چرا نماز میخوانیم کودکان و بهترین انشا در مورد چرا نماز عربی بخوانیم

0 914

چرا نماز میخوانیم کودکان و بهترین انشا در مورد چرا نماز عربی بخوانیم

چرا نماز میخوانیم از مهم ترین دستورهای دین اسلام حکم به خواندن نماز است. باید گفت دلیل مهم خواندن نماز واجب بودن آن است که از طرف خداوند تکلیف شده است. اما با این حال نمی توان از اثرات خواندن نماز در جسم و روح آدمی به راحتی گذشت. اگر کودکی را فرض کنید که در جایی گم شده است و پس از پیدا کردن مادرش به آغوشش می رود و آرام می شود تشبیه فوق العاده ای برای نماز خواهد بود.

 

کتاب چرا نماز میخوانیم,چرا نماز میخوانیم کودکان,چرا نماز میخوانم

 

کتاب چرا نماز میخوانیم

 

در قرآن کریم اثرات فراوانی برای خواندن نماز آمده است. اثراتی که هم در دنیا و هم در آخرت می تواند توشه راه فرد نمازگزار باشد. همین دلیل سبب افزایش شوق برای خواندن نماز خواهد بود. شاید از اولین اثرات خواندن نماز این باشد که در فرد نمازگزار را از فحشا و بدکاری دور می کند. اعتقاد به معاد این حالت را در فرد ایجاد می کند.

 

خواندن نماز انسان را وادار به توبه کردن می کند. پاک شدن از گناهان و امید به بخشش خداوند از اثراتی که نماز خواندن در وجود آدم قرار می دهد.  پیامبر اکرم در همین رابطه می فرمایند کسانی که نماز می خوانند گناهان بین دو نمازش از بین خواهد رفت.

 

کتاب چرا نماز میخوانیم,چرا نماز میخوانیم کودکان,چرا نماز میخوانم

 

چرا نماز میخوانیم کودکان

 

تقویت ایمان یکی از مواردی است که در اسلام بسیار زیاد به آن اشاره شده است و قرآن انسان ها را به افزایش ایمان شان دعوت کرده است. یکی از راه های افزایش خواندن نماز است که بسیار توصیه شده است. نماز از غفلت کردن مومن در هر امری جلوگیری می کند. این که مومن فراموش کند برای چه خلق شده است بسیار مهم است.

 

از خصلت های بدی که ممکن است در هر فرد ظهور کند، تکبر است. با خواندن نماز به دلیل آنکه بارها و بارها سر نمازگزار به حالت تعظیم به خاک می خورد، تکبر و غرور از فرد دور می شود.

 

کتاب چرا نماز میخوانیم,چرا نماز میخوانیم کودکان,چرا نماز میخوانم

 

چرا نماز میخوانم

 

با توجه به دلایلی که عرض کردیم هر پدر و مادری وظیفه دارد تا فرزند خود را با نماز خواندن آشنا کند. خواندن نماز در سنین پایین می تواند راه درست را از همان ابتدا تعیین کند. اگر از طرف کودکان مان با سوالی مانند چرا باید نماز بخوانیم روبرو شدیم باید به طور عامیانه و قابل فهم برای کودک پاسخ دهیم: مثلا می توانیم بگوییم. همه ما باید دوستی داشته باشیم که با او حرف بزنیم و درد و دل کنیم. این دوست می تواند خدا باشد.

 

یا می توانیم بگوییم در زندگی مشکلاتی پیش می آید که فقط از دست خدا بر می آید که آن را حل کند. پس باید او را که در همه جا هست و می تواند به ما کمک کند صدا بزنیم. و صدا زدن خدا هم فقط با دعا کردن و خواندن نماز میسر می شود.

 

کتاب چرا نماز میخوانیم,چرا نماز میخوانیم کودکان,چرا نماز میخوانم

 

چرا ما مسلمانان نماز می خوانیم؟

 

حال شاید این سوال برای تان پیش آید که چرا باید نماز را به زیان عربی بخوانیم و نمی توانیم به زیاد مادری یا محلی خود نماز بخوانیم. باید عرض کنیم که تکلیفی که به ما محول شده است باید به همان شکلی که تکلیف شده است ادا شود. فرض کنید قصد داریم نماز را به زبان فارسی بخوانیم. آیا اطمینان دارید که در نماز دخل و تصرفی نمی کنید؟ این کار ممکن است به تحرف هایی منجر شود که نتیجه آن فراموش شدن اصل نماز است.

 

دلیلی دیگری که باید نماز را به عربی بخوانیم این است که به عقیده زبان شناسان، این زبان از کامل ترین زبان های دنیاست که می تواند مفهوم را به درستی برساند. و شاید مهم ترین علت عربی خواندن نماز این است که اسلام قصد دارد مسلمانان را با یک زبان متحد سازد تا در برابر دشمنان ایستادگی کنند.  

 

 

چرا نماز میخوانیم

5/5 - (1 امتیاز)
لینک کوتاه این مطلب: https://rzgr.ir/v05B
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.