زیباترین کتابخانه جهان | کتابخانه جورج پی بادی مریلند امریکا

0 811

زیباترین کتابخانه جهان | کتابخانه جورج پی بادی مریلند امریکا

لوکسترین کتابخانه جهان | کتابخانه جورج پی بادی مریلند | برترین کتابخانه جهان

 

کتابخانه جورج پی بادی مریلند امریکا
کتابخانه جورج پی بادی مریلند امریکا یکی از زیباترین کتابخانه‌ها در جهان است. در این کتابخانه رسم است که دوستداران کتاب می‌توانند مراسم ازدواج خود را در سالن این کتابخانه برگزار کنند.
تاریخچه کتابخانه 
‎این کتابخانه توسط فرد نیکوکاری به نام جورج پی بادی پایه گذاری شده است. او این کتابخانه را به عنوان یک هدیه، برای شهروندان بالتیمور به علت مهربانی و مهمان نوازی آنها ساخته است. کتابخانه پی بادی به خاطر درونی اش که یک اطاق‌ میانی بلند‌ دارد، شناخته شده است. پنج بالکن موج دار آهنی به حاشیه پر از کتاب متصل شده است و سقف نورگیر، کتابخانه را با نور طبیعی پوشش می دهد. برگزاری مراسم ازدواج زوج های دوستدار کتاب در این مکان از نکات جالب این کتابخانه می باشد.

موسسه کتابخانه پی بادی توسط زینت خوبی از جورج پی بادی (- 1869 1795) تامین شد. پی بادی، پس از یک مرد ثروتمند در بالتیمور از طریق تجارت تبدیل در طول 1810s و 20S، زیر خدمات کوتاه خود در شبه نظامی دولتی دفاع از شهرستان در برابر حمله معروف بریتانیا در طول جنگ سال 1812، "$ 300،000 به عنوان یک مجموع از آغاز برای موسسه پی بادی داد "در فوریه سال 1857.  مدرسه در ابتدا قرار بود در سال 1860 باز است، اما درگیری مرزی دولت در منطقه ناشی از جنگ داخلی آمریکا ایجاد و ساخت و ساز آن تا سال 1866، هنگامی که پی بادی در اولین بخش از بال غرب از موسسه پی بادی جدید به شهروندان بالتیمور اختصاص داده شده به تعویق افتاد در قدردانی از مهربانی و مهمان نوازی خود را. موسسه به یک مرکز فرهنگی برای شهر بالتیمور طراحی شده بود، با برنامه ای برای یک گالری هنری، مدرسه موسیقی، سخنرانی های عمومی، یک سری از جوایز نقدی با مدال طلا به عنوان "پی بادی جوایز" شناخته شده برای فارغ التحصیلان بالای پس از آن سه مدرسه شهرستان را عمومی بالا (یکی از پسران در مرکزی بالا – در حال حاضر بالتیمور کالج شهر و دو برای دختران در شرق و غرب متوسطه)، و همچنین به عنوان یک عمومی، خارج از گردش کتابخانه مرجع که بعدها به بخش متصل دوم منتقل شد در بال شرق در 1876-1878. این جناح غرب موسسه پی بادی اصلی در سال 1866 به عنوان آقای پیبادی، و سپس یک اقامت طولانی مدت از اولین شهر نیویورک، پس از آن لندن، انگلستان افتتاح شد، توسط هزاران نفر از مردم از کودکان بالتیمور مدرسه عمومی شهر روبرو شد به عنوان او بر روی پله های ایستاده ساختمان تاریخی خود را مشرف به دایره در بنای یادبود واشنگتن در محله مانت ورنون-کوشک و ساختار کتابخانه فعلی در جناح شرق در سبک یکسان همان توسط معمار مشهور محلی ادموند G. لیند که در سال 1878 به عموم مردم باز طراحی شده است. کتابخانه تا سال 1967، هنگامی که آن را به شهر بالتیمور منتقل شد بخشی از موسسه پی بادی باقی ماند و یک بخش در این نزدیکی هست خنوخ پرات کتابخانه رایگان در کلیسای جامع خیابان، شهر و دولت است سیستم کتابخانه های عمومی آزاد شد (قدیمی ترین در امریکا)، که تاسیس شده بود و در 1882-1886 توسط دوست جورج پی بادی و همکار خلیج بیانکننده، خنوخ پرات، (1808-1896) برخوردار است. آن را به دانشگاه جانز هاپکینز در سال 1982 منتقل شد و بخشی از گروه مجموعه های ویژه آیزنهاور کتابخانه در دانشگاه هوموود و بخشی از سیستم شریدان کتابخانه JHU به عنوان موسسه پی بادی خود را وابسته به هاپکینز شد.

