1 آبان روز آمار و برنامه ریزی و جدیدترین متن تبریک روز آمار و برنامه ریزی

0 528

1 آبان روز آمار و برنامه ریزی و جدیدترین متن تبریک روز آمار و برنامه ریزی

روز آمار و برنامه ریزی برای پیشرفت کردن یک کشور به داشته های زیادی نیاز است، که شاید اولین مورد داشتن آمار و اطلاعات نفوس مسکن باشد، چرا که باید با توجه به تعداد، هزینه های لازم را برآورد کرد. اگر چه روز آمار در تقویم جهانی به روز 20 اکتبر ( 2 آبان ) برمیگردد اما این روز در نقویم کشورمان در 1 آبان به ثبت رسیده است.

 

روز آمار و برنامه ریزی مبارک,عکس روز آمار و برنامه ریزی,متن تبریک روز آمار و برنامه ریزی

 

روز آمار و برنامه ریزی مبارک

 

طریقه تشکیل اداره آمار هم مانند دیگر امور دارای شرایط بخصوصی بوده است. زمانی که تصمیم گرفته شد برای ثبت اطلاعاتی مانند؛ ازدواج، تولد، مرگ و طلاق راه‌کار ارائه شود، کشور به واسطه اداره ثبت احوال ملزم به جمع آوری این اطلاعات شد که به موجب این در سال 1303 شمسی مقرراتی وضع شد که اداره ای مسئولیت این گونه آمارها را بر عهده بگیرد که در نهایت این کار به عهده وزرات کشور قرار داده شد.

 

تا اینکه قانون سرشماری در سال 1318 شمسی در مجلس به تصویب رسید. به موجب این قرارداد، از 10 اسفند ماه همان سال سرشماری ابتدا در شهر تهران و سپس در سال بعد و بعدش در 33 شهر کشور انجام شد.

 

روز آمار و برنامه ریزی مبارک,عکس روز آمار و برنامه ریزی,متن تبریک روز آمار و برنامه ریزی

 

عکس روز آمار و برنامه ریزی

 

رفته رفته سازمان آمار عمومی در اسفند 1331 شمسی شکل گرفت و یکسال بعد قانون سرشماری و آمار تصویب شد. در این سال اداره آمار و سرشماری به سازمان همکاری آمار پیوست. در اینجا بود که برای نخستین بار، سازمانی مختص به جمع آوری آمار ایجاد شد که البته 3 سال بعد نامش به اداره آمار عمومی تغییر کرد. و اولین سرشماری کشور یکسال بعد توسط این اداره انجام شد.

 

زمانیکه اداره آمار عمومی شکل گرفت، شاهد پیشرفت های فراوانی در این زمینه بودیم. آمارگیری در کشاورزی – آمارگیری صنعتی – آمارگیری بودجه خانوارها یکی پس از دیگری در سال های  مختلف به تصویب رسید.

 

روز آمار و برنامه ریزی مبارک,عکس روز آمار و برنامه ریزی,متن تبریک روز آمار و برنامه ریزی

 

متن تبریک روز آمار و برنامه ریزی

 

زمانی که نیاز بیشتری نسبت به آمار و ارقام حس شد، ترجیح داده شد که اداره آمار عمومی از وزارت کشور جدا شده و با نام جدیدی که مرکز آمار ایران بود، به فعالیت خود ادامه دهد. لازم به ذکر است که در حال حاضر مرکز آمار کشور زیر نظر معاونت برنامه ریزی و نظارت ریاست جمهوری به کار مشغول است.

 

 اول آبان ماه روز ملی آمار و برنامه ریزی بر تصویرسـازان آینـده گرامی باد

 

 پایداری زندگی به برنامه ‏ریزی درست و وسیله رسیدن به آن ، مدیریت صحیح است روز آمار و برنامه ریزی گرامی باد

 

روز آمار و برنامه ریزی

5/5 - (2 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/7tD2
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.