7 آذر روز نیروی دریایی ارتش ایران و متن تبریک روز نیروی دریایی

0 1,174

7 آذر روز نیروی دریایی ارتش ایران و متن تبریک روز نیروی دریایی

روز نیروی دریایی نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران مانند دیگر نیروهای این مرز و بوم، با رشادت های خود بارها و بارها اقتدار خود را به جهانیان ثابت کرده اند. برخورد های جدی با دشمنان در آب های مختلف ایران زمین اعتبار ایران را بیش از پیش کرده است. به همین خاطر امام خمینی قدس سره به دلیل این رشادت ها و به پاس زحمات ارتش نیروی دریایی یک روز را در تقویم به نام این عزیزان نامیده است.  همه ساله در 7اُم آذر یاد عزیزانی که در دفاع از مرزهای آبی کشور جان خود را ازد دست دادن گرامی داشته می شود.

 

روز نیروی دریایی پیامک,روز نیروی دریایی ارتش,نیروی دریایی ارتش چه روزی است

 

روز نیروی دریایی پیامک

 

در طول 8 سال جنگ با عراق نیروی دریایی ایران حماسه های زیادی را بوجود آورد. از مهم ترین آنها توقیف کشتی هایی بود که در حال حمل کالای مشکوک به عراق بوده اند. جدای از این هر کشتی که وارد تنگه هرمز و سپس خلیج فارس می شده است مورد بازرسی دقیق قرار می گرفته است.

 

گفتنی است که تلاش و مقاومت نیروی دریایی ایران برای حفظ این مرز و بوم، در کنار دفاع جاناkه نیروی زمینی ستودنی است. خصوصا دفاع 40 روزه‌  از شهر خرشمهر. قبل از آغاز جنگ در شهریور 59 نیز، نابودی کشتی های عراق در اروند روز، نشان می داد که نیروی دریایی کشور از آمادگی لازم برای دفاع از کشور برخوردار است.

 

روز نیروی دریایی پیامک,روز نیروی دریایی ارتش,نیروی دریایی ارتش چه روزی است

 

روز نیروی دریایی ارتش

 

می توان از مهم ترین وظایف نیروی دریایی را نگهبانی از سواحلی که در حدود 3هزار کیلومتر است دانست. همچنین حراست از آب های ساحلی که از منابع مهم ایران است جزو کارهای اصلی این نیرو به حساب می آید.

 

جالب است کمی در خصوص رده بندی در نیروی دریایی ارتش ایران صحبت کنیم. درجه های امیران نیروی دریایی به شرح زیر است: دریابد – دریاسالار – دریابان – دریادار – دریادار دوم. و درجه های افسران نیز به شرح زیر است: ناخدا یکم – ناخدا دوم – ناخدا سوم – ناسروان – ناوبان یکم – ناوبان دوم – ناوبان سوم. و همچنین درجه های درجه دارا و سربازان نیز: ناواستوار یکم – ناواستوار دوم – مهناوی یکم – مهناوی دوم – مهناوی سوم – سرناوی – ناوی یکم – ناوی دوم – ناوی.

 

روز نیروی دریایی پیامک,روز نیروی دریایی ارتش,نیروی دریایی ارتش چه روزی است

 

نیروی دریایی ارتش چه روزی است

 

برادر نیروی دریایی! اهتمامت را در سنگرهاى دفاع و امنیت پاس مى داریم و استوارى گام هایت را در صیانت از هستى وطن، آرزومندیم؛ روزت مبارک!

 

افتخار ماست داشتن دریادلانی که با اهدای خون خود در آب های خروشان خلیج فارس، به ندای حق لبیک گفتند و با افتخار شربت شهادت نوشیدند

( روز نیروی دریایی گرامی باد )

 

مبارک باد طلوع آفتاب ایستادگى ات که مادران سرزمینت را این چنین بر درگاه افتخار، به هلهله واداشته اى!

روز نیروی دریای مبارک باد

 

کوشش‌ شود در داخل‌ نیروی‌ دریایی‌، عنصر تعهد و ایمان‌ و تدین‌ و علاقه‌مندی‌ بی‌قیدوشرط و بی‌دریغ‌ نسبت‌ به‌ سرنوشت‌ کشور و انقلاب‌ و نظام‌ جمهوری‌ اسلامی‌، جزو خصال‌ و خصوصیات‌ بارز و برجسته‌ی‌ نیروی‌ دریایی‌ ما شود. مقام معظم رهبری

 

جوانان با غیرتی که برای:

روزها……………

هفته ها………….

ماه ها…………..

دور از خانواده هایشان, برای سربلندی کشورشان , برای اقتدار کشوران , بر بروی موج های آبی با دلی مهربان می جنگند

روزتان مبارک با غیرتان نیروی دریایی

 

دلهایتان آبیست ای دلاوران نیروی دریایی

همیشه هستید پیروز دلاوران نیروی دریایی .

روز نیروی دریایی را به نگهبانان خستگی ناپذیر دریاها تبریک می گوییم .

 

روز نیروی دریایی

5/5 - (2 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/dCyz
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.