 

کتابخانه جورج پی بادی مریلند امریکا

مجموعه

مجموعه اصلی نشان دهنده منافع گسترده اما با تمرکز بر قرن 19، در همراهی با میل پی بادی برای آن را به "به خوبی در هر بخش از دانش و از ادبیات ترین تصویب مبله." 300000 مجموعه حجم کتابخانه به ویژه در قوی است مذهب، هنر بریتانیا، معماری، نقشه برداری و تاریخ؛ آمریکا تاریخ، زندگینامه، و ادبیات؛ عاشقانه زبان و ادبیات؛ تاریخ علم؛ و جغرافیا، اکتشاف و سفر. در آن زمان از گذار اصلی JHU در سال 1876، با اراده و میراث تاجر محلی / بانکدار / سرمایه و همچنین بعدا اشاره نیکوکار جانز هاپکینز، (1795-1873)، که انتظار می رود که دانشگاه خود خواهد بود که در شمال شرقی خود بالتیمور واقع روستایی / املاک حومه در کلیفتون. پس از مرگ او، هیئت مدیره خود را امنا همراه با جدید رئيس جمهور تازه استخدام شده خود دانیل Coit گیلمن، (که قبلا از دانشگاه کالیفرنیا در برکلی)، به دلایل هزینه های غیر منتظره overdrafting میراث وقف پس از آن قابل توجهی بر اساس بالتیمور و اوهایو شرکت راه آهن سهام که پس از آن پایدار شد مشکلات مالی، بنابراین تصمیم گرفت به طور موقت قرار ساختمان های دانشگاهی از سبک بالاتر دانشگاه سطح جدید در میان خیابان های شهرستان توسعه یافته در مرکز شهر و محله Mt.Vernon-کوشک، فقط غرب در نزدیکی شمالی هاوارد، مرکز غرب و غرب بنای یادبود خیابان. این نیز در مجاورت برتر دبیرستان عمومی در شهرستان بود، دانشکده شهر بالتیمور، آنها گیلمن به عنوان یک مدرسه مقدماتی مناسب مشاهده به ویژه فقط چند بلوک از این کتابخانه پی بادی پس از آن فقط در حال حرکت به یک چهارم به تازگی گسترش یافته خود را در جهت استفاده از آن شهرت در حال حاضر قابل توجهی به عنوان منابع ادبی و علمی. در اینجا آموزش هاپکینز برای بعدی ربع قرن قبل از رفتن به دانشگاه هوموود آن در حال حاضر در شهرستان شمال مرکزی توسط 1914. از سال 1980s باقی مانده، شریدان کتابخانه در دانشگاه جانز هاپکینز در ادامه برای اضافه کردن کتاب به مجموعه تاریخی است که اجرایی به صورت جداگانه مدیریت.

 

کتابخانه جورج پی بادی مریلند امریکا

ساختمان
داخلی کتابخانه است که اغلب یکی از زیبا ترین در جهان است. های انجام شده در سال 1878، آن را با بالتیمور معمار ادموند G. لیند در همکاری با اولین پی بادی شهردار، ناتانیل H. موریسون، که آن را به عنوان یک توصیف طراحی شده بود "کلیسای جامع از کتاب."  بصری خیره کننده، به یاد ماندنی نئو یونانی داخلی ویژگی های یک دهلیز که، در طول حسابرسی دال کف سنگ مرمر سیاه و سفید، اوج میگیرد 61 فوت ارتفاع به یک نورگیر مشبک شیشه ای سنگین مات، احاطه شده توسط پنج ردیف از بالکن چدن زینتی سیاه و سفید و ستون طلا تنوری حاوی پشته کتاب نزدیک بسته بندی شده. بین جولای 2002 و ماه مه 2004، کتابخانه در حال حاضر تحت تاریخی روز شده در $ 1 میلیون و نوسازی

 

کتابخانه جورج پی بادی مریلند امریکا

 

کتابخانه جورج پی بادی مریلند امریکا

این مطلب چطور بود؟
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/7e4E
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.