت بالایی برخوردار است. اصول نگهداری هر حیوانی متغیر است. اگر شما در منزل حیوانی مانند سگ را نگهداری می کنید باید بدانید که چگونه و چقدر باید به آن رسیدگی کنید. شاید یکی از مهم ترین موارد نگهداری سگ ها غذای آنها باشد. بسته به محیط و شرایطی که سگ در آن نگهداری می شود غذایش هم فرق می کند. معمولا توصیه می شود که غذای سگ باید هم از گوشت و هم از سبزیجات تشکیل شود.

 

غذای توله سگ خانگی,غذای مناسب سگ خانگی,غذای خشک سگ

 

غذای توله سگ خانگی

 

قبل از هر گونه تهیه غذا برای سگ، در ابتدای کار باید مطمئن شوید که سلامت سگ در وضعیت خوبی قرار دارد. دادن هر گونه آب و غذای آلوده سبب بروز انواع بیماری ها در سگ خواهد شد. می توانید برای تشخیص این مورد به درخشندگی چشم های سگ و پوشش خارجی ای دقت کنید.

 

برای تهیه یک غذای مناسب برای سگ خانگی، می بایست موارد زیادی را در نظر بگیرید. مانند: سن و سال سگ، وضعیت جسمی سگ و … غذای سگ می بایست حاوی پروتئین کافی، انواع ویتامین ها و مواد معدنی باشد.

 

غذای توله سگ خانگی,غذای مناسب سگ خانگی,غذای سگ

 

غذای مناسب سگ خانگی

 

اینکه به سگ خانگی چقدر غذا بدهیم هم مهم است. البته قبلش باید به سوالاتی مانند: آیا سگ جوان است یا پیر، آیا در مناطق گرم زندگی می کند یا سرد، آیا از لحاظ فعالیت بدنی خوب است یا نه، آیا سگ آبستن است یا نه و … پاسخ دهیم. پر واضح است که سگ ها کوچک تر به غذای بیشتری نسبت به سگ های دیگر نیاز دارند.

 

دقت کنید که به دلیل بالا بودن مقدار چربی در گوشت خرچ کرده برای سگ های بالغ از این نوع گوشت استفاده نکنید.  سعی کنید غذای سگ از لحاظ فیبر و پروتئین و چربی در حد تعادل باشد. دادن استخوان های کوچک تیز به سگ خودداری کنید.

 

دادن جگر سفید گوسفند به دلیل وجود بیماری در جگر ممنوع است. همچنین خوراندن پای مرغ به سگ هم باعث یبوست حیوان می شود. سنگدان پاک شده مرغ و کله نرغ می تواند گزینه های مناسبی باشند.

 

غذای توله سگ خانگی,غذای مناسب سگ خانگی,غذای خشک سگ

 

غذای خشک سگ

 

اگر سگ تان مشکل گوارش دارد م تواند کته با ماست به حیوان دهید. دادن برنج پخته هم اشکالی ندارد. حتی دادن سبزیجات و میوه هم منع نمی شود. مخصوصا هویج و کمل و سیب زمینی پخته می تواند برای سگ مفید باشد.

 

در خصوص سگ های هاسکی باید بگوییم که با توجه به کوچک بودن آنها و فعالیت شدیدشان باید توجه ویژه ای را برای تامن غذایشان کرد. می توان از انواع و اقسام ماهی، گوشت خام خرد شده و هویج و نخود فرنگی استفاده کرد.

 

دادن کشمش و انگور و آلو را از سبد غذایی سگ های هاسکی حذف کنید. چربی احاصله از گوشت هم می تواند برای این گونه سگ ها مشکل از شود. از چیزی از خانواده پیاز هم نباید در برنامه غذایی این حیوان جایی داشته باشد. اکثر سگ ها تحمل هضم لاکتوز را ندارند. به این حیوانات کمتر لبنیات بدهید.

 

 

 

غذای سگ

5/5 - (1 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/8l81
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.