8 آبان روز نوجوان پیام تبریک و شعر در مورد روز نوجوان مبارک

0 646

8 آبان روز نوجوان پیام تبریک و شعر در مورد روز نوجوان مبارک

روز نوجوان از روز های بسیار مهم در تقویم کشورمان، روز نوجوان است. این روز به یاد شهید حسین فهمیده نامگذاری شده است. نوجوانی که با رشادت تمام به زیر تانک دشمن رفت تا آن را منهدم کند. حسین فهمیده که نامش در کتابهای درسی به چشم می خورد 13 ساله بود و در 8 سال جنگ تحمیلی عراق علیه ایران به فیض شهادت رسید. از این رو و به یاد  او هشتم آبان را به نام نوجوان نامگذاری کرده اند.

 

روز نوجوان چه روزی است,متن روز نوجوان,روز نوجوان اس ام اس

 

روز نوجوان چه روزی است

 

شهید حسین فهمیده متولد سال 1346 است. ایشان در منطقه ای به نام پامنار به دنیا آمده اند. دوران کودکی اش را در خانواده ای بسیار مهربان گذراند، در دوران مدرسه زیر نظر معلی که روحانی بود درس می خواند و بعد از مدتی به دلیل جابه‌جایی خانواده به شهر کرج، از آن مدرسه و معلم به اجبار فاصله گرفت. وی در کنار درس خواندن به پدر خود نیز کمک می کرد و بعد از پیروز شدن انقلاب اسلامی و به فرمان امام خمینی رحمه الله وارد بسیج شد.

 

زمانی که در استان کردستان اتفاقاتی رخ داد، شهید فهمیده حتی با هیکل ی کوچکش خود را به آن مناطق رساند اما افراد عضو کمیته وی را به دلیل سن کم، به شهر خود برگرداندند. این پایان ماجرا نبود و بعد از آن شهید فهمیده با عضویت در کلاس های رزمی خود را آماده نبرد کرده بود. در همان سال جنگ ایران و عراق نیز آغاز شد و این باز نیز خود را به جهبه های جنگ رساند

 

روز نوجوان چه روزی است,متن روز نوجوان,روز نوجوان اس ام اس

 

متن روز نوجوان

 

ایشان در حالی؛ یکی از حمله های دشمن را خنثی کرد که دوستش را که زخمی شده بود به پشت خط منتقل کرده بود. بعد از بازگشت و با مشاهده محاصره نیروهای خودی توسط دشمن تصمیم گرفت با نارنجک هایی که دور کمرش بسته بود به قلب تانک ها بزند. در میانه ی راه با اینکه تیری به پایش اصابت کرده بود، به راه خود ادامه داد و تانک مورد نظر را نابود کرد. در عین حال خودش نیز به شهادت رسید. برای ما ایرانی ها این روز بسیار ارزشمند است و آن را نیک می شماریم. در ادامه پیامک هایی را در خصوص روز نوجوان قرار خواهیم داد:

 

این تردیدها، نشانه های خوبی است که تو را به ساحل امن آرامش می رساند؛ اگر سرکوبشان نکنی و بهانه بی حالی و بی تحرکی نسازیشان، بلکه قدرشان را بدانی و از آنها پلی بسازی به سوی بزرگ ترهایی که حالا از مزرعه تجربه و علمشان، خوشه های کمال می چینند.

 

امروز، روز حسین فهمیده و همه هم سن و سال های جسور و با شهامت اوست که قدر نوجوانی خود را می دانند و هر سال، مثل امروز با همه خوبی ها، تلاش ها، مردانگی ها و تازگی ها، دست دوستی می دهند. نوجوان سبز! روزت مبارک!

 

قدر لحظه های تو را چه کسی می داند، جز تو که در جست وجوی نردبانی محکم، گستره زمین را کوچک می بینی و پروازی بلند، حتی بی بال و پر را در سر داری؟

 

روز نوجوان چه روزی است,متن روز نوجوان,روز نوجوان اس ام اس

 

روز نوجوان اس ام اس

 

امروز، روز توست، روزی که ابر و باد و مه و خورشید و فلک دست در دست هم، جشن رشد را به زمین تبریک می گویند.

 

امروز، هستی پیر و کهن، احساس می کند که به مرز بلوغ خویش دوباره نزدیک می شود؛ هم آهنگ با تو!

 

آرزوهای دور و دراز توست که به تکه تکه این دنیای بزرگ، امید و جنبش می بخشد؛ پس تنفس کن هوای زندگی و شور و سازندگی را.

 

چیزی کم نداری در راه رسیدن به خواسته های درست. کنجکاوی، در بساط نوجوانی ات یافت می شود؛ به شرطی که به موقع و به جا از آن بهره بگیری.

 

روز نوجوان

2/5 - (1 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/D6Y8
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.